Results 1 to 3 of 3

Thread: nbest readers

nbest readers

Колеги, как работи при вас lb_nbest_readers, настроен за повече от 1 най-добър четец? При мен е настроен така, lb_nbest_readers = 5. Не бях обръщал внимание, но сега гледам, че броя на отговорите от четците е много близък, почти еднакъв брой изпълнени заявки от всички четци. Това ме кара да мисля, че кама си дърпа ECMs от 5 четеца едновременно, това поведение е нормално, само в началото след рестарт, докато записва статистика за да изчисли кой е най-бързия четец, но не и непрекъснато да се обръща към 5 четеца. Имали някой подобни наблюдения и ако да, при коя версия?

Senior Member
    Uploads
    1

Re: nbest readers

Комбинирай го с опцията lb_max_readers като тук зададеш 1 и виж дали ще има някакъв резултат.

Re: nbest readers

lb_max_readers ще ограничи броя на читателите само в началото, когато кама дърпа по 5 ECMs от всички четци, за да изчисли кой е най-бързия. Важно е после да не дърпа от 5 четци, или каквато е стойността на lb_nbest_readers =. Всъщност, аз не съм сигурен дали взема от няколко четци едновременно, но имам сериозни подозрения, че го прави.