Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Компилиране

Компилиране

Здравейте, колеги!
    На картинката http://www.streamboard.tv/wiki/Datei:Oscam-client.png има схема. Оскам сървъра трябва да бъде инсталиран на компютър, а на сет - топ - бокса трябва да бъде инсталиран Оскам клиент, нали? Бихте ли прикачили файлове, които да съдържат сорса и как той може да бъде компилиран за определн вид приемник или персонален компютър и да се инсталира на персонален компютър, аз съм с Опенсусе 11. 2, но ако имате за друга линукс - дистрибуция - няма проблем!
    Другото питане, е какво трябва да съдържа смарт - картата, като информация? Идеята ми е да си направя затворена система, която да си работи и която да включва смарт - карта, приемник и компютър, както и нещо като ъплинк - станция.

Senior Member njor's Avatar
    Uploads
    0

Re: oscam промяна на кода в домашни условия

Колега всичко това го има описано в форума.Използвай търсачката.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Quote Originally Posted by njor View Post
    Колега всичко това го има описано в форума.Използвай търсачката.
    Колегата njor е прав аз ще добавя само как се компилира oscam от svn. Другото го има относно картата, няма публичен начин как се клонира карта. Ще ти трябва такава с абонамент или mosc. Със SUSE командите са подобни, аз цитирам тези за debian-ubuntu

sudo -s
    apt-get update
    apt-get -y install apt-utils dialog usbutils
    apt-get -y install gcc g++ wget
    apt-get -y install build-essential subversion libpcsclite1 libpcsclite-dev
    apt-get -y install libssl-dev cmake make
    apt-get -y install libusb-1.0-0-dev nano
    cd /usr/src
    svn co http://streamboard.tv/svn/oscam/trunk oscam-svn
    cd oscam-svn

Правиш си промените които искаш по кода и след това продължаваш надолу.

make config
    make

cd /usr/src svn co http://streamboard.tv/oscam/trunk oscam-svn -r xxxx
    cd oscam-svn
    make config
    make

Компилиране за друго устройство освен компютър от тук http://www.streamboard.tv/oscam/wiki/crosscompiling http://www.satsupreme.com/showthread...ighlight=cross
    Ако компютъра ти на които компилираш е 32 бита ОС а другият на който ще се използва е 64 бита няма да се получи да работи. Този на които се компилира трябва да с същият бр бита ОС като тоя на които ще се пуска.

Uploads
    112

Има нова версия на EasyBuild script може да се изтегли от тук това е линка към темата за него http://www.satsupreme.com/showthread...l=1#post959362

Пичове кажете как да си ъпна файловете обаче да си запазя старите които съм пипал!

Uploads
    112

Инсталирай си сървар и клиент за subversion компютъра. Intergration софтуера jenkins също е подходящ.

svn имам, питах за конкретно нещо. svn co 'url' . - това ползвам и ми заменя всички файлове... дай предложение..

Uploads
    112

Има много описания в нета прочети, сега в тема за оскам няма да обяснявам как се настроива svn server. Ако искаш мога да ти пиша но си пусни отделна тема, макар че в сателитен форум да пишем за изграждане на сървар за контрол на версиите е малко необичайно. Не казвам че не е полезно защото так може да си пазите и архиви с конфиг файловете на оскама и каквото и да е друго.

От това което си написал означава само едно че имаш клиент, a на теб ти трябва сървар инсталиран при теб. Другият вариант е използвай git там сървара е публичен.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Quote Originally Posted by blagynchy View Post
    Пичове кажете как да си ъпна файловете обаче да си запазя старите които съм пипал!
    Няма да се получи това което мислиш - лесно! Дръпни си същата версия в друга директория, после направи diff между 2-те директории, така ще ти излязат промените, после трябва да си направиш patch файл, но прилагането му върху друга ревизия, може да не се получи, за това най-добре, като ти излязат промените, слагаш си ги в един файл, който си запазваш на страна и после ръчно си правиш пак промените в новоизтеглената ревизия! Патч файла е за конкретна ревизия!

Uploads
    112

Quote Originally Posted by mminkov View Post
    Няма да се получи това което мислиш - лесно! Дръпни си същата версия в друга директория, после направи diff между 2-те директории, така ще ти излязат промените, после трябва да си направиш patch фаил, но прилагането му върху друга ревизия, може да не се получи, за това най добре, като ти излязат промените, слегаш си ги в един файл, който си запазваш на страна и после ръчно си правиш пак промените в новоизтеглената ревизия! Патч файла е за конкретна ревизия!
    Пачовете са решения също, обаче ако използваш сорс които само ти си правиш. При условие че дърпаш версии от стреамборда трябва да преправяш и пачовете става много омотано. Като цяло ще проработи но трябва всичко да е добре документирано, защото в противен случай вече след 5 тата версия няма да му се види края.

Според мен предложението с пачовете е добро и те да се вкарат във контрол на версиите както предложих аз ще постигне нужният резултат. Така винаги можеш да имаш която си искаш версия на пача. Вкараш ли и един Jenkins може всяка нощ или когато искаш да си компилираш оскам и да го пачваш с последната версия на твоите промени.

Така ще се получи едно много завършено решение. Сега като се замисля Благодаря на blagynchy, че повдигна въпроса. Ако има желаещи можем да направим отделни теми, за да се обясни как се изграждат нужните компоненти за пълна интеграция на вашите промени към последният snapshot на oscam.

Page 1 of 2 12 LastLast