Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: DM 500s като модем

DM 500s като модем

Привет отново!
    В един небеизвестен руски сайт попаднах на информация с ново (за мен) приложение на боксчето.
    Може ли някой да сподели от собствен опит как се държи телевизията без интернет. Какви са времената и всякакви други особености на този вид "едностранна" размяна? Има ли софт и възможно ли е приложение при други по-мощни (ХД) приемници (чрез плъгин може би)? В случая с ДМ500 той става неизползваем за гледане - трябва да се ползва друг приемник с ЛАН.
    И понеже е руски - опастност от троянци и други вредители има ли при връзка на локалната мрежа с интернет?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: DM 500s като модем

Аз лично съм съгласен да се пише за това защото е интересно, но пък трябва да не се прави реклама на сайта, защото те го предлагат за пари. Основно размените в SatSupreme са безплатни, има и платени в отделна секция, но те са само с договорка с собственика парите се използват за разходи по форума. Само за информация тук дори форум системата си е закупена легално. Нека се споделят мения за въпросната размяна, но при явна реклама ще изтривам постовете с нея.

Съгласен съм. Умишлено не съм споменал имена.
    Мисля, че не е в разрез с правилата - но ако админ-а прецени - нека темата се изтрие.
    Основно въпроса е свързан с ЛИЧЕН ОПИТ, който няма как да се придобие без да се заплати нещо.
    Аз мога и да съм първи, но нямам този ресурс в момента и като техника и като време.

От друга страна всяка обратна връзка за това как работи тази система и колко е стабилна (ако е) би се изтълкувало като реклама ...

Uploads
    113

Нека се спомене, дали работи добре, ако няма уточнение от къде може да се закупи според мен няма проблем.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

За преправяне на дм500 в донгъл ли става въпрос ?

Quote Originally Posted by dstb View Post
    За преправяне на дм500 в донгъл ли става въпрос ?
    Да и донгъл също му казват.
    Боксчето явно става междинно устройство, което приема от сателита данни и ги предава на приемника по ЛАН или Сериен порт.

Uploads
    113

Quote Originally Posted by lilisan View Post
    Боксчето явно става междинно устройство, което приема от сателита данни и ги предава на приемника по ЛАН.
    Послед по лан ли са го направили, не беше ли по rs-232?

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by lilisan View Post
    Боксчето явно става междинно устройство, което приема от сателита данни и ги предава на приемника по ЛАН или Сериен порт.
    Този донгъл който аз съм виждал работеше безотказно. Отваряше целия хотбърд. Беше редбокс ако не му бъркам името. Ако ти е читав софтуера и доставчика, няма да имаш проблеми с гледането.

Понеже стана дума за пари, не разбрах текущата оферта ква е
    Купуваш си софт който си го слагаш на дриймбокса. Еднократно ли се плаща или на месечни такси?

И питаш, дали добре работи дриймбокса като донгъл или попринцип питаш за донглите ?
    Аз също не съм чувал за донгъл предаващ по лан, но дали е лан или rs е все едно според мене.

Uploads
    113

Quote Originally Posted by dstb View Post
    Този донгъл който аз съм виждал работеше безотказно. Отваряше целия хотбърд. Беше редбокс ако не му бъркам името. Ако ти е читав софтуера и доставчика, няма да имаш проблеми с гледането.

Понеже стана дума за пари, не разбрах текущата оферта ква е
    Купуваш си софт който си го слагаш на дриймбокса. Еднократно ли се плаща или на месечни такси?

И питаш, дали добре работи дриймбокса като донгъл или попринцип питаш за донглите ?
    Аз също не съм чувал за донгъл предаващ по лан, но дали е лан или rs е все едно според мене.
    Софта е безплатен, а хардуера си е твой.
    Таксата е същата, проверих понеже ми стана интересно. Използват и Хелас 39 Е за ъплинк.
    Може да се предава и по LAN и през RS-232
    Повечето програми са руски, наблягат на кодировки които работят с големи времена, Viaccess, Irdeto, Nagra 3 и DRE, за момента не предлагат от големите оператори като SKY - DE, IT, UK.
    Дано сега пък доставчиците не започнат, да режат времената и на тези кодировки с цел да прецакат шеринга благодарение на забавянето от спътника.
    Според мен LAN е тъпо много, защото приемника се скопява много, ако искаш да гледаш иптв или да отваряш ютубе, други такива или да гледаш филми през мрежата.

Приемника (донгъла) не става ли неизползваем за друго, т.е. чист модем? Доколкото схващам за гледане няма да става ... по-скоро като гейтуей за линиите на приемниците зад него (по лан или ком).

Page 1 of 2 12 LastLast