Results 1 to 3 of 3

Thread: X dom softwer per skeden e digitalbit dhete tringut

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  X dom softwer per skeden e digitalbit dhete tringut

  cuna pershendetie, kam nje aparat x dom combo, dua nje softuer qe lexon skeden e tringut dhe te digitalbit , me duhet loderi dhe programim,softwer a mund te behet gje flm

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: X dom softwer per skeden e digitalbit dhete tringut

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  cuna pershendetie, kam nje aparat x dom combo, dua nje softuer qe lexon skeden e tringut dhe te digitalbit , me duhet loderi dhe programim,softwer a mund te behet gje flm
  interisti-12, me x dome mos u lodh kot,eshte aparat i destinuar per sky it!
  as liste kanalesh nuk i vendos dot,vetem ato qe jane te firmosura nga sky(firme digitale ne seetings)
  x dome ka nje histori me vete(per tregun italian).......... eshte e kote dhe nuk ka vlere te ta shpiegoj...!

  ose lexoje ne italisht dhe ne shqip google traslate!


  SOFTWARE

  Parlare del supporto software di questo ricevitore č pressochč inutile in quanto questo č praticamente assente; infatti non verrą rilasciato alcun firmware su internet e nessun tools tipo settings editor ecc.. Questa per la XDome č stata una scelta obbligata ed č vincolata al rilascio della licenza NDS. Come tutti sappiamo la politica di Sky č sempre stata quella di blindare i propri ricevitori principalmente per proteggere la sicurezza del proprio sistema di codifica, quindi come non esiste alcun software per lo Skybox lo stesso č stato imposto per questo ricevitore.
  Unica eccezione saranno i settings per i quali la XDome ha gią previsto la creazione di liste mono e dual feed con aggiornamento pił o meno mensile; questa liste saranno pubblicate sul nostro portale e saranno caricabili sul decoder attraverso la porta USB, utilizzando la voce Aggiorna PPCD del menł. Per l'utente non sarą possibile creare dei settings personalizzati, primo perchč non sarą disponibile un editor e secondo perchč il decoder accetterą liste canali contenenti una firma digitale che solo la casa madre puņ inserire nel file

  SHQIP

  Duke folur pėr suportin e kėtij software pranuesit ėshtė pothuajse e padobishme pasi kjo ėshtė praktikisht mungon nė fakt nuk do tė jetė lėshuar ndonjė firmware nė internet dhe nuk ka mjetet settings lloj redaktorėve, etj .. Kjo pėr XDome ishte njė zgjedhje e qartė dhe ėshtė lidhur me njė licencė tė NDS. Si ne tė gjithė e dimė Politika Sky ka qenė gjithmonė tė bllokoj poshtė aparate e tyre kryesisht pėr tė mbrojtur sigurinė e sistemit tuaj coding, nė mėnyrė qė nuk ka softuer pėr Skybox ėshtė shqiptuar pėr kėtė marrės.
  Pėrjashtimi i vetėm do tė jetė nė parametrat pėr tė cilat XDome ka dhėnė tashmė pėr krijimin e listave pėrditėsim ushqimit tė vetme dhe tė dyfishtė me shumė ose mė pak nė muaj, kjo listė do tė jetė postuar nė faqen tonė tė internetit dhe do tė kryhet nė decoder nėpėrmjet portit USB, duke pėrdorur pika Update PPCDmenu. Pėrdoruesi nuk do tė jetė nė gjendje pėr tė krijuar custom settings, sė pari sepse njė redaktor nuk do tė jetė nė dispozicion dhe sė dyti, sepse dekoderi do tė pranojė Formacionet pėrmbajnė njė nėnshkrim dixhital qė vetėm prindi mund tė vihet nė dosjen e

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: X dom softwer per skeden e digitalbit dhete tringut

  grazie bobi importante a provare ja kalofsh mire ciao

  Quote Originally Posted by BIG BOBI View Post
  interisti-12, me x dome mos u lodh kot,eshte aparat i destinuar per sky it!
  as liste kanalesh nuk i vendos dot,vetem ato qe jane te firmosura nga sky(firme digitale ne seetings)
  x dome ka nje histori me vete(per tregun italian).......... eshte e kote dhe nuk ka vlere te ta shpiegoj...!

  ose lexoje ne italisht dhe ne shqip google traslate!


  SOFTWARE

  Parlare del supporto software di questo ricevitore č pressochč inutile in quanto questo č praticamente assente; infatti non verrą rilasciato alcun firmware su internet e nessun tools tipo settings editor ecc.. Questa per la XDome č stata una scelta obbligata ed č vincolata al rilascio della licenza NDS. Come tutti sappiamo la politica di Sky č sempre stata quella di blindare i propri ricevitori principalmente per proteggere la sicurezza del proprio sistema di codifica, quindi come non esiste alcun software per lo Skybox lo stesso č stato imposto per questo ricevitore.
  Unica eccezione saranno i settings per i quali la XDome ha gią previsto la creazione di liste mono e dual feed con aggiornamento pił o meno mensile; questa liste saranno pubblicate sul nostro portale e saranno caricabili sul decoder attraverso la porta USB, utilizzando la voce Aggiorna PPCD del menł. Per l'utente non sarą possibile creare dei settings personalizzati, primo perchč non sarą disponibile un editor e secondo perchč il decoder accetterą liste canali contenenti una firma digitale che solo la casa madre puņ inserire nel file

  SHQIP

  Duke folur pėr suportin e kėtij software pranuesit ėshtė pothuajse e padobishme pasi kjo ėshtė praktikisht mungon nė fakt nuk do tė jetė lėshuar ndonjė firmware nė internet dhe nuk ka mjetet settings lloj redaktorėve, etj .. Kjo pėr XDome ishte njė zgjedhje e qartė dhe ėshtė lidhur me njė licencė tė NDS. Si ne tė gjithė e dimė Politika Sky ka qenė gjithmonė tė bllokoj poshtė aparate e tyre kryesisht pėr tė mbrojtur sigurinė e sistemit tuaj coding, nė mėnyrė qė nuk ka softuer pėr Skybox ėshtė shqiptuar pėr kėtė marrės.
  Pėrjashtimi i vetėm do tė jetė nė parametrat pėr tė cilat XDome ka dhėnė tashmė pėr krijimin e listave pėrditėsim ushqimit tė vetme dhe tė dyfishtė me shumė ose mė pak nė muaj, kjo listė do tė jetė postuar nė faqen tonė tė internetit dhe do tė kryhet nė decoder nėpėrmjet portit USB, duke pėrdorur pika Update PPCDmenu. Pėrdoruesi nuk do tė jetė nė gjendje pėr tė krijuar custom settings, sė pari sepse njė redaktor nuk do tė jetė nė dispozicion dhe sė dyti, sepse dekoderi do tė pranojė Formacionet pėrmbajnė njė nėnshkrim dixhital qė vetėm prindi mund tė vihet nė dosjen e

Similar Threads

 1. Softwer Yumatu MX+
  By senadxxx in forum Yumatu Firmware
  Replies: 1
  Last Post: 16-11-2009, 13:30:16
 2. A punon karta e digitalbit ne METABOX-III
  By alfonsodilo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 15
  Last Post: 18-08-2009, 10:47:04
 3. ndihme per aparatin e tringut
  By geno vlora in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 31-05-2009, 14:51:34
 4. Question a esht e mundur qe karta e digitalbit te funksionoj ne dbox2
  By olluri in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 25-04-2009, 00:57:20
 5. Dua softin e sat+ qe te lexoje karten e digitalbit
  By regaton in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 06-02-2009, 01:45:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •