Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: keys per sky italia?

 1. #1

  Question keys per sky italia?

  pershendetje te gjitheve.Doja te dija nese ekzistojne me keys per sky italian se po shof gjithandej po nuk po gjej gjekundi.Nese dikush di ndonje website eshte i lutur te na jape ndonje informacion.falimenderit.

 2. #2

  Angry Re: keys per sky italia?

  pershendetje

  Celesa per sky Italia apo SKY UK vetem mund te enderrosh, se perndyshe nuk ka. NDSi kurr nuk esht hapur prej se ekziston. ata hapen vetem ne nje menyr.,,,,

  Me respekt

 3. #3
  Senior Member Pirro's Avatar
  Join Date
  04-10-2006
  Location
  Rishikesh - India
  Posts
  125
  Uploads
  1

  Re: keys per sky italia?

  Tani pėr tani vetėm 1 menyrė ėshtė operative: "Cardsharing", thėnė ndryshe bashkėperdorim i kartės(kjo e fundit origjinale, natyrisht) - me njė kusht: dikush qė ka abonim Sky, lidhje 24 orėshe(tarifė flat) nė Internet, mjetet(sw e hw) e duhura, perfshirė serverin personal, si dhe njė farė njohurie nė kėtė fushė, mund tė ndajė pėrdorimin e kartės sė vet me persona tė tjerė, mundėsisht duke ndarė edhe koston e abonimit. Ėshtė diēka qė nė pamje tė parė mund tė ngjajė e pamundur, por besoj se shumė nga bashkatdhetarėt tanė nė kėto forume mund ta bėjnė pa probleme, sidomos pėr paketet shqiptare. Nė mesazh bordin e kėtij siti: http://www.sat-site.prv.pl/
  disa persona pohojnė se mund tė hapin ēdo lloj paketi me kerkesė, pėrfshirė DigitAlb-in shqiptar.
  Personalisht s'kam patur ndonjėherė abonim origjinal tė asnjė paketi, ndryshe do ta kisha eskperimentuar me kohė kėtė lloj metode. Tė shpresojmė qė dikush nga tanėt qė i ka mundėsitė teknike, tė zgjohet nga gjumi, qė tė mos ngelemi prapa tė tjerėve.

 4. #4

  Re: keys per sky italia?

  ne rradhe te pare flm per pergjigjen.une jam i abonuar tek supersport(digitalb) per 1 vit.Linkun e mesiperm e klikova por faqja ishte mbyllur perkohesisht per aresye se i vjedhin informacionin dhe copyrightin.nqs ke mundesi per me ma sqaru pak me me hollesi ate qe me shkruajte mesiperm emaili im eshte erimilan@hotmail.com .PO deshe mund te bashkepunojme per ta zgjidhe kete gje se karten origj te digitalb un e kam dhe doja te thoja qe kam njohuri te gjere ne sisitemet HEX se per ket gje vazhdoj dhe fakultetin(informatike) dhe nqs arrijme ne nje rezultat pozitiv mund tja shperndajme dhe atdhetareve tane ne kete forum.gjithe te mirat.

 5. #5

  Lightbulb Re: keys per sky italia?

  pershendetje,
  ne fakt ti mundesh apo dikush tjeter te merrni nje apo 2 paketa te ndryshme. S.PSH. ti ke digitalbin dhe tjetri ka Sa+“kurse tjetri SKY, dhe keshtu ti ke mundesi qe ta nderosh kartelen me tjetrin mirepo vetem me 4 lloje te receivereve deri me tani. me at receiver mundesh nepermjet interneti ta nderosh karteln me at i cili e ka sat+ dhe sky, keshtu qe ti ke 3 abo por paguan digitalbin tjetri paguat sat+ kurse tjetri sky. pra te gjith paguani ato nga pak por ne fakt ti ke me shum,. pra ke 3 (sat+ sky dhe digitalb). nese ke njohuri me hex zdo te thot se esht kjo e njejt kjo fuinksionon krejt ndryshe. ska kurfal lidhje he KEYS apo diqka tjeter ajo funksionon deri sa ta kesh karten e hapur (abonim).
  shpresoj se ke pergjigjje te plot.

  Me respekt

 6. #6
  Senior Member Pirro's Avatar
  Join Date
  04-10-2006
  Location
  Rishikesh - India
  Posts
  125
  Uploads
  1

  Re: keys per sky italia?

  Kėtu http://www.rdi-sat.com/f2/viewtopic.php?t=72487 keni skemėn e funksionimit tė kėsaj metode qė deri tani ka tė paktėn 5 variacione tė ndryshme pėr sa u pėrket softwareve qė pėrdoren, protokolleve etc.

  Zotėruesi i skedės origjinale s'ėshtė aspak i detyruar tė blejė njė dekoder me portė etherneti pėr tė ndarė pastaj kodet e skedės sė vetė me tė tjerė pasi ka hapėsirė tė mjaftueshme veprimi edhe pėr pėrdoruesit e skedave dvb pėr pc(qė jane shumė mė tė lira), njė nga kėto mėnyra e provuar me sukes prej javėsh do t'ua postoj pak mė poshtė...
  I hidhni njė sy kėsaj faqeje pjesėrisht tė "greqosur" tė seksionit fqinj: http://www.satsupreme.com/showthread...light=tutorial

  Pėr ata qė i kanė mundėsitė(jam i bindur se duhet tė jetė e thjeshtė pėr ata qė kanė njė formim teknik mesatar) po postoj mė poshtė edhe disa linke pėr tė hyrė mė mirė nė temė:
  http://www.rdi-sat.com/f2/viewtopic.php?t=42978 - 14 faqe me info ku s'mungojnė edhe ata qė ofrojnė paketet shqiptare nė "Cardsharing"

  http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=21304 - edhe kėtu ėshtė i pranishėm njė paket shqiptar; flitet pėr metodėn "Gbox Server" e sajuar pėr dekodera Dreambox, por funksionante edhe pėr skedat dvb-s pėr pc.

  http://www.sathack.us/GBOX%20PC%20UTILITIES.html - gjithmonė "Gbox Server", sit me instrumentat e duhur tė kolauduar gati pėr pėrdorim bile edhe nė dy nga programet mė tė pėrdorur pėr skedat dvb-s, "MyTheatre" e "ProgDVB"

  http://www.eurosatboard.com/forums/s...ead.php?t=5773 - tjetėr sit interesant me info tė shumta...

  http://www.sat-site.prv.pl/ - Sit shumė i ēmueshėm pėr ata qė s'kanė aspak njohuri pėr funksionimin e formave tė ndryshme tė marrjes sė kodeve nėpėrmjet mėnyrės "Cardsharing". Udhėzimet janė kaq tė qarta saqė ėshtė e pamundur tė mos ia arrish brenda njė kohe tė shkurtėr. Nuk mungojnė edhe imazhet e shumta e tė detajuara tė kolaudimit tė programeve pėr "Cardsharing". Pėr rivėnien nė funksionim tė sitit, duhet pritur edhe ca ditė, pasi tipi(polak) qė e zotėron ka qenė nė grindje me disa turq pėr akuza tė ndėrsjellta pėr vjedhje kodesh e informacionesh me qėllim pėrfitimi.

  @ The Shepherd: Nėse je i vendosur pėr tė ndarė apo shkėmbyer skedėn tėnde me "Cardsharing", i vetmi mjet hardware qė tė nevojitet ėshtė njė "Card reader/programmer" si psh. modeli "Infinity USB Phoenix", ėshtė pikėrisht ky: http://www.infinityusb.com/default.a...il&ProductID=7
  Kushton rreth 55-60euro i ri nė dyqan, por kėtu: http://www.hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=1290001 nėse je akoma nė kohė e japin edhe pėr 20-25euro, akoma nė garanci e i pėrdorur pak. Duhet tė jetė i thjeshtė pėr t'u pėrdorur, edhe manuali shumėgjuhėsh ėshtė i pasur me udhėzime. Mos u tremb, ėshtė forumi i shitje-blerjeve mė i madh nė Itali, mė se i besueshėm.


  Nė darkė po pata kohė do tė postoj tė detajuar metodėn "WinCSC" + MyTheater(ose ProgDVB).
  Pėrshėndetje,
  Pirro.

 7. #7

  Thumbs up Re: keys per sky italia?

  Pershendetje
  Desha te shtoj diqka, PIRRO mos me keqkupto por e kam nga pervoja ime. kartel te SKY (NDS) nuk mund ta besh per momentin me PHÖNIX Card reader edhe nese e ben nuk mund ta besh cardsharing se duhet 6.04 MHZ per te funskiunuar si duhet, ndersa per MYtheater ose Progdvb poashtu duhet te besh sharing se ndryshe NDSi nuk funskionon. nese ke njohuri se funsionon kisha dashur ta di edhe un. pra NDS funsionon ne menyr jo te mir se te tjerat ne sharing, pra nese nuk esht overclocked nuk be te tjetri (ngrihet kanali) ndersa me ndonje server Gbox, camd3, ccamd ose Newcamd ajo funksionon. Nds nderron qdo 3 deri 4 seconda Celesat per at esht i pathyeshym, ndersa irdeto2 dikun 11 deri 13 sec. te tjerat ma rrall. vetem sumulcrypt esht ndrysh.

  Me respekt. sidomos Pirro

 8. #8
  Senior Member Pirro's Avatar
  Join Date
  04-10-2006
  Location
  Rishikesh - India
  Posts
  125
  Uploads
  1

  Re: keys per sky italia?

  Nuk kam mė tė voglin dyshim qė ke mė shumė pėrvojė se unė me programatorėt Scorpion. Unė nuk jam thelluar nė atė drejtim pėr shkak tė kohės sė lirė tė kufizuar; nė atė pak kohė qė kam nė dispozicion, pėrdor mė shumė skedėn pėr Pc Pinnacle sesa dekoderin tv. Dje u informova pėr argumentin... dhe mė thanė qė programatori Phoenix ėshtė i pamjaftueshėm pėr shpejtėsi operimi me disa kriptime si Irdeto e NDS Videoguard nė "Cardsharing", por nga ē'mė tha njė i njohur qė mė shpjegoi dje teskstualisht:

  "Allora, io non l'ho provato con Sky perché ho l'abbo sul Dreambox e quindi con il plugin Wincsc e la pinnacle vedo tutto sul portatile senza bisogno dello smartmouse. Perņ se vai sui forum tipo megaforum.ath.cx ne trovi a palate di gente che vede il proprio abbo sul pc con lo smartmouse. Mi sembra che il plugin da utilizzare con lo smartmouse sia "ncemucam";

  besoj se me njė programator mė tė shpejtė si "Smartmouse"-i, s'duhet tė ketė probleme, me Newcamd pastaj e pashė vetė qė funsiononte para disa javėsh.
  Mua si edhe shumė shqiptarėve besoj, na interesojnė mė shumė paketet shqiptare se tė huajat qė pak a shumė rezultojnė tė hapura(kur ke edhe pse me alternime dritė/hije tė vazhdueshme, Digital +, TPS e Premiere, ke thuajse gjithēka), prandaj dhe kėshillova Phoenix-in, qė besoj se mjafton edhe pse duhet tė jetė i ngadaltė pėr Conax, Viaccess, Seca etj.
  Mė lejo njė pyetje Skorpion, nėse ke eksperiencė mbi "Cardsharing" pėr NDS Videoguard: gjithė kėta italianė qė pėrdorin kėtė metodė, teorikisht duhet tė shohin kanalet NDS me ndėrprerje tė vazhdueshme pėr shkak tė rinovimit tė vazhdueshėm tė kodeve apo gaboj? Apo ka ndonjė mėnyrė pėr t'i lexuar e vėnė nė dispozicion tė peer-ėve nė kohė reale(brenda 3-4 sekondshit)?
  Pėrshėndetje.

 9. #9

  Re: keys per sky italia?

