Uydu piyasasında tekelleşme mevcut olup,hepsi anlaşıp emu lu cihazları hokus-pokusla ortadan kaldırıp biss li cihazları piyasaya srdler.ok az sayıda cihazda gelişmiş emu mevcut olup,onlarda da rneğin astra 19.2 doğu dan 0504,0510 id lerden birisini ortadan kaldırıp,yine sizi mat ediyorlar.
HD Cihazlara gelince durum daha vahim!Kazancını maksimize etmek isteyen bu ekip, ucuz işlemci kullanıp ,kalite kontrole de gerekli ihtimamı gstermeyerek cihaz alanları uydu forumlarında srndrmektedirler.İsim vermiyorum 1 HD uydu alıcısında sorun yok gibi gzkyor ancak;onda da yine hokus pokus la EMU yok edilmiş ve sizi server kullanmaya mahkum edecek teknoloji kullanılmıştır.Yani; bu ekip şifreli seyretmek istiyorsan server e ye olup , bana demelisin diyor.Server parası alıp hizmeti kesen olduğunda ,donma,kesilme durumda hakkını nasıl arayacağını bilen varsa beri gelsin gardaşım!Şimdi bu yazdıklarıma yine aynı ekip iin alışanlardan itiraz gelirse de hi şaşmam.Ben yurt dışından via 2.6 aan cihaz alıp,astra yı seyretmeye devam edeceğim.Server işine şphe ile bakıyorum nk;bu ekip durmadan format ve mod değiştirip belli sre sonunda elinizdeki cihazları kullanılmaz hale getirmeye planlanmış.