Results 1 to 4 of 4

Thread: Практическо приложение на cacheex = 3

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Question Практическо приложение на cacheex = 3

Дойде ми идея да пусна тази тема, чиято цел е да обясни на незапознатите потребители. Какво е приложението и как може да бъде принципно конфигуриран (без техническо детайли). За технически конфигурации, първо прочетете тази тема http://www.satsupreme.com/showthread...scam-cacheex-3. При интерес от ваша страна ще направим тема - настройки за начинаещи.

Идеята на размяната е да се споделя кеша които се генерира в оскама ви, при размяна и гледане на телевизионни програми.

Въпроси и отговори:

Въпрос:
    Нужно ли е да имам локални платени реални карти, за да имам достъп до качествен кеш?

Отговор:
    Не е нужно. Хубав кеш може да се генерира и от размени без локални карти.

Въпрос:
    Трябва ли да имам приемник или компютър с мощен процесор и много памет, за да правя размени?

Отговор:
    Зависи от броя на размените. При по-големи размени ще е нужен по мощен хардуер. За малко и средно количество размени, което дава достатъчно кеш за гледане, няма особенни изисквания.

Въпрос:
    Какво е основното приимущество на cacheex=3 спрямо нормалните размени?

Отговор:
    Имате възможност да гледате провайдери, чиято кодировка изисква много близък хоп до картата, за да не прекъсва. Пример Sky-UK и Sky-IT и други използващи системата NDS и други подобни.
    Също имате директен достъп за гледане и до системите за кодировки използващи защита по SID на единица карта. Пример Nova Greece, Canal Digitaal NL и други използващи новите версии на ирдето и други с такава защита.

Въпрос:
    Мога ли да гледам даден оператор само от кеша без той да фигурира в нормалните ми размени? (кеша дали може да се използва, на принципа на софткам)

Отговор:
    Не. Трябва да имате достъп до търсената карта, може и да ви насича ако гледате от нея. Това не влияе на това да гледате гледате гладко този оператор през cacheex.

Въпрос:
    Какви са изискванията към интернет свързаноста ми за да използвам пълноценно размяната на кеш?

Отговор:

Минимум трябва да се задели 1 Mbit/s upload и 2 Mbit/s download, за динамична размяна.

Въпрос:
    Подходящ ли е интернет получен по техногия dsl, интернет по коаксиален кабел и други подобни услуги през несиметрична медия (среда на пренос)?

Отговор:
    Не. Защото ъплоуда е нисък и пинга е с големи времена.

Въпрос:
    Какво е решението при такава ситуация?

Отговор:
    Правите си отделен сървар само за размяна на кеш. Препоръчвам да се наемат VPS сървари, защото наемите им не са високи, а интернет свързаноста им е перфектна. Минимални изисквания към VPS или компютър са RAM 512MB, CPU 2GHz, HDD 6GB. След като пуснете в употреба сървара си пускате само 1 линия от сървъра към приемника си и може да използвате големият кеш без да ви товари интернета особенно.

Въпрос:
    Може ли да се разменя активно кеш през по-старите модели приемници като DM-500 и dbox-2, различни типове рутери и много стари компютри?

Отговор:
    Да може, но само в началото на размените, ако увеличавате броя на размените, хардуера ви ще бъде все повече натоварен. В даден момент приемника може да бъде неизползвам в този случай.

Въпрос:
    Какво е решението при такава ситуация?

Отговор:
    Правите си отделен сървар само за размяна на кеш, препоръчително е на компютър. Препоръчвам да се наемат VPS сървари, защото наемите им не са високи, а интернет свързаноста им е перфектна. Минимални изисквания към VPS или компютър са RAM 512MB, CPU 2GHz, HDD 6GB. След като пуснете в употреба сървара си пускате само 1 линия от сървъра към приемника си и може да използвате големият кеш без да ви товари.

Въпрос:
    Този тип обмяна намаля ли заявките (натоварването) към локалните ми карти?

Отговор:

Да. Зависи от размера и сържанието на размененият кеш. При добре организирана размяна, като качество, размер и съдържание процента на отговорите от кеша могат да надминат 90%. Картите ви ще поемат само 10% от всички размени.

Ако има неточности в обяснението ми или неправилни неща, Моля добавете коментар в темата и ще обновя този пост.

Junior Member
    Uploads
    0

Re: Практическо приложение на cacheex = 3

Темата е интересна и заслужава по-подробно и насочено към по-широк кръг потребители описание. Бих помолил за описание за начинаещи. Сървърът на каква операционна система да бъде(има ли значение) и други подробности. Ако ми помогнеш бих пробвал и споделил впечатления.

От къде може да бъде нает vps и лесно ли се правят настройките:-s

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

За подробности около настройките Настройки на начинаещите за cacheex=3-част1 и тук http://www.satsupreme.com/showthread...0%B0-cacheex-3

Сърварът трябва да е с linux един колега се оплака че под win прави проблеми.

По въпроса за VPS търсете отзиви в интернет за отделни доставчици, тук се съсредоточаваме до настройките на oscam и самият линукс.
    VPS представлява предварително инсталиран с ОС сървар на който си слагате оскама и си разменяте. Когато избирате VPS основното което трябва да изберете мощността на процесора и интернет свързаност, това са най-важните неща, избирайте сървари само в Европа възможно най-близко до вашето местоположение.