Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 41

Thread: Проблеми със стабилноста

Проблеми със стабилноста

А някой имал ли е следния проблем с новите версии.
    При опит да се рестартира oscam през Web много често не стартира.
    Това е на приемник Dm800 с две карти на него. В слота му е конакс и на феникс булкрипт.
    При старите версии това го нямаше и винаги ми се е рестартирал.

Re: Oscam+Bulcrypt - как да си го пуснем. Конфизи, клиенти, съ&a

Дреме ти на шмайзера,има и телнет!Освен ,ако не броиш през 2часа пилците!Оскама за съжаление е най бъгавия емулатор,защото и куцо и съкато се прави на девелопери!Няма нито един оскам,който да работи на две карти,както трябва,препоръчително е да ги пуснеш на РРС,вграден четец и сериен,да го туриш на стендбай,а да гледаш на ДМ800!Иначе е грехота да използваш ДМ800 за черноработник,даже и да е менте!

Работи си ми и то без грам да забива. Проблема с рестарта е главно в това че ако не съм при бокса а навън при добавяне на юзер няма проблеми щото не му е необходим рестарт. Приема си го веднага, но ако добавя входяща линия и тогава без рестарт не минава и като не ми рестартира по нататък е ясно.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Quote Originally Posted by devnull View Post
    но ако добавя входяща линия и тогава без рестарт не минава и като не ми рестартира по нататък е ясно.
    Ей да не би да разменяте линии през ден :-s

Е па ти, ако през 2часа добавяш юзер,на втория ден си умрял отвсякъде,ако не е тайна,колко юзера имаш?Едно е да си обуеш чисти гащи ,като излезнеш от банята,друго е същите!Ако си ме разбрал правилно,с рестарта обуваш новите гащи!

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Проблеми със стабилноста

Ей пускайте нова тема, няма да мацате всичко в темата за булкрипта. Като гледам обсъждаме оскама като цяло, а не поддръжката на въпросната кодировка.

Проблеми в стабилноста в новите осками има само с cacheex.
    Гена това че не се рестартира е защото натоварването в приемника ти е над 2, остави само 5 активни линии и ще видиш че рестарта е ок. По играй си с nice там можеш да нагодиш нещата. Когато го направиш на комп има и още няколко трика освен nice които регулираш колко да взима от системата.

Оскама не ви работи стабилно понеже от някакви приемничета искате да правите сървари. Пуснат на компютър и то не мощен P4 2.8GHz си върти 4 карти с без грижа. Незнам колко нормални линии му е лимита не са толкова като на cccam или gbox но се ядва. През cacheex=3 което е много по натоварващо от обикновенна размяна въртя 30 линий до 2 хоп без грижа. Забивки няма версията е 7179.

Благодарско че си преместил. В случая натоварването ми е едно и също както и със старите версии. Демек брой линии е едно и също както входящи така и изходящи.
    Много добре знам за тези неща където сте ми ги написали по-горе.
    Просто питах де е проблема при новите версии ако някой знае. Повече няма да питам щото и тука се търси под вола теле и се почва да се обвинява приемник и т.н.
    Уточнявам само при еднакви конфизи с нови и стари версии през рестарт на оскам пре web интерфейса му с новите 90% от случаите не се рестартира а със стари версии няма проблем.

Uploads
    113

Е добре де определи какво ти се товари cpu или ram свали логове и пускай един дефект в streamboard, за да го оправят. За мен това е варианта. За новите версии съм написал къде е проблема при мен с оскам на pc, които има dm-800, да сподели.

Моля те свали при теб кое е натоварено повече при новите версии в сравнение с другите (процесор или рам). Ти не даваш достатъчно информация затова предполагам не ти харесват и отговорите.

Senior Member
    Uploads
    2

Гени, при мен това го има на Убунтуто - при рестарт от уеба в 80% от случаите се дъни/EasyBuild_svn build #6921/ . Иначе на приемниците ми нямам този проблем с версии над 7005 са. Оскама на Пц-то се държи изключително стабилно с две карти. А машинката е нетбук атом 2х1600 с 1гб рамец. Смех :) Cccama се дъни там от време на време , тея дни ще доунгрейдна на 2.0.11 да видим.

Боби, постни един конфиг за ПЦ да видим няколко трика и ние /освен nice/ :)

А иначе нещата с оскама вместо да отиват в посока "юзер френдли"...тотално загрубяват.

П.С. Гени пусни тоя Скайп...или и той забива !? :))))

Uploads
    113

Quote Originally Posted by eppe1 View Post
    Гени, при мен това го има на Убунтуто - при рестарт от уеба в 80% от случаите се дъни/EasyBuild_svn build #6921/ . Иначе на приемниците ми нямам този проблем с версии над 7005 са. Оскама на Пц-то се държи изключително стабилно с две карти. А машинката е нетбук атом 2х1600 с 1гб рамец. Смех :) Cccama се дъни там от време на време , тея дни ще доунгрейдна на 2.0.11 да видим.

Боби, постни един конфиг за ПЦ да видим няколко трика и ние /освен nice/ :)

А иначе нещата с оскама вместо да отиват в посока "юзер френдли"...тотално загрубяват.

П.С. Гени пусни тоя Скайп...или и той забива !? :))))
    За мен лично през web interface и линковете към wiki нещата са ясни, но вече толкова съм му свикнал че не мога да дам определение дали е user friendly.
    Относно версиите винаги сменяйте когато към build пише че е оправена, mem leak и seg fault това са промените по отношение стабилност.
    Ако е нужен превод кажете но мисля че се разбира:

Issues of course with processor/memory utilisation
    but things getting stabilized with this setting:

in oscam global config:
    nice = 20

in debian server console
    ulimit -m 100000
    ulimit -v 100000
    And after putting ulimit, restart oscam

last 30 min oscam running pretty well, no oscillations at all

Page 1 of 5 123 ... LastLast