Page 99 of 101 FirstFirst ... 49748994979899100101 LastLast
Results 981 to 990 of 1003

Thread: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

 1. #981

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Sot ne Vlore filloi transmetimin rtsh ne kanalin 23, ne dvb-t2 me 12 kanale tv dhe 4 radio. Ne mes te qytetit ku jam une kap thuajse nje pjese te mediaset premium ne dvb-t , disa kanale te rai dhe disa kanale lokale si teleblu ose telenorba, tani ne vere do kapi shume por me stabel do jene kur te mbyllen analoget shqiptare qe kane zaptuar nga 3-4 frekuenca.

 2. #982
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,727
  Uploads
  290

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  RadioTelevizioni Shqiptar ndez stacionin DVB-T2 nė Kukės

  Harta digjitale e RTSH vazhdon tė zgjerohet gati ēdo ditė. Pas Vlorės ėshtė Kukėsi, ku RTSH ka shtrirė sinjalin, me ndezjen e dy transmetuesve digjitale nė stacionet e Tregtanit dhe Trunēit.Kukėsi eshte investimi qe i bashkohet hartes dixhitale te RTSH, e cila ka nisur transmetimet dixhitale me qualitet te larte me pare ne Tirane, Durres, Korce, Pogradec, Gjirokaster, Elbasan, Shkodėr, Vlorė dhe qė cdo ditė do tė zgjerohet me tė tjerė qytete deri nė mbulimin e plotė tė tė gjithė territorit shqiptar.

 3. #983
  Senior Member
  Join Date
  14-07-2011
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  A egziston ndonje website me harten e gjith antenave qe sheprndajn sinjalin dvb-t2 ne territorin tone?

 4. #984
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,727
  Uploads
  290

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Pas Kukėsit, RTSH ndez transmetimet digjitale nė altomentin e Pėrmetit

  Alotmenti i Pėrmetit ėshtė i fundit qė ndezi transmetimet digjitale, por kėsaj harte e cila vazhdon tė zgjerohet ditė pas dite nė tė gjithė territorin e vendit i shtohet edhe transformimi teknologjik ne rrjetin e transmetimeve numerike te RTSH, njė proces i cili po realizohet me ritme te shpejta.
  I tillė ėshtė edhe rajoni i Gjirokastrės, ku RTSH ka shtrirė sinjalin dixhital, me ndezjen e katėr transmetuesve dixhitale nė stacionet e Ēarshovės, Kėrcullės, Tepelenės dhe Pėrmetit, pjesė e njė procesi prej me shume se 40 stacionesh qė tashmė pėrēojnė sinjalin me cilesinė mė tė lartė tė transmetimit tė figurės dhe zėrit nė Shqipėri, fale investimeve qė po realizohen vitet e fundit nė transmetuesin publik tė shqiptarėve.


  Transmetimi dixhital tokesor i Radio Televizionit shqiptar nė rajonin Permetiti dhe Kelcyrės ka rritur shikueshmerinė e kanaleve tė ndryshme te paketės se RTSH-se. Fale aplikimit tė kėsaj teknologjie tashmė edhe banoret e kėtyre zonave kanė mundėsi tė ndjekin transmetimet e Televizionit Publik me cilėsi tė lartė figure dhe zėri. Mjafton njė antenė e thjeshtė, e drejtuar nga transmetuesi i vendosur nė kodėr tė qytetit, njė kėrkim i thjeshtė nė televizorin tuaj dhe menjėherė nė tė do tė shfaqen tė rreshtuara kanalet e rrjetit te radio televizionit shqiptar, njė mori zgjedhjesh pėr tė gjitha moshat, pėr tė gjitha shijet, duke u munduar te plotėsojė qellimin e medias publike pėr informim, edukim dhe argėtim.


 5. #985

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Pershendetje,
  DVB-T2 ne cfare frekuencash transmeton dhe ne c'kanale transmenton 21-60 apo 21-69?
  Ne Vlore per te pasur nje sinjal te mire ne Tv mjafton nje antene dhome apo duhet patjeter nje anten ne ballkon?

 6. #986
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,448
  Uploads
  17

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Quote Originally Posted by camani View Post
  Pershendetje,
  DVB-T2 ne cfare frekuencash transmeton dhe ne c'kanale transmenton 21-60 apo 21-69?
  Ne Vlore per te pasur nje sinjal te mire ne Tv mjafton nje antene dhome apo duhet patjeter nje anten ne ballkon?
  Transmeton ne frekuencen 490mhz dhe 618mhz. Persa i perket antenes , varet nga pozicioni gjeografik i objektit, dhe fushepamja qe ke nga ripetitori i zvernecit

 7. #987

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Mund te me thoni kush eshte imazhi me i mire per dreambox 7020 hd per tokesorin. I kam vendosur tuner t2 dhe kur i bej kerkim aty ku jane frekuencat me kanale vonohet ne kerkim por nuk gjen gje. Eshte me open pli4.0.

 8. #988
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,727
  Uploads
  290

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  RTSH digjital tani edhe nė fshatrat mė tė thellė

  6 transmetuesit qė pėrēojnė sinjalin digjital tė RTSH nė qarkun e Beratit, kanė pėrmirėsuar ndjeshėm cilėsinė e transmetimit tė paketės sė kanaleve tė Televizionit Publik Shqiptar. Pas vendosjes se transmetuesve ne Kodrėn e Zgrobonjės nė Poliēan, nė Bogovė dhe nė Vėrzhezhė tė Skraparit, tė gjithė banorėt e kėsaj zone, do tė mund tė ndjekin me cilėsi maksimale transmetimi, ndeshjet e Botėrorit, por edhe programet e tjera qė ofrojnė kanalet e paketės digjitale tė RTSH.

 9. #989
  Senior Member
  Join Date
  07-08-2013
  Posts
  275
  Uploads
  0

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  Ne paketen Hispasat 30W eshte shtuar kanali RTP1 4K, kanal qe besoj do te japi Boterorin 2018 keyesisht ndeshjet e Portugalise, fillon neser transmetimin ne oren 14 e 30 minuta, shikim te kendeshem te gjithe atyre qe disponojne aparate 4K, TUNG:

 10. #990

  Re: Ndryshimet dhe Frekuencat e Fundit.

  PLI dhe imagzhet me baze PLI nuk e njehin sic duhet Tunerin e Ri T2. Imazhet origjinale, dreamelite, TSimage, merlin3 dhe newenigma. Per mua dream elite 4.1 dhe Origjinali me Gemini. Tung

Similar Threads

 1. New Ndryshimet dhe frekuencat e fundit
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 23-11-2012, 12:17:39
 2. Frekuencat e Digitalb HD ne tokesor?
  By albsky in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 01-02-2012, 11:18:27
 3. Update Magic, Matrix Cam freskimet e fundit.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 07-08-2011, 14:57:00
 4. Frekuencat e ERA SHKUP?
  By problemi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 26-03-2010, 21:33:38
 5. Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli
  By tani_uk in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 03-09-2009, 13:19:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •