Results 1 to 2 of 2

Thread: OrtaDoğu

OrtaDoğu

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=187706

Bu klibi bugün izledim aslında ben hiphop dan nefret eden birisiyim ama söz konusu ortodoğu olunca işler değişiyor mutlaka izlemenizi tavsiye ederim

Re: OrtaDoğu

evet leonashermiye dostum. gerçekten ortadoğuda çağımıza yakışmıyan vahşetler yaşanıyor. burada dünyaya politik amaçlı çok farklı amaçlarla medya kullanılarak insanlar kandırılıyor.
    ortadoğu sadece filistin değildir. tabiki kahraman ve mazlum filistin halkının haklı mucadelesini destekliyorum.
    ne varki filistin kadar haklı,filistinden daha vahşi katliam ve kıyımlara oğrıyan kürtleri kimse görmüyor. türkintikamtugayının üstlendiği 7 si çocuk 11 kişinin katedildiği diyarbakır katliami yapılıyor. basın katliamı kürtlerin üstüne atiyor.
    bunun beyruttakinden ne farkı var ?
    geçmişte ermenilere,suryanilere,kerdanile-şimdi filistinlilere,kürtlere yapılan aynı.
    biz ortadoğu insanları böyle bölük pörçük olduğumuz sürece,ilkel siyasetlerle uyutulduğumuz sürece bu acıları yaşarız.
    papa kimsenin cesaret etmediği gerçeği söyledi. ben hırıstiyan değilim müslüman bir ailenin çocuğuyum. 7 yaşımda kuran ı ve şeriatla ilgili çok okudum. müslümanlar körükörüne inaniyorlar. yaratanın emirlerini mantıki değerlendirmezler. politikacıların veya şeyh,hocanın lafları ile düşünmeden hareket ederler.
    bugün ortadoğunun yaşadığı problemin kaynağında da bu var diye düşünüyorum.
    ben 52 yaşında emekli öğretmenim. 70 li yıllarda daha inançlı ve verimliydik.gittikçe daha kötüye gittik. malum 12 eylül darbesi, özal dönemleri. dini siyasete alet etme. halkın değer yargılarını kullanma. milliyetçilik= mafya falan.
    titreyip kendimize gelme zamanı gelmedi mi?