Results 1 to 7 of 7

Thread: Спец компилация на Oscam

Спец компилация на Oscam

Търся някой ако е възможно да компилира независимо коя версия така че да не представя линии по newcamd и cam35 като локални карти.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Спец компилация на Oscam

За каква платформа ти трябва и с какви настройки се правят така въпросните линии. Какъв ще е изходният протокол или само ще се гледа на него?

Няма входящ и изходящ. Също и за всички кайдове. Целта ми е да с е спрат измамите с този кам наречен - oscam.
    Надявам се разбирате какво имам наум за да не обяснявам повече.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Реално може да се направи така да се блокира начина по които го правят. В този случай трябва да им раздаваш осками и да ги задължаваш да го използват. Дали ще са коректни и няма да ти сменят версията с нормална, аз лично се съмнявам.
    При теб генерално да ги ловиш с линии от нормален оскам, аз нямам идея как да стане. Ако знаеш колеги които са недобросъвестни, моля напиши ги в темата за целта ще е полезно за всички ни.

Пиши ми на лично ако трябва как става понеже не се майтапя не съм фалшифицирал досега линия така. Знам само за един трик през cccam протокола на оскам как да си направиш всички като локални, но ти явно имаш друго в предвид.

Най лесния начин за хващане на злоупотреба е теста на линията. Тестваш лията за времена и не ти трябва компилиран оскам :) Той който иска да те метне ще намери начин.

Senior Member njor's Avatar
    Uploads
    0

Доколкото ми е извесно на мен по n и l линия не върви информация за хопа.Затова и в оскама в ридера има място където да окажеш номера на хопа.По тези протоколи върви доста по малко инфо,затова са и по бързи.

Quote Originally Posted by njor View Post
    Доколкото ми е извесно на мен по n и l линия не върви информация за хопа.Затова и в оскама в ридера има място където да окажеш номера на хопа.По тези протоколи върви доста по малко инфо,затова са и по бързи.
    Двата протокола са много различни и не бих ги поставил под общ знаменател, като най-бързи. Да, камд35 (l), наистина е най-бърз, но причината за това е протокол-а, който ползва (udp), а не че върви малко инфо. При този протокол няма никакви проверки, съответно е и по-бърз от tcp, но пък има други недостатъци. Примерно, ако изгуби пакет, той не се повтаря, съответно, ако в този момент има питане към сървъра следва фрийз. Това прави камд протокола рисков за външна мрежа, но за локална е перфектен . Колкото до нюкамд (n) протокола в никакъв случай не може да се каже, че е най-бърз, дори напротив, не се сещам за по-бавен, но пък за сметка на това е много надежден.