Results 1 to 7 of 7

Thread: mgcamd изпращане на emm до bulcrypt

mgcamd изпращане на emm до bulcrypt

Quote Originally Posted by riewsofia View Post
    Компютър с Убунту :) Картата си върви перфектно, но не се упва
    И аз имам същият проблем с UBUNTU 11,04 и Oscam 7255 картата я чета с Феникс през RS232 всичко си върви супер само където не иска да се ъпва от разтояние.Сървъра ми е офиса,а аз си гледам у дома с VU+DUO и MGCAMD 1,35a трябва да махна картата и да я сложа в Делтата след 5 мин всичко е наред :(

Дайте съвет как да я ъпвам от вкъщи че по някога спира по никое време и не мога да гледам трябва да отида до офиса да я взема и така........

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Oscam+Bulcrypt - как да си го пуснем. Конфизи, клиенти, съ&a

Quote Originally Posted by TORICHELI View Post
    И аз имам същият проблем с UBUNTU 11,04 и Oscam 7255 картата я чета с Феникс през RS232 всичко си върви супер само където не иска да се ъпва от разтояние.Сървъра ми е офиса,а аз си гледам у дома с VU+DUO и MGCAMD 1,35a трябва да махна картата и да я сложа в Делтата след 5 мин всичко е наред :(

Дайте съвет как да я ъпвам от вкъщи че по някога спира по никое време и не мога да гледам трябва да отида до офиса да я взема и така........
    Проблема е различен от твоят. Решението на твоят е да не използваш, mgcamd а оскам последна версия на 1.20 на сървара да сложиш пак същата. За това си има друга тема, тази е за dvbapi и oscam.

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Quote Originally Posted by TORICHELI View Post

Ех Торичели, що ми резна линията? Можеше да ти помогна, ама виж какъв си лош....но понеже тук идеята е точно такава, да си помагаме. Вземи пусни камд протокол на оскама (сървъра) и се вържи по него. Ще се ъпва картата и ще пее, а ти дерзай...

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Quote Originally Posted by joropet View Post
    Ех Торичели, що ми резна линията? Можеше да ти помогна, ама виж какъв си лош....но понеже тук идеята е точно такава, да си помагаме. Вземи пусни камд протокол на оскама (сървъра) и се вържи по него. Ще се ъпва картата и ще пее, а ти дерзай...
    Жоре, с mgcamd update става ли през camd35? Ако е така да местя постовете в нова тема?

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Жоре, с mgcamd update става ли през camd35? Ако е така да местя постовете в нова тема?
    Боби, не знам, ако е офтопик - делни ми поста. Нека торичели даде обратна връзка, като предварително пипне mg_cfg (параметри G и P) и върже мгкам по тоя протокол (трябва да си създаде файл Camd3.servers). Синтаксиса беше нещо такова:

cs357x://USer:Pass@192.168.178.20:portnomer?5581:000000
    Оскам- оскам става със сигурност, като това бе основната причина да пиша.

Quote Originally Posted by joropet View Post
    Боби, не знам, ако е офтопик - делни ми поста. Нека торичели даде обратна връзка, като предварително пипне mg_cfg (параметри g и p) и върже мгкам по тоя протокол (трябва да си създаде файл camd3.servers). Синтаксиса беше нещо такова:

Оскам- оскам става със сигурност, като това бе основната причина да пиша.
    Благодаря ви сега ще пробвам и ще пиша за резултата.

P.s. Кой си ти за линията?Даже не знам кой си :) но ти Благодаря!

Re: mgcamd изпращане на emm до bulcrypt

Oscam svn 7938 Ubuntu server / Oscam svn 7938 VU+DUO

2012/11/24 19:25:54 5E9970 c bul [camd35] EMM_SHARED-84, emm_sn = ############, card_sn = ############

Благодаря ви момчета. :)