Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 29

Thread: X-cruiser

 1. #1
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  X-cruiser

  kam nje aparat x-cruiser qe eshte klone me Ferguson df 6000.sapo e ndez nuk me del gje ne tv por nje drite jeshile ke dekoderi.provoj ti hedh nje soft por asgje.ku qendron problemi?si mund ta zgjidh me ndonje boot upgrade a ndonje soft?

 2. #2
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: X-cruiser

  jep ca te dhena mbi aparatin sepse ti shkruan vetem Ferguson df 6000 po cili version x-cruiser clonohet me shume lloje aparati me technost etj,,

  provoje nje here kete

 3. #3
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: X-cruiser

  njazi un nuk arrij dot ta ndez qe te hy ne menu se del e zeze por vetem ndizet nje drite jeshile ke aparati.gjithashtu nuk behet do lidhja e rs232 me loaderin se kam provuar ti hedh kete soft.prandaj nuk jap dot te dhena te tjera.e vetmja gje qe mund te bej eshte qe dekoderi ka pamjen identike e ketij Ferguson por qe lexon x-cruiser.me cfare mund te klonohet ky lloj modeli?cfare mund ti bej?mos do jtag?
  Attached Images Attached Images

 4. #4
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: X-cruiser

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  njazi un nuk arrij dot ta ndez qe te hy ne menu se del e zeze por vetem ndizet nje drite jeshile ke aparati.gjithashtu nuk behet do lidhja e rs232 me loaderin se kam provuar ti hedh kete soft.prandaj nuk jap dot te dhena te tjera.e vetmja gje qe mund te bej eshte qe dekoderi ka pamjen identike e ketij Ferguson por qe lexon x-cruiser.me cfare mund te klonohet ky lloj modeli?cfare mund ti bej?mos do jtag?
  atehere lexoje me kujdes nese aparati yt eshte ashtu si ne foton qe ke postuar ti klonohet me
  Ferguson DF-6000 CR: DVB-S, 5000 Ch., emb. CAS, >SM< (CXL_SLF5_2MB)
  Maximum T-1000 FTA: DVB-T, FTA, >SM<
  Maximum T-1001 CX:DVB-T, 1x Conax, >S< (DMT_2MB)
  Medion MD-24242: DVB-S, 3000 Ch., embedded Premiere

  nese aparati yt eshte ky qe postoj une atehere klonohet me
  Xcruiser X-1000SCX (ACES): DVB-S, 5000 Ch., embedded Conax
  DMT 1501: DVB-S, 1x CAS (TVGlobo)

  cili nga keto te dy eshte aparati yt qe te ndihmoj


 5. #5
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: X-cruiser

  aparati im eshte si ne pamjen qe kam postuar un por me ngjyren dhe emrin 'xcruiser' qe ke postuar ti dhe .diferenca eshte se nuk i ka keto 5 butonat qe jane tek figura jote por thjesht si ai qe kam postuar un.duket si loje fjalesh por dhe mu me ka bere habi

 6. #6
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: X-cruiser

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  aparati im eshte si ne pamjen qe kam postuar un por me ngjyren dhe emrin 'xcruiser' qe ke postuar ti dhe .diferenca eshte se nuk i ka keto 5 butonat qe jane tek figura jote por thjesht si ai qe kam postuar un.duket si loje fjalesh por dhe mu me ka bere habi
  ok beji nje foto aparatit tend ne dy anet para dhe mbrapa dhe postoje

 7. #7
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: X-cruiser

  njazi keto jane fotot e dekoderit.me ndizet vetem drita jeshile poshte.drita e kuqe lart jo.dhe rs 232 nuk lidhet
  Attached Files Attached Files

 8. #8
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: X-cruiser

  NJAZI inbox-in e ke plot dhe ste coj dot pm.dekoderi eshte SD.
  FLM

 9. #9
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: X-cruiser

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  njazi un nuk arrij dot ta ndez qe te hy ne menu se del e zeze por vetem ndizet nje drite jeshile ke aparati.gjithashtu nuk behet do lidhja e rs232 me loaderin se kam provuar ti hedh kete soft.prandaj nuk jap dot te dhena te tjera.e vetmja gje qe mund te bej eshte qe dekoderi ka pamjen identike e ketij Ferguson por qe lexon x-cruiser.me cfare mund te klonohet ky lloj modeli?cfare mund ti bej?mos do jtag?
  Provoje keshtu
  Attached Images Attached Images

 10. #10
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: X-cruiser

  rs e blere ne pazar eshte.nuk jane standarte kto?duhet me e zhvesh per ta modifikuar?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Replies: 3
  Last Post: 07-05-2012, 12:37:22
 2. Question x cruiser on channel?
  By bennyrabbit in forum Xcruiser
  Replies: 3
  Last Post: 12-08-2008, 09:13:46
 3. I Need Hulp For X CRUISER 1500cx
  By t757498 in forum Xcruiser
  Replies: 5
  Last Post: 18-03-2008, 17:22:22
 4. Démo X-cruiser serveur
  By lougi in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 14-11-2006, 22:53:19
 5. Fun Card for X-Cruiser Xdsr 200
  By theking in forum Fun Card
  Replies: 0
  Last Post: 30-10-2006, 23:15:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •