Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

 1. #1

  A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  pershendetje te gjitheve !!! A funksionon karta e tring ne smargo duke perdorur cccam 2.1.3 sepse mua nuk po me funksionon dhe me nxjerr : CCcam:card init fail CCcam: drecrypt card found CCcam:card detected fail apo mos duhet te perdor Newcs+cccam ? Faleminderit

 2. #2
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  Quote Originally Posted by LinuxMint View Post
  pershendetje te gjitheve !!! A funksionon karta e tring ne smargo duke perdorur cccam 2.1.3 sepse mua nuk po me funksionon dhe me nxjerr : CCcam:card init fail CCcam: drecrypt card found CCcam:card detected fail apo mos duhet te perdor Newcs+cccam ? Faleminderit
  karta e tring nuk hapet me asnje version te cccam duhet te perdoresh patjeter nje emulator tjeter si oscam ose newcs bashk me cccam te oscam ose newcs lexon tring dhe te cccam2.1.3 ose versionet me te vegjel hedh n:line qe krijon nga keto dy te parat dhe je ok sic ke then edhe vet mund te perdoresh Newcs+cccam ose per mendimin tim me stabel dhe me te shpejt ke oscam+cccam

 3. #3

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  faleminderit shume xaku86 ,me ndihmove shume, tani po shoh mundesine per te vendosur edhe oscam.

 4. #4

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  pershendetje xaku86,po pate mundesi me dergon konfigurimin e oscam per karten e tring? faleminderit

 5. #5
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  konfigurimet ti dergoj po nuk me the ku e perdor smargon ne linux ubuntu apo ne dreambox se ndryshojn per linux ke keto
  [reader]
  label = tring
  protocol = smartreader
  device = 002:002 ketu te device do te shohesh te ls usb si te del smargo dhe do ti ndryshosh se mund ta kesh 003:005 etj
  fallback = 1
  cacheex = 1
  cacheex_maxhop = 10
  caid = 0BAA
  boxid = 12345678
  detect = cd
  mhz = 343
  cardmhz = 350
  ident = 0BAA:000000
  group = 1
  emmcache = 1,1,0
  blocknano = all

 6. #6

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  Faleminderit Xaku84 por tek un nuk po funksionon. un kam nje ubuntu server, konfikurimet e mia jane :

  [reader]
  label = tring
  protocol = smartreader
  device = 007:002
  fallback = 1
  cacheex = 1
  cacheex_maxhop = 10
  caid = 0BAA
  boxid = 12345678
  detect = cd
  mhz = 343
  cardmhz = 350
  ident = 0BAA:000000
  group = 1
  emmcache = 1,1,0
  blocknano = all

  [account]

  user=user1

  pwd=pass1

  group=1

  uniq=0

  au=tring

  caid=0BAA

  ident=0BAA:000000


  [global]

  nice = -1

  WaitForCards = 1

  pidfile = /var/run/oscam.pid

  logfile = /var/log/oscam.log

  usrfile = /var/log/oscamuser.log

  cwlogdir = /var/log/cw

  maxlogsize = 10000  [newcamd]

  Key = 0102030405060708091011121314
  Port = 15014@0BAA:000000  [webif]

  httpport = 8888

  httpuser = admin

  httppwd = pass

  httprefresh = 10

  httpallowed = 127.0.0.1, 1.1.1.1-255.255.255.255
  httphideidleclients = 0

  httpreadonly = 0


  e lidha oscam me cccam dhe dreambox te gjitha ecm i nxjerr nok, te njejten gje tregon edhe web page i oscam ,provova ta lidh dreamboxin direkt me oscam doke vendosur n:line ne dreambox por preseri e njejta gje. nuk e di nese veren dicka qe nuk shkon ?
  faleminderit

 7. #7
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  ok shiko te statusi si ta jep karten card ok 1 entitlement apo 0 entitlement dhe provoji ti nderrosh njer boxid = 00000011 dhe jepi restart oscam

 8. #8

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  e provova dhe perseri jep CARDOK (no entitlements)

 9. #9
  Contributing Member xaku86's Avatar
  Join Date
  07-11-2008
  Posts
  483
  Uploads
  2

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  ok tani do ta fusesh karten e tring ne nje aparat te tring ose nese ke tv me modul fute atje qe te njofin abonimin se prandaj nuk te jep kode ngaqe e njeh sikur ske abonim dhe pasi ta fusesh karten ne aparat mbaje per pak sekonda ose minuta ne nje kanal tring deri sa te hapet kanali pastaj vere ne smargo dhe e ke ok

 10. #10

  Re: A funksionon Tring +cccam 2.1.3 + smargo

  faleminderit shume xaku86,tani po funksionon ne menyre perfekte,faleminderit edhe nje here!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Settare Oscam/CCcam Smargo - DM800
  By Pingu74 in forum Italian / Italiano
  Replies: 6
  Last Post: 07-10-2010, 01:04:23
 2. Linux CCcam Server with Sky Germany in Smargo!!!!!!
  By schorsch80 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 05-03-2010, 22:27:39
 3. DM7025 - CCcam - SMARGO - G*MM* PROBLEMS
  By infloop in forum Gamma Card
  Replies: 8
  Last Post: 01-01-2010, 11:11:59
 4. ird2 cards not working with cccam and smargo smartreaders
  By chrism in forum CCcam Software and Tools
  Replies: 5
  Last Post: 05-03-2009, 11:13:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •