Results 1 to 2 of 2

Thread: Sky Italia + Smargo

 1. #1

  Sky Italia + Smargo

  Pershendetje!!!
  Jam duke ndertuar nje linux pc cccam server dhe do perdor sky italia si karte lokale. Nga informacionet e marra del se karta e sky digjet ne 80% te rasteve dhe kjo si shkak i tensionit 5v qe shkon ne karte ndersa karta e sky kerkon vetem 3v ose digjet si rezultat i ecm te keqija te derguara nga vete provideri. Nga kerkimet ne google pashe se beheshin disa modifikime ne qarkun e dreamboxit per te limituar sasine e tensionit ne karte. Do te doja te dija se nese ekzistojne lexuesa me tension 3v ose nese ka ndonje trick per ta lexuar me smargo se si mund te veproj ndryshe?
  Faleminderit

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Sky Italia + Smargo

  te duhet nje blocker antifritura ,jane bere fix per te zgjidhur kete problem,nese eshte e mundur bej nje prezantim se keshtu rrespekton te gjithe anetaret e rregulloren e forumit,kete teme po e mbyll se ka nje teme te hapur per kete qellim,flm.

Similar Threads

 1. DM7020 and smargo
  By IsN0G00d in forum Dreambox Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 10-12-2010, 12:30:36
 2. smargo + Newcs
  By boitier in forum French / Français
  Replies: 6
  Last Post: 15-07-2009, 14:48:59
 3. smargo
  By barth in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 04-01-2009, 13:38:04
 4. I search Sky Italia - I suche Sky Italia - Je cherche Sky Italia
  By Technojunky in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 23-12-2008, 02:24:37

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •