Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за DVBViewer

Junior Member
    Uploads
    0

Въпрос за DVBViewer

Здравейте.Инсталирах DVBViewer 4.5.0.0 (версия със регистрационен ключ и крак) но при стартирането се появява черен екран.При сканирането на програмите си ги открива.Пробвах всякакви комбинации от кодеците в настройките му но пак не става.С K-lite и HD Pack 2.4 съм.Ползвам Skystar2 hd usb,на P4-3.2, 2 gb ram , nvidia geforce 210 1 gb,ddr3(hdmi), Windows 7 ultimate. Другите ми плеъри - progdvb,dvbdream и всичко останало си работи перфектно.Искам да ползвам и DVBViewer тъй като според мен работи по-добре с hadu в сравнение с progdvb и поддържа субтитри за разлика от dvbdream :) Преди време имах една версия на DVBViewer 4 и нещо пак беше по спомен и работеше перфектно,но е нямам инсталационно а преинсталирах windows-а и сега искам да си кача работеща кракната версия.Някой ако може нека помогне.Поздрави

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Въпрос за DVBViewer

Според мен насочи се към XBMC + Media Portal
    Зарежи ги тези програми с кракове, както виждаш една работи друга не. Аз лично бих ти препоръчал да си направиш една флашка с openelec и да си сменяш операционните системи когато ще гледаш телевизия.

Junior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Според мен насочи се към XBMC + Media Portal
    Зарежи ги тези програми с кракове, както виждаш една работи друга не. Аз лично бих ти препоръчал да си направиш една флашка с openelec и да си сменяш операционните системи когато ще гледаш телевизия.
    Здравей.Би ли ми обяснил малко по-подробно как да го направя това.Скайстар 2 картата пак ли ще мога да е използвам .И ще мога ли пак да ползвам cccam сървъри?(**ринг)?
    П.С Извинявам се за тъпите въпроси ,но наистина не съм толкова на "ти" със openelec -даже за пръв път го чух :)

Uploads
    112

За жалост на Windows няма как да ти обясня не използвам тази операционна система само с Linux съм. Ето ти четиво http://wiki.xbmc.org/index.php?title=PVR

Случайно видях от там за next pvr и се оказа че той ще ти свърши работа. Веднъж подкараш ли xbmc с backend ще забравиш за бъгавите платени програми.

Ето това ти трябва най-вероятно:

Basic Overview
    [CARD Reader] <--> [OSCAM Server] <--> [ACAMD Plugin] <--> [NextPVR]
    nextpvr loads acamd.
    acamd talks to oscam for decrypting
    oscam uses card to decrytion keys.
    then goes back down the chain.
    Това можеш да го намериш с ключови думи в гугъла "NextPVR acamd".
    Ако можеш и ти се получат нещата драсни едно описание тук. Мисля че ще е полезно.

Относно openelec той си е изцяло linux ето ти информация за него http://wiki.openelec.tv/index.php?title=Main_Page

Питай ако имаш въпроси след като прочетеш документацията.

Намерих и това то е за mediaportal 300058d1331898273-oscam-acamd-again-sigh-readme.pdf

Junior Member
    Uploads
    0

Четох за тези линукс-базирани програми,най-вече за openelec - тъй като не искам да си махам уиндоуса,а както предлагаш да си направя бутваща флашка и като гледам тв- да го правя чрез нея ,но попаднах на следното http://wiki.openelec.tv/index.php?ti...orted_Hardware виждам че не се поддържа skystar2 hd usb каквато е моята?

Uploads
    112

Жалко тогава се насочи към другият вариант кой съм написал.

Senior Member
    Uploads
    1

Как да не поддържа скайстара?
    Драйвърите са в ядрото, аз туко що вдигнах една машина и вече сканирам...

Quote Originally Posted by iliyavet View Post
    Четох за тези линукс-базирани програми,най-вече за openelec - тъй като не искам да си махам уиндоуса,а както предлагаш да си направя бутваща флашка и като гледам тв- да го правя чрез нея ,но попаднах на следното http://wiki.openelec.tv/index.php?ti...orted_Hardware виждам че не се поддържа skystar2 hd usb каквато е моята?
    този списък е доста стар. липсват хора които да го ъпдайтнат. направи една boot-ваща флашка и провери дали ще се разпознае тунера. знае ли човек, може пък да заработи ;)

ЕДИТ: хм adskiqt неясно защо, твоя пост не се виждаше преди да рефрешна, странно. благодаря за потвърждението че тунера работи.