Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32

Thread: Обновяване на карта Bulcrypt ver.1

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Обновяване на карта Bulcrypt ver.1

Другарчета, аз да питам, може да е писано но да съм го прескочил (Не знам дали улучих темата, но и тук се говори за кодировки):
    1. Платил съм си на Булсатком. Ъпвам си картата в началото на месеца и така до кога (ясно, че до 1-ва, 2-ра дата на другия месец). Някъде бях чел че били 2 ключа единия приблизително първите 15 дена а другия - II-рата половина на месеца - Вярно ли е и ако не е колко често трябва да се ъпдейтва картата. В друг форум проветох че на СатБГ картите вървели максимум до 8-ми 10-ти от следващия месец. Как е При БСК?
    2. За какво са Shared обновяващите пакети. UQ-то обновяват абонамента и ентайтълмените. За какво са и G (предполагам глобални) пакетите?

Senior Member
    Uploads
    1

Re: 5581 вер.1 HD пакета не се гледа

Глобалните, незнайните и единия юник при творението на Чорбаджийски не вършат нищо, за това си гледкай както си гледкал до сега и да ти е мирна главицата.
    Поздрави!

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Quote Originally Posted by woooow View Post
    Глобалните, незнайните и единия юник при творението на Чорбаджийски не вършат нищо, за това си гледкай както си гледкал до сега и да ти е мирна главицата.
    Поздрави!
    Аз обновявам почти всяка седмица с дб500 (гледам на некс), но ми се налага за по-дълго да отсъствам и да не си нося db500- с мен, защото от моята карта се гледа още един приемник, но и той не може да обнови - не е с оскам, та за това питам еди път в месец дали е достатъчно до края на месеца ще ме издържи ли.

БСК сменят ключовете на картите около 6-ти и 23-ти всеки месец. На въпросните дати пускат Unique EMMs и Shared EMMs. Първите ти зареждат новия ключ, а вторите ти променят периода на ентайтълмените(обикновено новия период е от датата на обновяване + 30 дни). При СатБГ обновленията се пускат много рядко. От 1-ви до 10-ти пускат обновления за картите които са платени за текущия месец. Аз си плащам абонамента през epay и винаги плащам за следващия месец щом ми излезе сметката за плащане, но картата се ъпва чак на 1-ви следващия месец т.е. аз плащам в началото на текущия месец и за следващия, но update-а идва чак следващия месец. Това, че картите са активни до 10-ти на следващия месец някой може ли да го потвърди, понеже на мен ми се е случвало на 1-и към 00:30 да не ми се декодират повече каналите, а картата беше платена за въпросния месец.

Миналия месец към 26-ти от СатБГ пуснаха update на картите си което ми се стори странно, но периода на
    ентайтълмените не се промени и в момента картата ми се води, че е активна до 31.08.2012.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Обновяване на карта Bulcrypt ver.1

Направих нова тема, понеже другата е само за ХД пакета.

Ако имаш валидни entitlements shared emm са достатъчни някъде 1 път на седмица. Поне беше така преди сега ако са го променили ме поправете.

Според мен са необходими 3 update месечно за да работи картата. Първият е когато картата е платена и другите 2 update на картата трябва да се правят около 6-ти и 23-ти.

Senior Member
    Uploads
    1

С официалния, както казах действа само единия юник. Като мине си ъпва всичко: от абонамента, през ключове и т.н. Другите емм-и просто се записват в лога, че уж нещо правят, но ако се вгледате по-подробно, ще разберете, че нищо не става. @mminkov : оставяй дм500 да бачка като те няма и той ще си взима каквото му трябва.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Shared действат гарантирам ти така съм ъпвал карта, преди да е минавал през юник (стои със стара дата но работи). Тези емм са моментните ключове. Както и да е темата е за друго.

Минков това е решението както ти написа колегата пускаш кабел до дрийма и той да си ъпва. Има доста хора които използват приемник за сървар без кабел от антената, според мен това не е правилно, ако имаш в дома си и антена към оператора. Многоизходните конвертори не са скъпи, вярно пуска се нов кабел, но пък така си спестяваш недоволството от домашните, че е спряло да работи. Има и друго решение пускаш линия на човек който знаеш че ще ти ъпва картата и така отпада варианта със сигналният кабел.

Senior Member
    Uploads
    0

какво трябва да има отсрещния човек че да ми ъпва картата с арива става ли например по cccam или newcamd

Арива до колкото знам не праща EMMs по newcamd протокол.

Page 1 of 4 123 ... LastLast