Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Mbyllur Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Mbyllur Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mŽ temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!  Temat e vjetra i gjeni ketu

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...ft-etj/page100

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,796
  Uploads
  505

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pershendetje

  kam shkarkuar dhe instaluar nje imagine ozzoon ne dm500+ dhe nuk po arrij te gjej dhe te vendos nje ccam,apo te gjej menyren se si instalohen emulatoret per kete imagine OoZooN-CVS-dm500plus-20080727

  ka mundesi ndonjeri te me ndihmoje ????

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  625
  Uploads
  3

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  benardi,e shkarkova erase500,por si te bej me te kur dm nuk funksionon si duhet te punoj me kete program ,ok me trego

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,796
  Uploads
  505

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  benardi,e shkarkova erase500,por si te bej me te kur dm nuk funksionon si duhet te punoj me kete program ,ok me trego
  flashoje me kavo nullmodem dm tende me ate qe te postova dhe pastaj vendosi imagine qe deshiron

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  625
  Uploads
  3

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  ndoshta spo te kuptoj mire...une me null modem e kam te lidhur dm me pc dhe po e hapi dreamup por si ti bej connect vetem mbushet ajo vija e gjelbert posht upload completed dhe ketu ngec me asgje nuk funksionon,kam shkruar me lart per kete problem,,,,e une sa e pash kete qe ma dergove e shkarova ne pc,po skam si ta hudhi ne dm...kur po te sqaroj problemin

 6. #6
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska «te duhet ty..
  Posts
  1,408
  Uploads
  17

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  kush me thote si ti aktivizoj titrat e ch. Servise HD qe trasmeton pa paring tani per tani. kam nje dm800hd.

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,796
  Uploads
  505

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  ndoshta spo te kuptoj mire...une me null modem e kam te lidhur dm me pc dhe po e hapi dreamup por si ti bej connect vetem mbushet ajo vija e gjelbert posht upload completed dhe ketu ngec me asgje nuk funksionon,kam shkruar me lart per kete problem,,,,e une sa e pash kete qe ma dergove e shkarova ne pc,po skam si ta hudhi ne dm...kur po te sqaroj problemin
  ajo qe te kam derguar sherben per te pastruar cipin e flashimit , mbasi e flashon-pastron me ate qe te kam dhene ,do ta flashosh perseri me nje imagine tjeter dhe shiko rrezulltatin

  dyshoj qe problemi eshte se te eshte djegur cipi memorjes ai eshte pergjegjes per flashimin e dekoderit

  por para se bindesh beji te gjitha provat dhe kur te bindesh dergoje te tekniku

  uroj te mos jete keshtu

 8. #8
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  kush me thote si ti aktivizoj titrat e ch. Servise HD qe trasmeton pa paring tani per tani. kam nje dm800hd.
  normalisht si te gjith dm shtyp butonin e verdh ne pult te dritarja qe te hapet shko te menu subtitles dhe zgjith gjuhen albanian

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  02-07-2006
  Posts
  211
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Une kam DM500HD me image DreamElite dhe nuk po mund ti nxjerr titrat tek Service HD. Kur shtyp butonin e verdhe del "Timeshift not possible". A e di ndokush se si mund ti nxjerre titrat apo duhet instaluar ndonje Adons apo Plugins. Flm.

 10. #10
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by gjini View Post
  Une kam DM500HD me image DreamElite dhe nuk po mund ti nxjerr titrat tek Service HD. Kur shtyp butonin e verdhe del "Timeshift not possible". A e di ndokush se si mund ti nxjerre titrat apo duhet instaluar ndonje Adons apo Plugins. Flm.
  Provoje njeher shtyp Audio/butonin e verdhe/dhe ketu mund te zgjedhesh shqip apo anglisht

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By OVES12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 24-09-2012, 15:08:20
 2. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-09-2011, 01:19:20
 3. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 31-05-2011, 13:35:06
 4. Old 2 Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1007
  Last Post: 03-02-2011, 19:15:48
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2787
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •