Results 1 to 7 of 7

Thread: Optibox Gekko Plus

 1. #1

  Optibox Gekko Plus

  Pershendetje Cuna.

  Me nevojitet nje ndihme e vogel,kam ble nje dekoder Optibox Gekko plus me linux,por nuk di me vendos cline.

  Kush mundet me ndihmu per ket gje?

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Optibox Gekko Plus

  Quote Originally Posted by BestSat11 View Post
  Pershendetje Cuna.

  Me nevojitet nje ndihme e vogel,kam ble nje dekoder Optibox Gekko plus me linux,por nuk di me vendos cline.

  Kush mundet me ndihmu per ket gje?
  ketu ke gjerat qe kerkon
  Attached Files Attached Files

 3. #3

  Re: Optibox Gekko Plus

  Ky program del me virus,e fshihu direkt antivirusi,ke faqja aty nuk eshte ajo qe me duhet mua.

  Dua proceduren si me vendos cline tek ky dekoder?

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Optibox Gekko Plus

  Quote Originally Posted by BestSat11 View Post
  Ky program del me virus,e fshihu direkt antivirusi,ke faqja aty nuk eshte ajo qe me duhet mua.

  Dua proceduren si me vendos cline tek ky dekoder?
  lexo ne kete teme:
  http://www.satsupreme.com/showthread...-Optibox-gekko postimin nr.5!

  ketu ke firmware dhe emu per optibox gekko plus!

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Optibox Gekko Plus

  Quote Originally Posted by BestSat11 View Post
  Ky program del me virus,e fshihu direkt antivirusi,ke faqja aty nuk eshte ajo qe me duhet mua.

  Dua proceduren si me vendos cline tek ky dekoder?
  kete program sapo e provova dhe nuk me doli asnje virus ne pc , une perdor nod32 si antivirus ne pc

  ndersa te faqja qe te kam sugjeruar ke gjithshka qe te duhet per dekoderin tend


  duke qene se big bobi te ka orientuar shume mire te uroj shikim te kendshem
  Attached Files Attached Files

 6. #6

  Re: Optibox Gekko Plus

  Faleminderit per ndihmen cuna.

  Shume e thjeshte ndihma qe kerkoj: ne dreambox hyj tek var>etc>dhe kopjoj cccam aty tek ajo direktori ose e editoj cccam me edit per te vendosur cline,tek ky dekoder si te vendos cline ???

  Dekoderi eshte me emu,ka emulatoret Xcam,mgcamd, etj etj.

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Optibox Gekko Plus

  Quote Originally Posted by BestSat11 View Post
  Faleminderit per ndihmen cuna.

  Shume e thjeshte ndihma qe kerkoj: ne dreambox hyj tek var>etc>dhe kopjoj cccam aty tek ajo direktori ose e editoj cccam me edit per te vendosur cline,tek ky dekoder si te vendos cline ???

  Dekoderi eshte me emu,ka emulatoret Xcam,mgcamd, etj etj.
  duhet te shkosh ne kartelen var/keys
  lexo read ne kartelen e plugins!
  Attached Files Attached Files

Similar Threads

 1. Optibox gekko
  By efenberg in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 01-07-2012, 11:38:25
 2. Optibox Tools
  By aamir11 in forum Optibox Software and Tools
  Replies: 4
  Last Post: 09-04-2011, 00:14:28
 3. Optibox ToolBox 1.3
  By aamir11 in forum Optibox Software and Tools
  Replies: 1
  Last Post: 20-08-2010, 22:35:16
 4. how is optibox to cs
  By sky pirate in forum Optibox
  Replies: 0
  Last Post: 26-06-2010, 18:31:27
 5. Replies: 0
  Last Post: 03-09-2008, 23:49:51

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •