Аз използвам за гледане vdr+oscam за гледане, понеже съм почитател на филмите които дават по SKY UK използвам една екстра която е достъпна и до повечето приемници.
Извличане на субтитри от телетекста.
Във vdr се използва добавката ttxtsubs. Понеже настройката е малко особенна реших да споделя тук как се прави. Основната причина е и да остане записана тук, защото съм правил моите настройки преди доста време, забравил съм тънките подробности. Миналият ден реших да преинсталирам и се оказах много неприятно изненадам две вечери правя експерименти

Първата тънкост е че трябва да сте пачнали вашият vdr преди инсталацията на плъгина и да имате инсталиран плъгин за телетекст.
Втората е че когато задавате езика на субтирите в плъгина трябва да е съобразен с ISO639_language_codes http://www.loc.gov/standards/iso639-2/php/code_list.php
Третата е че трябва да сте активирали опцията teletext support в SETUP > DVB
Четвъртата която най-много ме измъчи, е че в SETUP > DVB трябва да сте активирали Audio Languages и езика трябва да бъде същият като в Третата тънкост. Тази опция се прави така защото този вуд субтитри са свързани с аудио потока към тях. В моят случай се оказа че предишният път случайно е била активирана тази опция и затова съм ги подкарал лесно