View Poll Results: Spark vs Enigma2

Voters
4. You may not vote on this poll
 • Per GM eshte SPARK me i miri

  4 100.00%
 • Per GM eshte Enigma2 me i miri

  0 0%
Results 1 to 5 of 5

Thread: Spark versus Enigma2

 1. #1

  Spark versus Enigma2

  Sapo kam blere nje Golden Media Spark Triplex.

  Ky dekoder punon me te dy sistemet Spark dhe Enigma2.

  Duke lexuar ne forume te ndryshme, secili nga sistemet e operimit ka te mirat dhe te keqijat e tij...

  P.sh. Spark ka probleme me cccam, ndersa Enigma2 ka problem me tuner tokesor

  duke qene thjesht perdorues, doja te mesoja se cilin sistem te perdor.

 2. #2
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,171
  Uploads
  87

  Re: Spark versus Enigma2

  Per mua Enigma me gjithe mangesite qe ka mendoj se eshte me i miri per momentin, km!!!!!!!!!!!!!!

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,782
  Uploads
  503

  Re: Spark versus Enigma2

  enigma2 eshte me mire per momentin ,ndersa spark synon te beje konkurence nepermjet cmimeve te ulta

  te dyja varen nga tregu , nese tregu ka sukses edhe kerkesat per njeren apo tjetren sistem rriten dhe keshtu automatikisht skuadrat jane te detyruara te punojne per kerkesat qe ka tregu

  une vazhdoj te punoj me enigma 1 dhe jam shume i kenaqur

 4. #4

  Re: Spark versus Enigma2

  Pershendetje te gjithe antareve te forumit.

  Ju uroj nje 2013 sa me te mbare.

  Ka nje mos barazi ndermjet votimit dhe rekomandimeve se cili eshte sistemi me i mire per GM Triplex.

  Jane 4 vota per SPARK pa asnje shpjegim pse

  Dhe jane 2 poste per Enigma2 qe e rekomandojne kete sistem por pa votuar.

  Une aktualisht vendosa te perdor Enigma2, pra jo te ndjek sondazhin.

  Punon shume mire...

  perdori oscam dhe liste te Vhannibalit.

  Me zapping E2 eshte i ngadalte ne GM Triplex.

  Per te tjerat do te tregoj ne vazhdimesi

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,782
  Uploads
  503

  Re: Spark versus Enigma2

  Quote Originally Posted by ishperdorues View Post
  Pershendetje te gjithe antareve te forumit.

  Ju uroj nje 2013 sa me te mbare.

  Ka nje mos barazi ndermjet votimit dhe rekomandimeve se cili eshte sistemi me i mire per GM Triplex.

  Jane 4 vota per SPARK pa asnje shpjegim pse

  Dhe jane 2 poste per Enigma2 qe e rekomandojne kete sistem por pa votuar.

  Une aktualisht vendosa te perdor Enigma2, pra jo te ndjek sondazhin.

  Punon shume mire...

  perdori oscam dhe liste te Vhannibalit.

  Me zapping E2 eshte i ngadalte ne GM Triplex.

  Per te tjerat do te tregoj ne vazhdimesi
  Pershendetje

  eshte dekoder relativisht ri dhe duhet te testohet nga tregu pastaj te fillojne te flasin per te mirat dhe difektet qe ka

  po deshe suport shko te ky blogu ketu dhe gjen plot manuale dhe suport

  kalo mire

Similar Threads

 1. Info Versus Faces Off With Best NHL Season Opener
  By supervisor91 in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 03-10-2009, 20:33:30
 2. Cccam versus Gbox
  By tobaccoman in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 4
  Last Post: 31-12-2006, 08:13:06
 3. Dream500 versus Itgate200
  By intermezzo in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 2
  Last Post: 20-12-2006, 15:57:06

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •