Results 1 to 4 of 4

Thread: A punon Dreambox ne USA ?

 1. #1

  A punon Dreambox ne USA ?

  Pershendetje njehere

  Nese dikush mund te me thote se a punon dreambox ne usa .Po pres te me dergoje nje miku im nga Shqiperia .

  Perderisa lidhet me internet ,mendova se mund te punoj.Dikush mund te konfirmoje ?

  FLM

 2. #2
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: A punon Dreambox ne USA ?

  se per cilat kanale e do po te duash digitalbin nuk funksionon dreamboxi / sepse eutelsat mbulon me sinjal vetem europen . po ti derisa jeton ne usa ke zgjidhje me pa kanale shqiptare pothuajse te gjitha klm

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: A punon Dreambox ne USA ?

  Quote Originally Posted by ToniToni View Post
  Pershendetje njehere

  Nese dikush mund te me thote se a punon dreambox ne usa .Po pres te me dergoje nje miku im nga Shqiperia .

  Perderisa lidhet me internet ,mendova se mund te punoj.Dikush mund te konfirmoje ?

  FLM
  prsh

  amerika ka sistem tjeter ne shume drejtime duke filluar qe nga energjia elektrike,sistemi dvd, dhe deri te tv satelitare

  ne usa satelitet trasmetojne ne dy frekuenca qe jane: ku band dhe ka band

  kur tja kerkosh dm atij mikut tend duhet ta shpjegosh edhe sistemin amerikan te tv satelitor ne menyre qe te mos dergoje dm e gabuar ,por te gjeje dhe te dergoje nje dm qe te jete kompatibile me sistemin amerikan qe eshte ndryshe nga ai europian

  ke info plot ne google, hidhi nje sy vete se ndoshta te ndihmon me shume

  klm

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: A punon Dreambox ne USA ?

  Toni

  po e mbyll temen sepse ka nje teme te hapur per kete dekoder

  flm

Similar Threads

 1. Tringu nuk punon
  By pleshina in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 26-09-2011, 13:04:17
 2. wholesale dreambox 500s,dreambox 500c,dreambox 800hd
  By Chinadreambox in forum Dealer Directory
  Replies: 5
  Last Post: 03-04-2010, 00:47:18
 3. Replies: 0
  Last Post: 08-02-2010, 07:57:06
 4. A punon karta e digitalbit ne METABOX-III
  By alfonsodilo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 15
  Last Post: 18-08-2009, 10:47:04
 5. punon arditi me emu?
  By krenari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 25-01-2009, 18:03:32

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •