Results 1 to 7 of 7

Thread: Хардуер за размяна на cacheex?

Senior Member
    Uploads
    0

Question Хардуер за размяна на cacheex?

Никъде не се спомена за кеш размените какъв е минималния хардуер или оптималния . То е ясно ,че колкото повече- толкова повече ама все пак ???

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Хардуер за размяна на cacheex?

Зависи колко линии ще разменяш и до кои хоп ще получаваш и ще пращаш кеш също тези с които разменяш колко кеш ти дават.

Най-важен е процесора RAM паметта не е важна 512 MB стигат.

Според мен минимума е 2.8 GHz pentium или AMD.
    Другото е интернета минумум 2 Mbits upload и download ги отпишете само за това. Значи интернет с минимум 4 Mbits upload.

Uploads
    112

Колеги за жалост компютъра ми издъхна, събра се толкова кеш че процесора удари в ограничителя за постоянно. Сега от тук на къде?

Варианти:

1. Да си пиша с хората с които разменям, да ме ограничат по caid само до операторите които гледам.

2. Свалям с един хоп надолу така ще имам по качествен кеш и мога да разменям още.

3. Оглеждам се кои размени ми пращат малко количество кеш и стабилност, махам ги намирам оптимален лимит и спирам да разменям.

В момента временно свалих по хоп, на 1 хоп съм вече, но така губя кеша от хората които имат отделен оскам за кеш. Варианта е да пусна хоп 2 на хората които са с такава настройка, а тези с смесената да оставя до 1.

Кажете си мнението по въпроса.

Относно за компютър с по мощен процесор, точно в момента няма как, но в близко бъдеще ще го направя.

Ако oscam-а за размяна на кеш и oscam-а за обикновени размени са ти на една физическа машина можеш да ги разделиш т.е. единия oscam да го преместиш на друга машина.
    При мен 2-та oscam-а работят на една физическа машина и събота вечер натоварването на процесора достига 100%(процесора ми е Pentium 4 на 2.8GHz) и поради тази причина и аз се замислям да премина на такъв вариант.
    Според мен това е най-удачния вариант тъй като и хардуера не е скъп и няма да намалее обема на cache-а.

Uploads
    112

Quote Originally Posted by iivailo View Post
    Ако oscam-а за размяна на кеш и oscam-а за обикновени размени са ти на една физическа машина можеш да ги разделиш т.е. единия oscam да го преместиш на друга машина.
    При мен 2-та oscam-а работят на една физическа машина и събота вечер натоварването на процесора достига 100%(процесора ми е Pentium 4 на 2.8GHz) и поради тази причина и аз се замислям да премина на такъв вариант.
    Според мен това е най-удачния вариант тъй като и хардуера не е скъп и няма да намалее обема на cache-а.
    Да така е логично много, но нямам място за втори компютър, рутера и той ми е пълен и четирите порта са заети. Трябва да слагам switch втори комп. Предпочитам да сменя старият комп с по-мощен. До тогава редуцирах кеша тези колеги които ми дават от смесен оскам, им искам от хоп 1, на другите с отделен до хоп 2 и така нещата пак са под контрол. Какво мислите за такова временно решение.

Някъде до Load Average 9.00 системата се справя пак си е доста над възможностите на компа, но работи без прекъсване мине ли 11 тогава нещата излизат извън контрол.

Member
    Uploads
    0

И аз имах подобен проблем но не стигнах до претоварване, просто ограничих размените на кеш и оставих най-стабилните. Благодаря на факирастенли и на александро , мисля,че реално няма нужда от повече от 5-6 размени на кеш!

Uploads
    112

Зависи колко канала искате да гледате от кеш. Например ако гледате само спорт които по принцип се гледа от много хора, няколко линии са добре, но ако искате да гледате спорт, филми, научно популярни и други от различни оператори. Тогава са си нужни голям брой размени.