Page 95 of 101 FirstFirst ... 457085909394959697100 ... LastLast
Results 941 to 950 of 1003

Thread: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

 1. #941

  Thumbs up Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Quote Originally Posted by kliti View Post
  9750.000 beje 10600.000 sepse eshte frekuence e larte. Do aktivizuar edhe 22Khz nese e ka ne setup

  Atehere te falenderoj shume.

  10600 dhe 22khz

  U zgjidh.

 2. #942

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Pershdetj
  Mbasė njė errėsire tė gjathė nga kush nuk di si gjithje ne shqiperi !
  Rtsh HD filloi trasmetimin ne Elbasan ne frekuenca me 2 frekuenca 490000 dhe 570000
  RTSH Sport HD
  RTSH HD
  RTSH 2 HD
  RTSH 3 HD
  RTSH Kuvend
  RTSH Shqip
  RTSH PLUS
  RTSH FILIM
  RTSH 24
  RTSH MUSIC
  RTK

  Marshalla se eshte dhe muaj agjerimi

 3. #943
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,726
  Uploads
  290

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Eutelsat 5West
  12543 H
  DVB-S2/8PSK
  MPEG-2
  MPEG-4
  Multistream
  34200 2/3


  Ne multistream bejini kesaj frekuence te re nje kerkim manual ,pasi jane futur reth 35kanale te rinj dhe aq me shume qe po transmetojne free,pa pagese

 4. #944
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  623
  Uploads
  5

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Nuk futen kėto kanale, dhe pse po pėrpiqem me tė gjitha mėnyrat ... Shpresojmė tė gjendet mundėsia....
  Mua me dalin me Zgemma H7
  Attached Images Attached Images

 5. #945
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  623
  Uploads
  5

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Quote Originally Posted by milan- View Post
  Meaa shikoj
  Pls mode eshte combo
  Po pls code sa eshte ???
  Pls.code 000000. Stream id 33.34.35.36

 6. #946
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,726
  Uploads
  290

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Quote Originally Posted by milan66 View Post
  Edhe une pata problem ne instalimin e ketyre kanaleve, por pasi i bera kerkim manual ne S, jo S2 kanalet u skanuan, jo 34 sa thone shoket por 17 dalin tek une, por pasi i bera kerkim disa here shihja qe futeshin te kjo frekuence kanale te ndryshme, njehere 11, njehere 13 e keshtu me radhe, se kuptova dot, tung.
  Shoku e ke ti problemin ne kerkim se dalin 35 kanale dhe jane keto qe un po postoj
  Giallo
  RTL 102.5
  HSE 24 Italia
  Real Time Italia
  DMAX Italia
  Super!
  RTL 102.5 TV HD
  Radio Freccia TV HD
  Zeta L'Italiana


  Nove HD
  Alpha TV
  iBOX 65
  Play.me TV
  Alice
  Case Design Stili
  Marcopolo / Marcopolo Diari
  TV 2000
  Pianeta TV / Media Text.it
  Radio Zeta
  POP Italia
  Super Tennis
  Spike TV Italia
  Radio Italia TV
  VH1 Italia
  -Frisbee-
  TV8
  K-2 Italia
  Nove
  Cielo
  Paramount Channel Italia
  Sky TG24
  Motor Trend
  Cine Sony Italia
  Deejay TV HD
  Canale 63

 7. #947
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  258
  Uploads
  13

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Per fatin.
  Attached Files Attached Files

 8. #948
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  258
  Uploads
  13

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Kush mė ndihmon me xml satelit qė ka nė dekoder, vetėm kjo mėnyrė ka mbetur ju falėnderoj pėr mbėshtetjen...
  Te thashe qe nuk punojne per momentin edhe me xml.satellite te rregullt, por per te hequr merakun, ja ku e ke,
  Attached Files Attached Files

 9. #949

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.


  Tani po punijne ne rregull keto kanale tek Eutelsat 5West sapo i testova me vu zero 4k.

  Giallo
  RTL 102.5
  HSE 24 Italia
  Real Time Italia
  DMAX Italia
  Super!
  RTL 102.5 TV HD
  Radio Freccia TV HD
  Zeta L'Italiana


  Nove HD
  Alpha TV
  iBOX 65
  Play.me TV
  Alice
  Case Design Stili
  Marcopolo / Marcopolo Diari
  TV 2000
  Pianeta TV / Media Text.it
  Radio Zeta
  POP Italia
  Super Tennis
  Spike TV Italia
  Radio Italia TV
  VH1 Italia
  -Frisbee-
  TV8
  K-2 Italia
  Nove
  Cielo
  Paramount Channel Italia

  Sky TG24
  Motor Trend
  Cine Sony Italia
  Deejay TV HD
  Canale 63

 10. #950
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  889
  Uploads
  1

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Quote Originally Posted by bootlogo View Post
  Te thashe qe nuk punojne per momentin edhe me xml.satellite te rregullt, por per te hequr merakun, ja ku e ke,
  Tė falėnderoj po xml qė mė solle nuk pėrshtatet me imazhin qė kam, openpli 6.0,ti me ēfarė imazhi e pėrdor? Mbeta duke bėrė prova tė ndryshme dhe asgjė ...

Similar Threads

 1. New Ndryshimet dhe frekuencat e fundit
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 23-11-2012, 12:17:39
 2. Frekuencat e Digitalb HD ne tokesor?
  By albsky in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 01-02-2012, 11:18:27
 3. Update Magic, Matrix Cam freskimet e fundit.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 07-08-2011, 14:57:00
 4. Frekuencat e ERA SHKUP?
  By problemi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 26-03-2010, 21:33:38
 5. Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli
  By tani_uk in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 03-09-2009, 13:19:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •