Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Digitla Box

 1. #1
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Digitla Box

  Prsh miq kam nje aparat Digitla Box me ri vetem ne on,tae dhenat e aparatit nuk i di se keshtu e mora ka ndonjeri informacion te me ndimoji.Aparatin e hapa dhe brenda lexon :MSR-5770CI:

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Digitla Box

  Quote Originally Posted by krojf-14 View Post
  Prsh miq kam nje aparat Digitla Box me ri vetem ne on,tae dhenat e aparatit nuk i di se keshtu e mora ka ndonjeri informacion te me ndimoji.Aparatin e hapa dhe brenda lexon :MSR-5770CI:
  Meqe qenka i prish dhe ske ca humbet them provoje me nje soft te METABOX lll

 3. #3
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Digitla Box

  Prsh Durresi,po nuk pertove me dero ndonje loader edhe softe per ta provuar,te pershendes

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Digitla Box

  Quote Originally Posted by krojf-14 View Post
  Prsh Durresi,po nuk pertove me dero ndonje loader edhe softe per ta provuar,te pershendes
  Pa provoje nje here
  Attached Files Attached Files

 5. #5
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Digitla Box

  FLM Durresi e provova por aparati nuk reagon fare ,ndoshta nuk i pershtatet si soft.rrofsh

 6. #6
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Digitla Box

  Po pati ndonje tjeter,nuk na prishe pune gje ai jashte funksioni eshte,keshtu qe bejme disa prova.

 7. #7
  Senior Member albjon's Avatar
  Join Date
  25-03-2010
  Posts
  141
  Uploads
  6

  Re: Digitla Box

  meqe qenka situata kshu ,provo i her ket file. shpresoj te bej pune dhe na thuaj.
  Attached Files Attached Files

 8. #8
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Digitla Box

  E njejta situate nuk reagon fare ndoshta do kete ndonje problem te pa riparushem ,Ju falemderit

 9. #9
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Digitla Box

  Them se paska nevoje per Jtag

 10. #10
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Digitla Box

  po ate them dhe un qete duhet JTAG.gjej softin origjinal MSR qe ke pare dhe hidhja pasi ti besh erase flashit.keshtu e kam zgjidhur une vete me llojet e metabox-ave.pasi ti hedhesh softin origjnal MSR hidhi dhe softin qe te ka postuar durresi me loader sender.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •