Results 1 to 9 of 9

Thread: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

 1. #1

  procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  procedura per futjen e keysave ne aparatin e sat+(dt470) eshte e tille.shko tek menuja me pult pastaj shko tek vendi ku ndryshon gjuhen e softit dmth te menuse,pastaj pasi ke zgjedhur gjuhen qe preferon ose mos e ndrysho fare beji save(me butonin e kuq) pastajmenjehere pasi ke bere save shtyp me tel 8888 dhe do dalin dy opsione ne fund emmu keys dhe nje tjeter se nuk e mbaj mend per momentin dhe beji te dyja ON pasi e ke bo kte gje beji perseri save dhe pastaj shyp ne pult 9999 dhe do dali vendi ku mund te vendosesh kode.

 2. #2

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  Pershendetje, ketu jep proceduren per te fute celesat per aparatin e Sat +. Po per nje aparat te Digitalbit ODS 3000C, si mund te futen celesat? Dmth une nuk e di nese ai ka ndonje emulator si S2Emu per te hedhe celsat. Nese ka ndonje mundesi do ju lutesha qe ta postonit.
  Pershendetje!

 3. #3
  New Member
  Join Date
  16-09-2006
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  ok x procedura per futjen e key ne aparatin e sat+
  Ma egziston ndonje program per te karikuar me pc keys?
  Egziston o duhet te behet e gjitha manualmente?
  Megjithate ne dekoder egziston priza e serise RS232.
  ka ndonjeri qe te me japi informazioni per sa i perket ketij problemi?
  eshte posa ime e pare.
  pershendetje te gjitheve,dhe sh sh faleminderit kush me pergjigjet.
  gezuar festat e fundvitit 2007
  ciaoooooooo.

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  Quote Originally Posted by luiza View Post
  ok x procedura per futjen e key ne aparatin e sat+
  Ma egziston ndonje program per te karikuar me pc keys?
  Egziston o duhet te behet e gjitha manualmente?
  Megjithate ne dekoder egziston priza e serise RS232.
  ka ndonjeri qe te me japi informazioni per sa i perket ketij problemi?
  eshte posa ime e pare.
  pershendetje te gjitheve,dhe sh sh faleminderit kush me pergjigjet.
  gezuar festat e fundvitit 2007
  ciaoooooooo.
  certo qe egziston,:D,po flisni mer cuna shqip mire se eshte turp ne seksionin shqip te flasim italisht,egziston ajo menyre me ane te keymaker,kerko tek postimet e tjera i ke te sqaruara me se miri menyren e procedimit per hedhjen e celsave.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  Quote Originally Posted by Ermond View Post
  Pershendetje, ketu jep proceduren per te fute celesat per aparatin e Sat +. Po per nje aparat te Digitalbit ODS 3000C, si mund te futen celesat? Dmth une nuk e di nese ai ka ndonje emulator si S2Emu per te hedhe celsat. Nese ka ndonje mundesi do ju lutesha qe ta postonit.
  Pershendetje!
  nuk mund t'i futen celsa sepse eshte i kufizuar si aparat,dhe nuk punon me emu ai qe leshon digitalbi

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  Quote Originally Posted by the_shepherd View Post
  procedura per futjen e keysave ne aparatin e sat+(dt470) eshte e tille.shko tek menuja me pult pastaj shko tek vendi ku ndryshon gjuhen e softit dmth te menuse,pastaj pasi ke zgjedhur gjuhen qe preferon ose mos e ndrysho fare beji save(me butonin e kuq) pastajmenjehere pasi ke bere save shtyp me tel 8888 dhe do dalin dy opsione ne fund emmu keys dhe nje tjeter se nuk e mbaj mend per momentin dhe beji te dyja ON pasi e ke bo kte gje beji perseri save dhe pastaj shyp ne pult 9999 dhe do dali vendi ku mund te vendosesh kode.
  kjo eshte menyra e aktivizimit te emu ne dt470,por celsat hidhen shume me shpejt me keymaker dhe me rs 232

 7. #7

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  Po, e kuptova tinial, ma mori mendja ne fakt sepse ndryshe nuk kishin si ta shisnin aq lire. Pastaj nje aparat i tille qe po s'e riprogramove te kap vetem frekuencat e digitalb.... Nejse faleminderit tinial

 8. #8
  New Member
  Join Date
  17-01-2007
  Posts
  1
  Uploads
  0

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  ku jane keta kode qe duhen fute atje se spo i marre vesh fare si punojne keto gjera ?

 9. #9
  New Member
  Join Date
  13-06-2010
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: procedura per futjen e keys ne aparatin e sat+

  Shume faleminderit je i papare,por kame edhe nje pyetje tjeter per kete aparat:po per biss-in si i behet se nuk e ka

Similar Threads

 1. Question Nje mendim per aparatin OPTIBOX 550S
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 05-10-2009, 16:34:12
 2. Replies: 24
  Last Post: 29-08-2009, 20:10:17
 3. ndihme per aparatin e tringut
  By geno vlora in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 31-05-2009, 14:51:34
 4. Question Info per firmware e procedura digiquest p2000
  By acrsora in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 16-01-2009, 19:41:30
 5. Question procedura aggiornamento startrack st1000
  By caracas69 in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 09-04-2008, 09:01:35

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •