Results 1 to 8 of 8

Thread: Избор на DVB-S2 карта

Senior Member momkoto's Avatar
    Uploads
    1

Избор на DVB-S2 карта

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Имам приемник на usb купих го от ибея с него ще го оборудвам, а захранването директно през usb на телевизора. Взех му още и безжична карта edimax ew-7811un препоръчват я обаче има и много по-евтини, които също работят. Оборудвах се и с кутийка и то си стана истинска работа като съм дал около 30 лв. в повече пито излезе ми 77 лв с доставката. В неделя ще пиша за резултатите с xbmc, че ми предстои изпит в другиден и сега нямам време.
    Идеята и изпълнението на устройствто ми допада, най-вече множеството ентусиасти които се занимават. Макар и на няколко месеца има интересни решения, за които може да се използва.
    Този usb приемник, който си си купил dvb-s или dvb-s2 е? Може ли да дадеш линк към търговеца в ибей, от който си го купил.

Благодаря

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Raspberry PI

Не съм купил още нищо, но съм се насочил към Skystar USB HD DVB-S2. TBS са с по-нови чипове но пък драйверите им за линукс са пълен боклук (картата стартира за около 60 сек.) някой път не тръгва, иначе изработката на хардуера е ок при тях.

Re: Raspberry PI

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Не съм купил още нищо, но съм се насочил към Skystar USB HD DVB-S2. TBS са с по-нови чипове но пък драйверите им за линукс са пълен боклук (картата стартира за около 60 сек.) някой път не тръгва, иначе изработката на хардуера е ок при тях.
    Картата Skystar USB HD DVB-S2 знаеш ли от кой е произведена? По принцип се води Technisat, но по-вероятно да е ребрандирана друга карта. Имаш ли наблюдения как се държат TeVii тунери под линукс.

Uploads
    113

Re: Избор на DVB-S2 карта

Добре се държат TeVii и не са скъпи драйверите са им добри. Чувал съм че и те били TBS но това го лансираше преставителя на TBS за България, може и да е търговски трик. Относно USB карта хвалят драйверите и цената на скайстарката.

TeVii нямат нищо общо с TBS. TeVii използват предимно чипове на Montage докато TBS използват най-различни в зависимост от модела.
    Повечето карти произведени от Technisat(с изключение на SkyStar 2) са ребрандирани стари модели на други производители и вземи тази карта само ако си сигурен, че работи добре.

Uploads
    113

Решението ми е базирано от тестове с моята TBS-6981 и прочетено в един руски сайт, в който има ревюта на няколко тествани карти с линукс. При мен има няколко дразнещи неща които не работят на този TBS, проблема не е от хардуера а от драйвера. Използвам само последните версии и особенна промяна не се забелязва. Като цяло за мен няма значение какви са чиповете на картата ако работи стабилно и има чувствителен тунер. Стрийм не пускам така че както писах все ми едно колко стар е модела. Интересното е че с 6920 проблеми няма, най-вероятно драйвера за 6981 не става.

Ако е нужен превод от руски пишете, за да направя.

Последното ревю е за SkyStar 2 eXpress HD

Тунера без проблеми се разпознава от системата без каквито и да е манипулации. Дистанционното в комплекта не съм го настройвал, но неби трябвало да има някакъв проблем с него. Чувствителноста е много добра като цяло, и по-добра в сравнение с Tevii-S470. С превключването по DiSEqC – се справя отлично. Без проблем сканира и DVB-S и DVB-S2 канали. За тези пари инвестицията си заслужава . Препоръчвам.
    Ето за Skystar usb

Никакви проблеми по време на работа не са възникнали. Мога с увереност да кажа: от всички тествани от мен USB тунери, този е най-добрият. Без проблем работи с DiSEqC. Скороста на превключване на канали не е по-лоша (даже може д е по-добра) в сравнение с PCI/PCI-E тюнеров. Отлична чувствителност. При работа практически не загрява нито тунера, нито и захранването. Единствени претенции имам към пулта за ДУ. Защо не са направили още 4 бутона, звука и смяна на каналите, а сега са ги вкарали с бутоните за стрелките.
    TBS Qbox2

Какво е забелязано като недостатъци: При превключване на каналите се забелязва че за няколко секунди насича картината. Проблема не е от тунера, а от процесора. Все пак е едноядрен Atom с честота 1.6 GHz. Втората неприятност е свързава с работата на пулта за ДУ. В процес н аработа пулта спира да работи, това може дасе случи и след 5 мин и след 3 часа след пускане на системата. Не успях да намеря причина за това. Опитах се да намеря мног сериозно причината, но никакви признаци не открих в лог файловете. Остава варианта само да е у производителя. Той Tenow често пуска драйвери за Линукс и се надявам да оправят проблема. Ако сте решили все пак да използвате техният пулт съветвам ви да сте близо и до включена клавиатура.
    TBS 6920

TBS6920 – вторият подарък на съдбата Сателитна карта по стандарт DVB-S/S2. Нова в асортимента на производителя и съответно най-евтината. Ако не са ви нужни екстри от типа Transponders blind scan или CI support, това е вашата карта. Отлична работа с Linux и OpenELEC в частност. Няма проблеми с превключването на DiSEqC. HD-каналите работят добре. Чувствителноста на тунера също е добра. С други думи - юнаци китайци.

Добре ще е ако преведеш въпросните цитати. Имам познат, който се занимава с IPTV и използва само карти на TeVii за стримване на транспондери. Картите понеже никой не ги внася в България той си ги внася от Тайван и предполагам, че е много доволен от тях щом той ги купува от Тайван, а не използва от наличните в България карти. Той разбира се използва картите под линукс.

Uploads
    113

Превода е направен, искам да отбележа че прегледите не са писани по едно и също време, като най-новият е за pci-e картата скайстар. Човека няма магазин за такива неща и е напълно безпристрастен.

Затова съм решил да се вслушам в думите при условие, че и двете USB карти са на една цена. Загърбвам това че избранат от мен е доста по-стара като изработка и избирам стабилноста.