  Quote Originally Posted by Pirro View Post
  Nuk kam mė tė voglin dyshim qė ke mė shumė pėrvojė se unė me programatorėt Scorpion. Unė nuk jam thelluar nė atė drejtim pėr shkak tė kohės sė lirė tė kufizuar; nė atė pak kohė qė kam nė dispozicion, pėrdor mė shumė skedėn pėr Pc Pinnacle sesa dekoderin tv. Dje u informova pėr argumentin... dhe mė thanė qė programatori Phoenix ėshtė i pamjaftueshėm pėr shpejtėsi operimi me disa kriptime si Irdeto e NDS Videoguard nė "Cardsharing", por nga ē'mė tha njė i njohur qė mė shpjegoi dje teskstualisht:

  "Allora, io non l'ho provato con Sky perché ho l'abbo sul Dreambox e quindi con il plugin Wincsc e la pinnacle vedo tutto sul portatile senza bisogno dello smartmouse. Perņ se vai sui forum tipo megaforum.ath.cx ne trovi a palate di gente che vede il proprio abbo sul pc con lo smartmouse. Mi sembra che il plugin da utilizzare con lo smartmouse sia "ncemucam";

  besoj se me njė programator mė tė shpejtė si "Smartmouse"-i, s'duhet tė ketė probleme, me Newcamd pastaj e pashė vetė qė funsiononte para disa javėsh.
  Mua si edhe shumė shqiptarėve besoj, na interesojnė mė shumė paketet shqiptare se tė huajat qė pak a shumė rezultojnė tė hapura(kur ke edhe pse me alternime dritė/hije tė vazhdueshme, Digital +, TPS e Premiere, ke thuajse gjithēka), prandaj dhe kėshillova Phoenix-in, qė besoj se mjafton edhe pse duhet tė jetė i ngadaltė pėr Conax, Viaccess, Seca etj.
  Mė lejo njė pyetje Skorpion, nėse ke eksperiencė mbi "Cardsharing" pėr NDS Videoguard: gjithė kėta italianė qė pėrdorin kėtė metodė, teorikisht duhet tė shohin kanalet NDS me ndėrprerje tė vazhdueshme pėr shkak tė rinovimit tė vazhdueshėm tė kodeve apo gaboj? Apo ka ndonjė mėnyrė pėr t'i lexuar e vėnė nė dispozicion tė peer-ėve nė kohė reale(brenda 3-4 sekondshit)?
  Pėrshėndetje.


  Pershendetj.

  Per NDS card duhet te behet oveclocked cardreader ne 6.04 mhz per te funksionuar si duhet por edhe nese nuk behet 6.04 edhe me 5.68 Mhz funksionon mir por duhet te ket distanc te afert, pra dist. 1 maksimum 2. ndersa ata duhet ta shpejtesojn shpejtesin per sharing nga 4apo 5 sec, ne 1 apo 2 keshtu qe nuk ka shum perngesa per SKY NDS1 ndersa per NDS2 apo NDS EXPRES duhet eprom17 pernryshe nuk funsionon. me phönix i lexon te gjitha kartelat me cs2gbox apo me dic tjeter funsionon mir por jo NDSi.
  Mundesi te peereve per ti shpejtuar marrjen e codeve nga karta origjinale ka.


  Me respekt SCORPION-X

 10. #10
  Senior Member Pirro's Avatar
  Join Date
  04-10-2006
  Location
  Rishikesh - India
  Posts
  125
  Uploads
  1

  Re: keys per sky italia?

  Ka ndonjė mundėsi reale pėr tė klonuar apo emuluar NDS-nė? Mė kujton pak vitet e SF3 pėr cd-r apo dvd-rom pėr pc - dukej plotėsisht i pamundur pėr kėdo njė klonim i pėrkryer deri para 1 viti, ndėrsa tani gjėrat kanė ndryshuar nė favorin tonė. E mira do tė ishte tė kishte njė boikotim total tė paketeve qė perdorin kėtė kriptim e me sa shoh kėtu, Sky-i italian vazhdon tė humbasė klientė.
  Faleminderit SCORPION-X!
  Ps. Njė gjė e rėndesishme i mungon kėtij seksioni: Njė thread me udhėzime tė detajuara pėr ēdo lloj mėnyre "Cardsharing", duke parė se ėshtė e vetmja mėnyrė qė i rezizton kohės.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. I search Sky Italia - I suche Sky Italia - Je cherche Sky Italia
  By Technojunky in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 23-12-2008, 02:24:37
 2. Replies: 1
  Last Post: 05-12-2008, 23:52:54
 3. Replies: 0
  Last Post: 06-06-2006, 23:07:24
 4. help keys to sky italia
  By alexandre354 in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 09-06-2005, 07:58:58

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •