Page 1 of 9 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 81

Thread: Въпр. на начинаещите отн. оскам + буl-Част 1

Junior Member sexmaniaka's Avatar
    Uploads
    1

Въпр. на начинаещите отн. оскам + буl-Част 1

Здравейте колеги! Понеже не видях тема за начинаещи искам да Ви попитам ТУК какво трябва да се направи (прочете във форума) за да подкарам bulcript карта на dreambox 500s. Kартата предполагам е правилната версия (приемника deltaline от 2007 година). Предварително благодаря и се извинявам за елементарните въпроси от моя страна!

Senior Member veskop's Avatar
    Uploads
    12

Re: Bulcrypt support submited to OSCAM

Quote Originally Posted by sexmaniaka View Post
    Здравейте колеги! Понеже не видях тема за начинаещи искам да Ви попитам ТУК какво трябва да се направи (прочете във форума) за да подкарам bulcript карта на dreambox 500s. Kартата предполагам е правилната версия (приемника deltaline от 2007 година). Предварително благодаря и се извинявам за елементарните въпроси от моя страна!
    а би ли бил така любезен да ни кажеш защо искаш да я четеш в дм 500?че тя делтата има по-добра картина...

Uploads
    1

Re: Bulcrypt support submited to OSCAM

Quote Originally Posted by veskop View Post
    а би ли бил така любезен да ни кажеш защо искаш да я четеш в дм 500?че тя делтата има по-добра картина...
    Искам да ползвам бокса като сървър за споделяне на картата през интернет! Проблем ли е?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Въпроси на начинаещите относно оскам + буl

Темата е тази описани са настройките http://www.satsupreme.com/showthread...89;ъ-amp

Ако няма подобна тема (в случая има такава) най-правилното решение е да се направи. Писането в друга тема, не отнасяща се пряко за конкретните въпроси, не е правилното решение.

Прочети въпросната тема и питай за неясното тук.

Uploads
    1

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Темата е тази описани са настройките http://www.satsupreme.com/showthread...89;ъ-amp

Ако няма подобна тема (в случая има такава) най-правилното решение е да се направи. Писането в друга тема, не отнасяща се пряко за конкретните въпроси, не е правилното решение.

Прочети въпросната тема и питай за неясното тук.
    Благодаря!Ще прочета по подробно!
    Надявам се,че темата ще бъде полезна и за други начинащи като мен!

Junior Member roccoSF's Avatar
    Uploads
    0

Темата за начинаещи много ми хареса и за това, ще си позволя да задам един такъв въпрос: Как мога да гледам само от картата на Булсат в приемник ДМ500s , който ми е клиент и да я шервам същата на другите свързани към моя сървър? За една карта става въпрос, не за всички, които идват при мен.В смисъл, сървърът ми е ДМ 800 ХД , в другият ми приемник има булкрипт, не искам на 800 да гледам от другите карти при сървъра а само от моя ДМ500 в другата стая, но да може и другите да гледат от него.

Senior Member kaizera82's Avatar
    Uploads
    4

Re: Въпроси на начинаещите относно оскам + бу&

Колега, до колкото разбрах положението ти е такова:
    1. Имаш дрийм 800 в който четеш карта булкрипт
    2. Дрийм 500 се ползва като клиент към 800.
    И от цалата работа питаш как с клиента 500 да гледаш само от локалната карта булкрипт която е в сървара? Нали така? поправи ме ако греша, ако не отговора е следния:

Като дадеш ограничение на линията, т.е. клиента да вижда само до хоп 1.
    Другия вариянт е даваш си една N линия (newcamd протокол) от сървъра към клиента, която ще ти даде достъп само до локалната.... и т.н.

Junior Member roccoSF's Avatar
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by kaizera82 View Post
    Колега, до колкото разбрах положението ти е такова:
    1. Имаш дрийм 800 в който четеш карта булкрипт
    2. Дрийм 500 се ползва като клиент към 800.
    И от цалата работа питаш как с клиента 500 да гледаш само от локалната карта булкрипт която е в сървара? Нали така? поправи ме ако греша, ако не отговора е следния:

Като дадеш ограничение на линията, т.е. клиента да вижда само до хоп 1.
    Другия вариянт е даваш си една N линия (newcamd протокол) от сървъра към клиента, която ще ти даде достъп само до локалната.... и т.н.
    Значи нека уточня, за да стане по ясно:

Сървъра ми е ДМ800 с оскам и всички линии за шер, той е с карта конакс на Сателайта, от него давам на ДМ500 също с оскам, това е втория ми приемник, в който има активна булкрипт, искам на ДМ 800 да гледам булсата само от моята карта и да я шервам на другите, в смисъл на сървъра да се виждат и двете карти.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Активираш си load balance като на четеца от 500 който е някаква линия препоръчвам camd35 (5581) слагаш стойност 300, a на всички други слагаш 100 така твоята локалка ще е приоритетна. За повече информация чети тук http://www.satsupreme.com/showthread...m-loadbalancer

Роко, виж сега. Както си пуснал линия от 800 към 500 така ще пуснеш и от 500 към 800. Само че за да не стане мазало сложи рийдъра за картата в 500 бокса да е group = 1, рийдъра с линията от 800 да е group = 2. На локалния юзер за 500 даваш group = 1,2 а на юзера с който 800 ще се свързва с картата group = 1. Така 800 бокса ще получава само картата.
    Ако пускаш лините по нюкам и си с последните версии на оскам ще трябва да сложиш два юзера в 500 и два рийдъра в 800 съответно за 4АЕЕ и 5581. Лично аз ползвам по-стари версии и си пускам една линия само с мапване caid = 4AEE:5581,5581 и се гледат и двата кайда.

Page 1 of 9 1236 ... LastLast