Page 5 of 53 FirstFirst ... 34567101530 ... LastLast
Results 41 to 50 of 522

Thread: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

 1. #41
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,171
  Uploads
  230

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Eutelsat 16A (16E) - Digit Alb: DVB-S2 :
  Agon Channel TV (Albania), su 10928.25MHz, pol.H SR:30000 FEC:3/5 SID:1030 PID:400[MPEG-4]/401 Albanese - Conax. (08h04)

 2. #42
  →«•»Sat-Master«•»← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  796
  Uploads
  134

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  persh..kush di se cfare ka ndodhur me kanalet e austriasat spordigital

 3. #43
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,126

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Quote Originally Posted by alealeks View Post
  persh..kush di se cfare ka ndodhur me kanalet e austriasat spordigital
  Ne rregull jane por vetem se nuk hapen me EMU

 4. #44
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  222
  Uploads
  1

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Quote Originally Posted by OVES12 View Post
  Ne rregull jane por vetem se nuk hapen me EMU
  Dmth nuk mund te hapen me keto kanale te austriasat!! Sidomos per ne qe kemi dekodera te thjeshte? OVES12 Me cfar po i sheh ti qe thua jan ne rregull??

 5. #45
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,171
  Uploads
  230

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Eshte futur ne fuksionim Sateliti i ri AzerSpace1/Africasat 1a ne 46 est me sinjal shume te mire per momentin eshte aktive vetem 1 frekuence me 7 kanale Fr 10975/H/28500 fec 5/6

 6. #46
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,171
  Uploads
  230

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Eutelsat 16A 11151.00 V B06 Europe B DVB-S2 8PSK 13268 2/3

  Ne kete moment free

 7. #47
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  266
  Uploads
  0

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  prsh..shume ferkuenca kane nji@ dhe nuk kane kualitet....si spjegohet...ft

 8. #48
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,171
  Uploads
  230

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Ne Eutelsat 16est fr 10928/h/30000 fec 3/5 DVB-S2 8psk kanali STV Folk ka zevendesuar Planet tv keto kanale bejne pjese ne paketen e Digitalb

 9. #49
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,171
  Uploads
  230

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  Quote Originally Posted by flamurtari View Post
  Eshte futur ne fuksionim Sateliti i ri AzerSpace1/Africasat 1a ne 46 est me sinjal shume te mire per momentin eshte aktive vetem 1 frekuence me 7 kanale Fr 10975/H/28500 fec 5/6
  11169 H
  DVB-S/MPEG-2 20400 5/6 AzerSpace1
  Africasat-1A
  Europe new SR
  ----
  Azad Azerbaycan TV
  on
  Az TV w F
  İdman Azerbaijan
  Medeniyyet TV
  BISS
  İctimai TV
  BISS
  ATV-Int / CBC (Azad TV International)
  Xazar TV
  Azad Azerbaycan TV

 10. #50

  Re: Ndryshimet dhe frekuencat e fundit.

  prsh jam kureshtar te dij ky spostim i paketes mete shikushme per momentin me emu biss ,a dote baj ndonje marifet duke ndr yshuar sistemin e codimit apo do te trasmetoj sic eshte tec turksat 42 est .sepse gjithmon qe ndryshon potenca e sinjalit .ka nje bllof mbrapa.klm

Page 5 of 53 FirstFirst ... 34567101530 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Ndryshimet dhe frekuencat e fundit
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 23-11-2012, 11:17:39
 2. Frekuencat e Digitalb HD ne tokesor?
  By albsky in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 01-02-2012, 10:18:27
 3. Update Magic, Matrix Cam freskimet e fundit.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 07-08-2011, 14:57:00
 4. Frekuencat e ERA SHKUP?
  By problemi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 26-03-2010, 21:33:38
 5. Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli
  By tani_uk in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 03-09-2009, 13:19:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •