Results 1 to 4 of 4

Thread: Онлайн-компютър

Member
    Uploads
    2

Онлайн-компютър

Здравейте колеги, след дълго търсене намерих само един сайт https://www.gopc.net/ ... ако някой използва нещо такова да сподели :) , и има ли нещо такова безплатно , намирам доста саитове с инсталирани ОС

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Онлайн-компютър

Quote Originally Posted by Vodomer View Post
    Здравейте колеги, след дълго търсене намерих само един сайт https://www.gopc.net/ ... ако някой използва нещо такова да сподели :) , и има ли нещо такова безплатно , намирам доста саитове с инсталирани ОС

Колега крайната идея каква е?
    Искаш да тестваш, или ти трябва решение, при което да имаш достъп до файловете и приложенията си от всякъде?

Member
    Uploads
    2

Крайната ми идея е малко да се освободя от техника в моя дом :) ,но и като се замислиш плащаш ток ... ето ги спестените пари за онлайн os ,етествено първо искам да тествам преди да правя глупости , а и само знаете ако ви падне нета какво се случва :d ... затова ако някой използва такъв сайт моля да сподели .

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Значи вариантите според мен са 2.

-Използваш например убунту и се възползваш от екстрата му Ubuntu one. Ubuntu e примера има и за други OS. Тогава инсталираните ти програми и файлове се използват от които и да е компютър.
    -Наемаш си dedicated server с линукс и го правиш на сървар с виртуализация. Така там може да си инсталираш каквато и дае операционна система или няколко. С virtualbox headless съм пускал и линукс и win на един vps. Тоест използваш едновременно няколко операционни системи инсталирани на един компютър без да си пречат. Свързването към десктопите е по RDP и VNC шерването на файлове межсу различните операционни системи е възможно. Месечно наема за сървара е минимум 50 лв. Поддръжка на твоите инсталации няма - ти си поддръжката.

Това от сайта е много интересно дават ти готово решение, като моя втори пример. Понеже за него ти трябват познания и четене, но не е невъзможно аз съм го правил. Оносно сайта незнам как стоят нещата ако използваш windows, но ти гарантирам че пиратски няма да можеш да използваш. Не знам ако имаш филми и музика които са свалени дали няма да са против това.