Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Cardsharing- server and dreambox .Gx

 1. #1

  Lightbulb Cardsharing- server and dreambox .Gx

  pershendetje te gjith.

  Ne dikush esht i interesuar te bej cardsharing do ta pranoja me gjith deshir ne linjat e mia, te gjitha kartelat/provider jan ne dreambox dhe server.
  tps
  art
  sat+
  d-alb
  totaltv
  d-trk
  dhe te gjith te tjer
  vetem me local kart
  any one is welcome.
  just with local card

  me respekt

 2. #2

  Re: Cardsharing- server and dreambox .Gx

  jam i interesuar te hy ne server mund te me sqaroni se si dhe cfar kushtesh ka

 3. #3

  Re: Cardsharing- server and dreambox .Gx

  hallo

  kushti qe te kesh ne kart locale ;)

  kalo mir

 4. #4

  Re: Cardsharing- server and dreambox .Gx

  po i kam te 2 kartat e sat+ dhe digitalbin full internet 24 ore DM 7020-s

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  126
  Uploads
  0

  Re: Cardsharing- server and dreambox .Gx

  A futem dot me karte digitalb? Besoj te gjithe me kte kart duan te futen!! Une kam drembox 5620 me gbox!!

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  12-10-2006
  Posts
  18
  Uploads
  0

  Lightbulb Shqiptaria-Gbox 24/7

  Kam Digi ALb fullpacket dhe 24/7 online

  Shum god pers !!!!

  Distanc 1=158
  Distanc 2=380

  Shum te fort ignor list

  Vetem carta locale Aceptoj jo (falco ) 24/7 online

  Te gjith mire se vin ne serven time me carta locale

  Canal + sweden

  Viasat Sweden -Danmark- Norweg.....

  ITV -Partner

  Polsat

  Total Tv

  Sport premiere

  Paraboll ocean india '

  Pleas only local and 24/7 online

  Kontakt vetem ne msn apo pm...

  elionselim@hotmail.com

  _________________
  Long Life Albania>/(Presheva<

  Love to share ....
  Share for fun ....

 7. #7

  Re: Cardsharing- server and dreambox .Gx

  i have a local card nova greece and others card virtual please send email tsaras13@hotmail.com or msn

 8. #8

  Re: Cardsharing- dreambox 500 s

  Kam blere nje dreambox 500s.Nuk di se si te bej cardsharing. Fillimisht duhet te hap portat e modemit por nuk e di se si ta bej.Te dhenat jane keto: 2499 UDP 3333 UDP 21 TCP 23 TCP.,por nuk e di se si vendosen duke u futur ne IP. e modemit e cila eshte 192.168.1.1.Pastaj si duhet te veproje ne dreambox.Nese dikush di se si behet le te me shkruaje ne humax@altecnet.gr

 9. #9

  Talking Re: Cardsharing- dreambox 500 s

  Quote Originally Posted by olindo123 View Post
  Kam blere nje dreambox 500s.Nuk di se si te bej cardsharing. Fillimisht duhet te hap portat e modemit por nuk e di se si ta bej.Te dhenat jane keto: 2499 UDP 3333 UDP 21 TCP 23 TCP.,por nuk e di se si vendosen duke u futur ne IP. e modemit e cila eshte 192.168.1.1.Pastaj si duhet te veproje ne dreambox.Nese dikush di se si behet le te me shkruaje ne humax@altecnet.gr
  pershendetje

  ti duhet te hapesh port per IPn e dreamboxit nese e ke 192.168.1.1 ateher duhet te hapesh pikerisht per at ip portin ne router, porti 23 esht per telnet dhe 21 edhe per ftp pra ato te duhen vetem nese dikush duhet te ndihmoj per konfigurim te dreamboxit..... por duhet te provosh me ndonje peer a funksionon apo jo... nese nuk mundesh ta konfigurosh me lajmero....

  Respekt

 10. #10

  Re: Cardsharing- server and dreambox .Gx

  qarte

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. cardsharing sur dreambox
  By progenie in forum French / Franais
  Replies: 1
  Last Post: 03-09-2009, 22:49:38
 2. Dreambox Cardsharing
  By goldencoin5 in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 11-07-2007, 23:45:39
 3. cardsharing et dreambox
  By DTS in forum French / Franais
  Replies: 1
  Last Post: 18-08-2006, 08:08:47
 4. Dreambox e cardsharing
  By (-MASTER-) in forum Portuguese / Portugus
  Replies: 0
  Last Post: 24-01-2006, 11:04:04
 5. dreambox e cardsharing
  By (-MASTER-) in forum Portuguese / Portugus
  Replies: 5
  Last Post: 10-11-2005, 21:15:48

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •