Results 1 to 7 of 7

Thread: Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

 1. #1
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

  kam nje aparat power plus ps 6600 dvb-s+t combo kam loaderin po me duhen celsa te rinj per kete aparat ,celsat duhet te jene ne formatin hex key

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

  Quote Originally Posted by balili View Post
  kam nje aparat power plus ps 6600 dvb-s+t combo kam loaderin po me duhen celsa te rinj per kete aparat ,celsat duhet te jene ne formatin hex key
  nese nuk gjen celesa ne kete format mund te gjesh nje program qe ben-konverton keys ne kete format qe kerkon

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

  Quote Originally Posted by balili View Post
  kam nje aparat power plus ps 6600 dvb-s+t combo kam loaderin po me duhen celsa te rinj per kete aparat ,celsat duhet te jene ne formatin hex key
  Balili pershendetje

  Po ti nis ne nje dosje te gjitha ketu, mbase ka dhe te tjere qe mund ti interesoje.

  Shpresoj te te hyjne ne pune.

  Kalofsh Mire
  Attached Files Attached Files

 4. #4
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Balili pershendetje

  Po ti nis ne nje dosje te gjitha ketu, mbase ka dhe te tjere qe mund ti interesoje.

  Shpresoj te te hyjne ne pune.

  Kalofsh Mire
  Shume faleminderit durresi ,po e vetmja gje qe mungonte dhe mua me interesonte shume ishte nje softcam key,per te bere te mundur qe te shtohet provaideri i austrisat dhe te kem mundesi te shikohet dhe sportdigital,nqs e ke mundesine dhe kohen te lutem postoje

 5. #5
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

  Quote Originally Posted by balili View Post
  Shume faleminderit durresi ,po e vetmja gje qe mungonte dhe mua me interesonte shume ishte nje softcam key,per te bere te mundur qe te shtohet provaideri i austrisat dhe te kem mundesi te shikohet dhe sportdigital,nqs e ke mundesine dhe kohen te lutem postoje
  Provoje kete

 6. #6
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

  faleminderit durresi per softet,kete softin e fundit me celsat nuk ma mori nuk e di pse thoshte format error,dhe pse softet i perdor ne formatin hex ,arita ti hedh soft me celsa ne formatin softcam .key pasi keto ne formatin hex file nuk mi mori ,perdora loaderi v3.2 qe ben transmetimin e fileve ne te 2 formatet dhe si softcam key perdora ato te starsat 3100,3200,3500,modifikova celsat duke i azhornuar cdo gje shkoi ne regull.Kam mbete vetem ne 1 pike nuk me hap sportdigitalin ,i provova ti ndryshoj te 2 tipet e provaiderave po pa rezulta ,orf i hap pa problem dhe biss dhe seca.te lutem shiko dhe per ndonje softcam qe arin ta hap

 7. #7
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Hex key per power plus ps 6600 dvb s+t combo

  Do shof dhe do te them...

Similar Threads

 1. Power Control - Power Management
  By aguda in forum Vu+ Plugins
  Replies: 0
  Last Post: 07-07-2010, 01:14:57
 2. Tutorial how to get power from dreambox 500 to power extrernal reader
  By cyberss in forum Dreambox Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 09-03-2010, 22:04:22
 3. Lasat 6600
  By soulirif in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 06-01-2008, 23:47:52
 4. Phonotrend SDR 6600 K3 help
  By prince95 in forum French / Français
  Replies: 8
  Last Post: 08-04-2007, 03:52:12
 5. technosat 6600 wonder!!
  By jack57 in forum Technosat
  Replies: 2
  Last Post: 20-07-2005, 19:51:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •