Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Multifeed 13Е, 19E, 23.5E, 39E

Junior Member
    Uploads
    0

Multifeed 13Е, 19E, 23.5E, 39E

Здравейте.За да не отварям нова тема ,и аз реших да направя подобен мултифиид с малка разлика - вместо 36 искам да ползвам 19,16 или 13Е. Антената ми е офсетна 80см(остана ми от бившите ИТВ) с двоен държач отпред който в момента ползвам на 19 и 23 - всичко си излиза идеално - 70-90% сигнал(със скайстар2 хд усб съм) и със прогфайндър е настройвам. От Пазарджик ще е настройвам.Времето днес не е мн ясно,но сутринта започнах да търся 39 (за мен от значение е да хващам задължително 23 и 39,но тъй като имам още 2 конвертора и дисек 4/1 искам да ги използвам и тях.Двойния държач с конверторите на него в момента са на 19 и 23 .сложих планка и двата други конвертора на нея,като съм зад антената се падат във дясно и ме притеснява че от "центъра" на чинията 3 конвертора лежат в дясната равнина,та на 39 изкарах на повечето транспондери сигнал 40-60%,но на транспондерите с hd програми не излиза сигнал.Искам да попитам дали няма да е по-удачно(и дали ще стане)защото като размишлявам на теория би трябвало да се получи :) -двата конвертора в центъра които са си на държача да ги направя на 23 и 28 (мисля че се получаваше с този държач на тях който си е -преди време бях пробвал) по този начин ще завъртя малко чинията в посока към 39 и конвертора за него би трябвало да се доближи по-към централната равнина и да усили малко сигнала,а отлявата страна ще сложа още една планка и там ще сложа конвертор за да хвана -по-принцип искам 19Е,но ми се струва че няма да мога да го доближа толкова близо до двойния държач-самия той не позволява - и като компромис ще пробвам 13Е или 16Е-където излезе по-хубав сигнал.Основната ми цел е максимално да изцедя 23 и 39. Някой правил ли го е ?

Re: Multifeed на 4 спътника

Най оптимания вариант за твоята схема е централния конвертор да сочи 31,5 и в двата края съответно 23,5 и 39. Вече може да си нагодиш и други спътници но малко трудно ще излязат 19, 16 или 13е. Все пак всичко е проба и нещата са доста относителни.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Multifeed 13/16E, 23.5E, 28.2E, 39E

Quote Originally Posted by iliyavet View Post
    Здравейте.За да не отварям нова тема ,и аз реших да направя подобен мултифиид с малка разлика - вместо 36 искам да ползвам 19,16 или 13Е. Антената ми е офсетна 80см(остана ми от бившите ИТВ) с двоен държач отпред който в момента ползвам на 19 и 23 - всичко си излиза идеално - 70-90% сигнал(със скайстар2 хд усб съм) и със прогфайндър е настройвам. От Пазарджик ще е настройвам.Времето днес не е мн ясно,но сутринта започнах да търся 39 (за мен от значение е да хващам задължително 23 и 39,но тъй като имам още 2 конвертора и дисек 4/1 искам да ги използвам и тях.Двойния държач с конверторите на него в момента са на 19 и 23 .сложих планка и двата други конвертора на нея,като съм зад антената се падат във дясно и ме притеснява че от "центъра" на чинията 3 конвертора лежат в дясната равнина,та на 39 изкарах на повечето транспондери сигнал 40-60%,но на транспондерите с hd програми не излиза сигнал.Искам да попитам дали няма да е по-удачно(и дали ще стане)защото като размишлявам на теория би трябвало да се получи :) -двата конвертора в центъра които са си на държача да ги направя на 23 и 28 (мисля че се получаваше с този държач на тях който си е -преди време бях пробвал) по този начин ще завъртя малко чинията в посока към 39 и конвертора за него би трябвало да се доближи по-към централната равнина и да усили малко сигнала,а отлявата страна ще сложа още една планка и там ще сложа конвертор за да хвана -по-принцип искам 19Е,но ми се струва че няма да мога да го доближа толкова близо до двойния държач-самия той не позволява - и като компромис ще пробвам 13Е или 16Е-където излезе по-хубав сигнал.Основната ми цел е максимално да изцедя 23 и 39. Някой правил ли го е ?
    За правенето на нова тема си е задължително, понеже твоята конфиурация е напълно различна като антена, спътници и местоположение на което се намираш. Аз съм ви виновен за това как съм именувал предишната и по-тази причина няма да получиш наказание. Макар това "За да не отварям нова тема...", е несериозно и тук не се толерира. Форума е направен за да се отварят нови теми, когато ситуациите са различни.

Твоята антена е много малка за въпросната процедура. Купи си офсет 110 см. или 120см. Multifeed на 26 градуса между спътниците е невъзможен с този размер, освен ако нее тороидална антена. Както писа колегата централният трябва да е 31,5Е

За твоята антена единствено 13 / 16/ 19/ 23,5 Е e възможният multifeed при който ще работи добре.

Junior Member
    Uploads
    0

Да разбирам,но при моята антена , може би е проблем, че имам един двоен държач в средата т.е нямам идеален централен конвертор,а централните са ми два :) и вече от тях настрани от ляво и от дясно на този държач ще сложа още 2 конвертора - както казах целта ми е 23 и 39 . в момента 19+23 ги хващам перфектно със силен сигнал,но 39 ми идва като че ли малко далече,и затова мисля централните да ми са 23+28 като по този начин целя приближаване на конвертора за 39 по планката по-към центъра =респ. би трябвало да се усили сигнала(в момента ми е 40-60%) и вече с последния конвертор - каквото хвана 13 или 16 (ще видя къде сигнала ще е по добър) На хотбърд по принцип има повече програми и ще целя него :)
    Поздрави

П.С. Извинявам се че се вмъкнах в другата тема,За напред ще знам :) .но и аз се подведох по заглавието и .

Uploads
    112

Много са далеч един от друг, 23.5 и 39Е за този размер, аз съм с 1 м и са ми на границата, ако искаш да пробваш, сложи централен 31.5. При лек дъжд и ще си до там, 12688H на 39 няма да ти работи, за 19 забрави изобщо. Multifeed е приемане с компромиси за сметка по-голям размер на антената.

Ако държиш да не сменяш антената, най добре я моторизирай.

Junior Member
    Uploads
    0

Ще пробвам и ще пиша какво се е получило.Ако не стане ще сменя антената.Знам че с мотор ще е по-добре,но съм привърженик на мултифиида - най-вече заради моменталната смяна на канали от различни спътници, а и незнам със скайстара мотора дали се управлява безпроблемно-то е софтуеърно управлението му в моя случай,но съм чувал че има проблеми с ProgDVB или DVBDream които използвам за гледане на ТВ.
    А имам чувството че ще стане мултифиида който съм замислил..... Но да не говоря предварително,ще го пробвам и тогава ще си кажа впечатленията.
    12688Н на 39 сутринта го изкарах и си работи.на 12647Н не ми излиза сигнал

Uploads
    112

Дано се получи, като цяло теста ще е безкрайно важен защото това са масови антени, пък са и качествени като изработка.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

И аз да напиша мение, не че е незъможно 23/39 с толкова малка антена, защото съм го правил обратното с по-малка т.е 60см, и работи на ръба или малко над него. т.е гледа се.
    За стабилна работа, със сигурност не може да се очаква.
    Можеби и 39 е малко по-капризен от 23, че да се наложи да си купуваш по хубав конвертор за него.

В твоя случей за по качесвен резултат, този двойния държач е първото нещо което аз бих разкарал. Никой не знае, заква антена е, за кви градуси. Иначе ако те задоволява като резултат, си го запази.

Junior Member
    Uploads
    0

Здравейте отново.Най-накрая се получи това което исках.Снощи направих желания мултифиид и работи перфектно.Успях да настроя 13Е,19Е,23.2Е и 39Е.Като целта ми беше максимално да хвана 23.2 и 39Е,а с другите 2 свободни конвертора ги сложих на 13Е и 19Е,тъй като с този държач на антената не се получи в другото легло да се улови 28Е(може и да стане,ако се сложи малко по-надясно,но не съм пробвал).Махнах този конвертор в двойния държач който е от дясно(като съм зад антената) и го сложих от лявата страна на планката до този който е за 19Е за да настроя 13Е или 16Е.Единствено на него сигнала ми е по слаб,но въпреки това голяма част(може би 70%) от транспондерите на Хотбърд са си с прилично качество(е,бих казал че някои са на ръба но стават за гледане) Мисля че ако го настроя за 16Е ще се получи по-добър резултат но не съм пробвал.Избрах Хотбърд основно заради повечето канали и JSC Sport(неговия транспондрер и доста други ги отваря с повече запас).А на 19.2 и 23.5 се лови мн.добър сигнал на всички транспондери - 70-90%(незнам колко децибела ще е това,защото с Прогфайндър е настройвах и не ми ги дава децибелите а само %-ти).На 39 също - 50-60% на всички транспондери.А при мен за гледане без насичане става при сигнал над 35% (при HD каналите-над 50%) .Така че тази комбинация от мултифиид става с тази антена от бившите ИТВ, и който е решил спокойно може да е направи! Дано да съм бил полезен. Поздрави

П.С.Може да се смени заглавието на темата на: "Мултифиид на 13,19,23 и 39Е" :)
    Attached Images Attached Images

Uploads
    112

Кой спътник ти е централен? Иначе супер е станало наистина приятно ме изненада. Браво. Темата е преименувана.

Page 1 of 3 123 LastLast