Results 1 to 4 of 4

Thread: Xbmc и cec tv

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Xbmc и cec tv

Както знаете последната версия на XBMC Frodo поддържа HDMI-CEC (контрол на XBMC единствено през дистанционното на телевизора). Вече не са нужни множество дистанционни или специални настройки за да управлявате медияцентъра си.
    Тук има подробна информация относно функционалността http://elinux.org/CEC_%28Consumer_El...l%29_over_HDMI
    Поддържаните телевизора са:
    Trade names for CEC are Anynet+ (Samsung); Aquos Link (Sharp); BRAVIA Link and BRAVIA Sync (Sony); HDMI-CEC (Hitachi); E-link (AOC); Kuro Link (Pioneer); CE-Link and Regza Link (Toshiba); RIHD (Remote Interactive over HDMI) (Onkyo); RuncoLink (Runco International); SimpLink (LG); HDAVI Control, EZ-Sync, VIERA Link (Panasonic); EasyLink (Philips); and NetCommand for HDMI (Mitsubishi).
    Целта на тази тема е да споделим, точно кои марки телевизори работят при нас (тествани в домашни условия).
    Моля напишете вашите впечатления ако сте използвали функционалността.

Uploads
    113

Re: Xbmc и cec tv

Моят хардуер на които съм с XBMC Frodo e Raspberry PI.

Телевизорите на които съм го пускал са :

Panasonic TX-P42U20E
    Toshiba 32EL833G

При Panasonic режима се поддържа на 100% след натискането на бутона Viera Link започнах да управлявам XBMC напълно. Интересното е че функцийте на телевизора не се припокриха с тези на медия центъра. Мога да управлям избирането на входа на телевизора също и настройките му, когато натисна бутона за изключване и включване устройството също се спира и пуска с него.

При Toshiba успях частично да се възползвам от екстрата. С дистанционното на телевизора не успях да управлявам XBMC. Когато сменях езика на телевизора това ставаше и на XBMC.
    Поставих друго дистанционно към RPI и с него успях да включвам и изключвам телевизора през Regza Link. Това донякъде направи така, че да управлявам XBMC и телевизора през едно и също дистанционно, макар и не това на телевизора.

New Member
    Uploads
    0

При мен на SONY KDL-32V5500 от 2009 г. с RASPBMC (предпоследната версия -RC4) всичко работи от дистанционното на телето.
    п.п. Пито е с 4Gb карта SAMSUNG + wifi Edimax EW-7711UAn. Wifi-то заработи след като инсталирах Network manager.
    п.п.2 Доста четене падна, защото никога, ама НИКОГА не съм се занимавал с LINUX.

Uploads
    113

Quote Originally Posted by bajivan View Post
    При мен на SONY KDL-32V5500 от 2009 г. с RASPBMC (предпоследната версия -RC4) всичко работи от дистанционното на телето.
    п.п. Пито е с 4Gb карта SAMSUNG + wifi Edimax EW-7711UAn. Wifi-то заработи след като инсталирах Network manager.
    п.п.2 Доста четене падна, защото никога, ама НИКОГА не съм се занимавал с LINUX.
    Ако използваш openelec там четене почти не е нужно, wifi пали без проблем и всичко се настройва през дистанционното и interface нa XBMC. Интересно е и друго че пито дава по хубава картина от компютъра ми които е с NVIDIA - ION 2.

С въпросната екстра CEC и другите фунционалности прави така, че най-обикновен телевизор се превръща в Smart TV с цена от няколко хиляди лв. Колегата iivailo сподели че е купил и сателитен тунер за неговото пи, очаквам скоро да сподели наблюденията си.