Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26

Thread: YMOD backdoor

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

YMOD backdoor

Колегата модератор на руската секция е публикувал интересна информация относно ymod. Според него ymod има зловреден код, които работи за сметка на създателя му и той препоръчва емулатора да се използва на приемници без интернет. Преди също е пускана такава информация, така че имайте едно на ум. Докато нямаме достъп до сорс кода няма как да се упровергае това, така че които държи външни лица да нямат достъп до приемника и кама нека предприеме мерки.

Източник:

http://www.satsupreme.com/showthread...-ymod?p=931291

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Re: YMOD backdoor

Понеже яснота има само в празната глава, искам да споделя нещо, което всеки от вас може да прецени дали е истина или не, като едновременно с това да си направи изводите.

Ползвах ymod с двбапи и cccam, като сървър. Един ден наблюдавах следната аномалия - без да гледам тв, локалния юзър на оскам, търсеше ецм от цццкам. Не знам дали това е бекдор-а на този мод, но за мен бе достатъчна предпоставка, за да мигрирам към друга версия. Не ангажирам никой с мнението ми, но все пак погледнете ако ползвате тази комбинация, дали няма да цъфне и при вас.

Поздрави!

вреди време и аз го ползвах заради емуто, но минах на мгкам защото на няколко пъти в процесите излизаше ./2*.ppc (*беше с кратко име но не го помня вече..)
    след като го килнах, реших да го пусна пак да видя какво е... оказа се прокси сървър пуснат от ? руския тарикат :D
    така не можах да намера къде е файла но след като не го пусках тоз оскам вече няма прокси ;D

Uploads
    112

Този кам никога не съм го използвал, но ако кажете, можем да забраним обсъждането му тук, при положение че има зловреден код вътре. Имаме теми за него и помагаме на потребителите които имат проблеми с него.

Member mockata's Avatar
    Uploads
    1

Да ви кажа честно аз още ползвам този YMOD за гледане с ключета и в същото време картата на Бу......-та не ми тръгва от него (Ползвам друг за картата 6996) . Правил съм опити да сменя само bin-файла с друг oscam за да ми работят ключетата, но не се получава и затова все още съм с въпросния Oscam.

Uploads
    112

Quote Originally Posted by mockata View Post
    Да ви кажа честно аз още ползвам този YMOD за гледане с ключета и в същото време картата на Бу......-та не ми тръгва от него (Ползвам друг за картата 6996) . Правил съм опити да сменя само bin-файла с друг oscam за да ми работят ключетата, но не се получава и затова все още съм с въпросния Oscam.
    Няма как да стане защото официалният оскам няма емулатор. Единствено поддържва dcw. За ключове използвай mgcamd или др. Ако използваш шер няма нужда от ключовете за ирдето, вече има доста карти 5581 които се разменят. По принцип те хората са написали ymod е ок стига да нямаш нет на приемника и да разменяш линии през него, защото и софкам да ползваш най вероятно ще ти го използват и него през нета.

Ето кои версии на оскам препоръчват един от руските продавачи на платен шеринг:)
    svislochanin
    Super Moderator
    Конфиги для эмулятора oscam

Сам эмулятор под свой ресивер можна скачать здесь:

e1-oscam-ymodv18
    e1-oscam-ymodv18_nab
    e2-oscam-ymodv18
    oscam-ymodv18-sh4

Конфиги для эмулятора oscam

Uploads
    112

Каква е гаранцията че те не са клиенти на юри - те купуват краденият кеш от него и след това го продават пак на същите глупаци, от които е краден.

Аз лично не бих вярвал за нищо, на тези руски измамници, които цитираш. Те са от един дол дренки заедно с въпросният юри.

Ако искайте му вярвайте на този, ваша си работа, но после да не ревете.

Виж пост #2 и тогава цитирай форуми, човека го познавам лично и гарантирам, че освен ако не се объркал нещо, това не е вярно - няма причина да си го измисля.
    Сега видях, че и в интернационалната секция отново споменават за това #32
    Човека които е писал го познавам и му вярвам, доколкото на въпросният Юри аз лично му нямам доверие.

Линковете за сваляне ги трия, ако искаш да качиш емулатора, моля използвай нашата система за ъплоуд или го сваляйте от OSCam_ymod v18. Линкове към платени сървари са разрешени, само след договорка със собственика на satsupreme.com

Просто ми стана интересно,а заргата са ясни ,ниска цена и добър sky

Uploads
    112

При условие че sky и другите можеш да ги гледаш, само с няколко размени на ц линии без локални карти, подплатени с няколко кеш размени. Защо е нужно да коментираме дадения платен провайдер, има много безплатни решения, без да са нужни особенни познания, аз например гледам въпросният скай, без и стотинка да давам за това.

Докато народа, е ниско образован и следва сляпо писанията по форумите, без да обмисли алтернативите, ще налива пари на такива "оператори". Ти пишеш че скай е добре, но доколкото съм чел по темите, един месец е добре друг не, един сървър работи, друг не.

Както и да е, това извън темата, пиша само за да ви покажа, че има други безплатни алтернативи. Обръщението ми не е само към теб, а и към другите които мислят така.

Относно ymoda използвайте го с повишено внимание, ако може в размени които не преминават през интернет или само за емулатор.

Page 1 of 3 123 LastLast