Page 1 of 93 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 923

Thread: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

 1. #1
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,601
  Uploads
  319

  Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror, ketej e tutje s'lejohen mė temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura KETU

  Per me shume te vazhdojme diskutimet tek temat e reja te njejta!

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!

 2. #2
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  564
  Uploads
  5

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Top Channel HD (Digit Alb, 10804 H) koduar Eutelsat 16A @ 16° East
  Fox Life (Tring, 11345 H) on Eutelsat 16A @ 16° East
  Fox Crime (Tring, 11345 H) on Eutelsat 16A @ 16° East

 3. #3
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  "NBA TV EUROPE" I koduar ne Biss
  jep ndeshjet ne "PREMIER LEAGUE HD" 11.387 v 30.000 fec 3/4 8PSK...
  Attached Images Attached Images

 4. #4
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  "NBA TV EUROPE" i pa koduar 11.387 v 30.000 fec 3/4 8PSK...Eutelsat W2A, 10° Ost...

  "PLTV enc1"
  CHANNEL
  Name: "NBA TV EUROPE" Provider: "EBUER"
  TRANSPONDER
  11387, V, 30000 8PSK FEC 3/4
  10.0°E (0100 - Eutelsat 10A)
  VIDEO
  4:2:0 1920x1080 25fps 158kbps 16:9
  IDs
  NetwordID: 235 TransponderID: 17185 ServiceID: 1
  PIDs
  Video: 512(H.264) Audio: 4112 -
  PCR: 512 PMT: 2048 Teletext: 0
  Attached Images Attached Images

 5. #5

  Re: Vetėm Lajme tė reja! Jo Chat!

  Kanali MKTV 2 Sat nga Maqedonia ishte ne gjuhen shqipe njekohsisht ishte falas....

  MKTV Sat.jpg

  freq.Eutelsat 16

  11366.00
  Vertical
  30 000
  3/4

  KETUl

  Ta shtojme ne buqeten shqiptare kete kanal...:)

  Kujdes me link te jashtem
  Nuk perben Lajm te Ri ndaj po te spostoj ketu, plus qe si informacion eshte dhene njehere; http://www.satsupreme.com/showthread...dit/page99#987

 6. #6
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: Vetėm Lajme tė reja! Jo Chat!

  ishte apo eshte ....

 7. #7

  Re: Vetėm Lajme tė reja! Jo Chat!

  ***useless quote***

  Vazhdon te jete...

 8. #8
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Behet prezantimi njehere pastaj poste ne seksioni shqip pastaj lexohet rregullorja ne menyre qe mos e shkelesh sepse e ke shkellur 3 here duke ber poste jasht teme, duke mos u prezantuar dhe duke publikuar link te jashtem pa i fshehur.
  Quote Originally Posted by LinuxMint View Post
  frekuencat me te reja te te gjitha paketave me kanalet mund ti gjeni ketu ******************** dhe mund ti vendosni ne dm duke perdorur opendbebit

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,767
  Uploads
  499

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  stacionet E BUQETES CS link -Sky Link 23.5 Est

  CT1
  CT1 SM
  CT JM
  CT2
  CT Sport
  CT Sport HD
  CT HD
  SVT1
  SVT2
  Nova
  Prima Cool
  Prima Love
  Nova HD
  Nova Cinema
  Retro Music TV
  Fanda
  Prima Family
  TV Barandov
  TV JOJ
  JOJ Plus
  Markiza
  Doma
  Dajto

  DHE FREKUENCAT

  11.935/V/27.500
  11.798/H/27.500
  12.525/V/27.500
  11.838/H/27.500
  12.207/H/27.500
  11.973/V/27.500

 10. #10
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  564
  Uploads
  5

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Ne frekuencen 12735 v 8800 nje kanal nga kosova

  1 FIRST (Mpeg 4) Fta ne THOR -Intelsat 0.8 - 1 W

  Tshm4 shkruan kur e skanon

Page 1 of 93 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Ndryshimet dhe frekuencat e fundit
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 23-11-2012, 12:17:39
 2. Frekuencat e Digitalb HD ne tokesor?
  By albsky in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 01-02-2012, 11:18:27
 3. Update Magic, Matrix Cam freskimet e fundit.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 07-08-2011, 14:57:00
 4. Frekuencat e ERA SHKUP?
  By problemi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 26-03-2010, 21:33:38
 5. Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli
  By tani_uk in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 03-09-2009, 13:19:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •