Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Raspberry PI

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Raspberry PI

Здравейте Колеги,

От днес имам въпросният линукс базиран компютър.
    Ако някой от вас също има такъв, моля да сподели най-удачният софтуер за него.
    Аз естествено съм се насочил към Openelec, но ми се иска и да си направя една карта с desktop така да имам резервен компютър.
    Като цяло съм решил да добавям към него USB сат карта и да го правя на приемник, който ще ми е преносим. Има ограничение че поддържа само MPEG-4, но за щастие повечето канали на сатбг са такива.
    MPEG-2 поддръжка има но е платена $3 еднократно.
    Има работещ оскам за него което е радостно, защото мога да си направя добър и компактен сървър. Четох по въпроса и колегите споделят че може да понесе доста повече клиенти в сравнение с DM500. Ако се получи проекта ми за сат приемник с него, може да се окаже, че по отношение качество цена е добро решение за приемник поддържащ oscam.

Uploads
    113

Re: Raspberry PI

Незнам как ще се развие техниката за напред, но нищо чудно подобните устройства да изместят нормалните приемници. Iptv все повече завзема нови позиции.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

До къде го докара това Raspberry PI?
    От къде го купи, и за какви пари?
    Планирам да купя, за да го ползвам за служебни цели. Ако ми хареса, може и за мен да си взема, има интересен хардуер.

Uploads
    113

В сайта им има линкове към онлайн магазините им. Аз го купих от българин, умръзнало му да се занимава с него и го продаде. Според мен платката е идеална за мултимедиен плеар, за десктоп и за кардшаринг сървар, като гледам на къде са тръгнали нещата ще стане и за сателитен приемник с възможност за записи.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    ...... Според мен платката е идеална за мултимедиен плеар, ...........
    Именно това е и мойта идея.

Пусна ли ХБМЦ на него? Гледам че има сериен порт, който е идеален за да му сложа дистанционно.

Uploads
    113

Имам приемник на USB купих го от ибея с него ще го оборудвам, а захранването директно през USB на телевизора. Взех му още и безжична карта edimax EW-7811UN препоръчват я обаче има и много по-евтини, които също работят. Оборудвах се и с кутийка и то си стана истинска работа като съм дал около 30 лв. в повече пито излезе ми 77 лв с доставката. В неделя ще пиша за резултатите с xbmc, че ми предстои изпит в другиден и сега нямам време.
    Идеята и изпълнението на устройствто ми допада, най-вече множеството ентусиасти които се занимават. Макар и на няколко месеца има интересни решения, за които може да се използва.

Uploads
    113

Новините около това устройство стават все повече всеки ден. Вече има PVR версия на XBMC за него http://openelec.tv/news/item/250-pro...ortant-changes

Изглежда андроид плеарите които имат сериозен бум, ще имат сериозен кокурент макар и сред етусиастите защото устройството не е с кои знае какъв търговски вид все пак е само една платка.
    Аз ще трябва да предвидя на заплата покупката на USB dvb-s2 карта :) Тук има повече информация как се пуска https://raberrytv.wordpress.com/

Uploads
    113

Намерих начин как да го клокна - започнаха налудничавите експерименти Даже поръчах радиатори за да не му стане много горещо.

Overclocking your Raspberry Pi is ridiculously easy because the values are simply stored in a text file on the root of the device, they can be easily edited and changed via Nano or VI, and if you brick the device or get a kernal panic, you can change the values by plugging your SD card into a computer and editing the file there.
    Here I’m going to show you how to push your Pis CPU up to 850MHz, it is possible to hit 1GHz, but this involved overvaulting which voids your warranty, can damage your chip, and reduce it’s lifespan. It is safe though to clock your Pi up to 850MHz without the need to overvault, but if you do wish to get it up to 1GHz, I will supply you with the config further down this post.

over_voltage=6
    arm_freq=1000
    core_freq=500
    sdram_freq=500

Uploads
    113

Нещата се развиват по-добре от колкото предполагах. Инсталирах последният билд на openelec от тук http://sources.openelec.tv/tmp/image/openelec-rpi/

Разпозна си wifi картата и usb дистанционното без допълнителни настройки (направо супер). Запаметих безжичните настройки, сложих ли лиценза за mpeg2 и vc1. Активирах pvr опцията. За клиент настроих tvheadend. Сървара ми е компютъра на който имам 2 тунерна платка и също инсталиран openelec. И така с една платка подкарах два независими клиента (приемници). Преди време мислех да стриймвам цял транаспондер и други подобни трикове за да си осигуря телевизия в другата стая. Вече благодарение на това малко устройство мога да използвам сат платката си с пълна сила. HD каналите на булсата се гледат без проблем SD също пуснати на монитор с резолюция 1920х1200 (тествам на монитора си).

За сега съм много доволен и това беше целта на покупката ми. Андроид пц е много по-добро като хардуер. Докато няма xbmc с pvr за него отстъпва на пито по отношение фунционалност за гледане на сателитна тв.

Комбинацията RPI + openelec работи страхотно за мултимедиен (сателитен плеар).

Привет Боби!
    Честита нова придобивка!
    Може ли да постнеш малко снимки?

Wi-Fi за стрийминг ли е? Защо не през ЛАН порта?

Page 1 of 3 123 LastLast