Results 1 to 2 of 2

Thread: DreamBox 500s Image Saver

 1. #1
  Junior Member fmDesign's Avatar
  Join Date
  28-08-2012
  Location
  · Prishtinë
  Posts
  11
  Uploads
  0

  DreamBox 500s Image Saver

  Pershendetje Satfriend,

  Me fal nese kam shkruar dicka gabim ose jasht rregullores, por kerkova miaft ne Forum edhe pse jam Anetar i ri por nuk arrita te gjej dicka te nevojshme rreth ruajtes se Flash-it qe e ka tani per tani, e kam fjalen a Egziston mundesia te ruaj Komplet si e kam tash te rregulluar me Kanale me te gjitha ne nje Flash mandej ta perdor kete Flash dhe ti bej Flash Dreambox-at e tjer.
  Poashtu kerkoj dike qe ka Dreambox 500HD ose 800HD.
  Faleminderit per mirekuptim.

  Me respekt,
  Fidani

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: DreamBox 500s Image Saver

  egziston nje teme e tille per dreambox, tema mbyllet!
  postoje ketu problemin tend: New Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Sigurohu qe edhe te jesh prezantuar me pare!!
  Mr-Bledi

Similar Threads

 1. Problème avec image dreambox 500s
  By seca222 in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 29-05-2011, 18:58:18
 2. Tuto : Flash et Installation d une image sur Dreambox 500s!
  By totox69 in forum Information et Tutoriels
  Replies: 0
  Last Post: 13-04-2011, 15:23:21
 3. Question How to use biss key in dreambox 500s pli image
  By shahzad_zeshan in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 27-06-2010, 13:18:42
 4. wholesale dreambox 500s,dreambox 500c,dreambox 800hd
  By Chinadreambox in forum Dealer Directory
  Replies: 5
  Last Post: 03-04-2010, 00:47:18
 5. dreambox 500s image se fige
  By spyder06 in forum French / Français
  Replies: 7
  Last Post: 07-10-2009, 08:38:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •