Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: cardsharing

 1. #1

  Question cardsharing

  doja te dija nese per te bere cardsharing eshte e nevojshe qe te dy personat te kene te njejtin receiver?Mund te bejne cardsharing njeri qe ka dreambox dhe tjetri gbox ose me receivera te tjere qe e kane funksionin e cardsharing?Flm

 2. #2

  Re: cardsharing

  Nuk eshte e nevojshme te kene te njejtin receiver.
  Madje as te njejtin emulator(si gbox p.sh) por ne kete rast eshte me i veshtire konfigurimi

 3. #3

  Arrow Re: cardsharing

  Hallo

  Per te ber sharing duhet te ken te njejtin EMULATION jote njejtin receiver (Sic ka permendur ALBSKY), por per momentin funksionojn vetem disa receivera per sharing.

  Me respekt

 4. #4

  Re: cardsharing

  flm per pergjigjen.a di ndonjeri ku shiten receivera me cardsharin ne tirane pervec tregut elektrik?

 5. #5
  New Member
  Join Date
  30-03-2006
  Posts
  2
  Uploads
  0

  Re: cardsharing

  Quote Originally Posted by the_shepherd View Post
  flm per pergjigjen.a di ndonjeri ku shiten receivera me cardsharin ne tirane pervec tregut elektrik?
  per ne Tirane nuk e di,por ne Prishtine ke sa te duash sa per qmime ne pm

 6. #6
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: cardsharing

  ej o cuna pyetje: mund te beje carsharing nje neotion box 3000?

 7. #7
  Senior Member Pirro's Avatar
  Join Date
  04-10-2006
  Location
  Rishikesh - India
  Posts
  125
  Uploads
  1

  Smile Re: cardsharing

  Quote Originally Posted by neo17 View Post
  ej o cuna pyetje: mund te beje carsharing nje neotion box 3000?
  E paskan pajisur me rrota atë dekoder?! Sa pistonsha e ka motorin?

 8. #8
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: cardsharing

  ej jo me motor 2.8 po me motorr 1.8 nafte po. lol. ej sa per kuriozitet me kete reciever mund te pranoj cdo kod deri tani perfshire dhe dcw. me ane te nje stili te vogel kam te hapur sexviewxxx deri ne 2010 i sigurt. gjithasthu dhe freex1 dhe freex2 te hapur deri ne 2010. ka skycrypt embeded. edhe dicka ka modul neotion orange=red eurocryp=zetacam = icecrypt black = jockercam = neotion crypt. sic e dime red eurocrypt eshte baza madhe. sa per cardsharing di une nje reciever klas per kete po eshte i veshtire per tu perdorur.ky quhet dbox 2. arrin te beje cardsharing po duhet ta perdoresh mire dhe te veprosh shume sakt me ip. deri tani ketij recieveri kam arritur ti fus camd3 ne perdorim. me firmwaren qe ka brenda enigma 4.4 ka premierat te hapura pa limit.gjejeni nje te tille dhe ju siguroj qe do te beni card sharing. ja kalofshi mire.

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: cardsharing

  Ckemi njerez, kam ca dite qe po mundohem te bej share, kam nje aparat dreambox 5620 dhe i kam instaluar gbox, po e kam te veshtire kte punen e lidhjes me internetin, pasi kam vendosur nje dinamic ip nuk e di se a me duhet te hap portat apo jo pasi po perdor nje hub!! Me pak fjale linja me vjen nga nje komshi nepermjet nje hubi. Po te ishte nje router do duheshin te hapeshin patjeter disa porta, pastaj per ti konfiguruar dhe ne gbox per te bere share, kurse lexova qe hub eshte goxha ndryshe nga router!! Fola dhe me ate qe me instaloi internetin dhe me tha qe portat duhen te jene te hapura te gjitha, se ai nuk kishte mbyllur ndonje port (ndoshta nuk e ka shume te qarte kte punen e portave)! Dmth di ndonjeri qe ben share te me jap ndonje ide? Edhe nje gje tjeter kur futem n menu tek downlads and install aparati me lidhet me internetin, pra eshte kjo nje prove qe nuk kam problem portash dhe pse kur dua te bej share figuroj offline? Pra nqs nuk hap kto portat mund te lidhesh gjithsesi me internetin per downloads and install? U be cik lemsh puna po nqs dikush mori vesh ndonjegje dhe do me jepte ndonje ide do te me zgjidhte vertet nje hall te madh!!

 10. #10

  Re: cardsharing

  Hey Guys! This is not Kosovo here!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question le cardsharing
  By stobal in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 18-09-2009, 10:48:04
 2. Cardsharing
  By JotaC in forum Portuguese / Português
  Replies: 0
  Last Post: 31-07-2009, 18:37:10
 3. New cardsharing
  By bill78320 in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 16-02-2009, 10:35:33

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •