Results 1 to 7 of 7

Thread: Enigma2PC

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Enigma2PC

Успях да подкарам въпросният софт на компютъра си. Първите отзиви са, че са свършили добра работа, дори и за първа версия работи добре, има малко проблеми за решаване но не са глобални. За възпроизвеждане използват xine. Работи и с oscam и ymod (няма проблеми с dvbapi, мисля да пробвам и с CCcam. Не съм пробвал дали върти мотор понеже нямам такъв, другото си е идентично с енигмата за останалите приемници, с единствената разлика че не ме интересува хардуера, тоест няма забиване колкото и линии да сложа или каквито и гаври да си правя.

Senior Member Geryl's Avatar
    Uploads
    0

Re: Enigma2PC

Боби това дали ще върви на P4 1,7Mhz,1Gb ram и интелско вградено видео.И другия въпрос дали може да се качи на 12.04 сървър.Като платката е скай стар 1 SD.Питам те защото четох някъде , че Нвиди8400 е минимално.

Uploads
    113

Може и да стане ама ама е слапичък, но ти така или иначе ще го използваш за sd само така, че не мисля че ще е проблем.

Няма проблеми с въртенето на антената. Diseqc 1.2 работи чудесно. Аз забелязах следните проблеми:
    1. При сканиране не открива 70% от нещата, които VDR иначе прихваща. Извод: не е проблемът в платката. Или настойки или нещо друго. Ръчното сканиранена транспондери работи както си поиска. На някои транспондери казва, че няма никой. (satelites.xml са актуализирани от вчера)
    2. С оскам не успявам да отворя нищо. Логът казва, че всичко е наред, но картинка няма.
    3. Картината с XINE е определено доста по-лоша, отколкото с VDR+Xine. (тествах със свободните канали на Астра).
    4. Много нестабилна работа по менютата все още. За 10-на минути игра по менютата, задължително го крашвам.
    5. Отварянето измежду свободни канали, макар и намиращи се на един транспондер, отнема повече от 3-4 секунди. Представям си как ще е с кодирани.

Хубаво е, че има раздвижване, но според мен, все още не може да замени ВДР в този си вид.
    Радостното е, че украинецът, който прави дистибуциите е доста амбициозен и вероятно в следващите месеци ще видим далече по-стабилна работа на софтуера.
    Засега се връщам на ВДР.

Uploads
    113

За да работи oscam в dvbapi секцията му вместо pc сложи dreambox или none.

Аз също се върнах на vdr При мен след 10 мин работа започва да замръзва и губи звук - нестава за нормално гледане.

Дано сподели някои които е с по различна платка понеже може да се дължи и на хубавите ни драйвери.
    При мен и под vdr не работи добре докато не изключа единият тунер.
    Драйверите на TBS не стават никога повече не бих си купил такава платка.

При мен vdr дава по добра картина със Softdevice.

Много ти благодаря за инфото. Веднага тръгна....но да....нещата не са както трябва.
    Ще чакаме новите версии.
    Междувременно ще взема да пусна платката за продажба :)

Uploads
    113

Не приемай думите ми буквално, не съм убеден че смяната на платката ще оправи енигмата. Говорих с колегите от openelec за USB адаптер ми препоръчаха DVBSky, драйверите са вградени в ядрото доректно - не се инсталират допълнително.
    Аз лично не съм доволен от тази платка. Някак си я скалъпвам да работи нормално с vdr и ще я трая още малко време. Знам колко много пари ми излезе, а втора употреба цената е ниска, да направи поне една година използване и ще му мисля.

Много се радвам за управлението на мотор, наистина това най-много липсваше на компютърните приемници.