Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1006

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mŽ temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!


  Temat e vjetra me datat perkatese i gjeni ketu:

  9. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 24-09-2012 deri ne 07-01-2013

  8. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-05-2012 deri ne 24-09-2012

  7. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 12-02-2012 deri ne 16-05-2012

  6. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 28-12-2011 deri ne 12-02-2012

  5. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-09-2011 deri ne 28-12-2011

  4. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 31-05-2011 deri ne 17-09-2011

  3. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 03-02-2011 deri ne 31-05-2011

  2. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 08-11-2010 deri ne 03-02-2011

  1. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 26-02-2008 deri ne 08-11-2010

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  01-09-2012
  Posts
  432
  Uploads
  2

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te gjithve o ju lus aka donji soft..per ket dreambox 500HD ? me muj me pa programet nga dreambox ne PC? Per dreambox 500s e di qe ka soft.. ama per ket dreambox 500HD nuk e di nese ka ma postoni tung klm

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  625
  Uploads
  3

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  fatmir a ka mundesi softin per dm500s ,nes mundesh ta dij ,se po me nevojitet ,flm

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  01-09-2012
  Posts
  432
  Uploads
  2

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  fatmir a ka mundesi softin per dm500s ,nes mundesh ta dij ,se po me nevojitet ,flm
  prsh zeshkanisyzi ,e ki ne PM

 5. #5

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fatmir500 View Post
  Pershendetje te gjithve o ju lus aka donji soft..per ket dreambox 500HD ? me muj me pa programet nga dreambox ne PC? Per dreambox 500s e di qe ka soft.. ama per ket dreambox 500HD nuk e di nese ka ma postoni tung klm
  Hi,
  Me programin Dcc zbulo ip e dreamboxit pastaj ip e hap ne browserin qe perdor (mozilla chrome ose IE) hapet webinterface aty gjej frekuencat e satelitit qe kerkon dhe i jep ok, dhe te shfaqen lista e kanaleve, ne te djathte te emrit te cdo kanali ndodhet dhe mundesia per ta shkarkuar (ku mund ta shikosh) kur e shkarkon duhet ta besh (open with VLC) duhet te kesh te shkarkuar programin videolan.org/ dhe mund te hapesh kanalet qe deshiron !

  Kujdes!!! Kur installon VLC te del 1 dritare ku tregon cfare plugin te instalosh ti duhet ta aktivizosh Plugin Mozilla dhe ActiveX dhe te tjerat leri sic jane
  klm

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  01-09-2012
  Posts
  432
  Uploads
  2

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by darknet02 View Post
  Hi,
  Me programin Dcc zbulo ip e dreamboxit pastaj ip e hap ne browserin qe perdor (mozilla chrome ose IE) hapet webinterface aty gjej frekuencat e satelitit qe kerkon dhe i jep ok, dhe te shfaqen lista e kanaleve, ne te djathte te emrit te cdo kanali ndodhet dhe mundesia per ta shkarkuar (ku mund ta shikosh) kur e shkarkon duhet ta besh (open with VLC) duhet te kesh te shkarkuar programin videolan.org/ dhe mund te hapesh kanalet qe deshiron !

  Kujdes!!! Kur installon VLC te del 1 dritare ku tregon cfare plugin te instalosh ti duhet ta aktivizosh Plugin Mozilla dhe ActiveX dhe te tjerat leri sic jane
  klm
  Pershendetje darknet02 , E kam provue ne at menyr qysh me tregove spom ban.klm

 7. #7

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pershendetje kam dreambox 500hd dhe me nevojitet nje seting per 13 16 19 28 mundesisht te muajit janar faleminderit

 8. #8
  Patience & Reflection Ghostenigma's Avatar
  Join Date
  08-08-2012
  Location
  Anonymity
  Posts
  889
  Uploads
  26

  Re: TAS/SA« - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Quote Originally Posted by burimgrezda View Post
  pershendetje kam dreambox 500hd dhe me nevojitet nje seting per 13 16 19 28 mundesisht te muajit janar faleminderit
  E dates 6 janar 13,16,19.2,28.2e...

  dhe here tjeter mundohu ta besh vete!
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Member fieraku's Avatar
  Join Date
  05-05-2012
  Location
  MARS
  Posts
  38
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pershendetje kam 4dm 500s bashke me karten e digitalb i kisha te lidhur me njera tjetren me nje switch
  njera server e te tjerat klient mi kishte konfiguruar atje ku i bleva tani desha te shikoj karten e tring por nuk e hap njerin e flashova me dreamup me gemini4.7 te misos por dua ti konfiguroj per tu lidhur me njeri tjetrin ju kujtoj se nuk dua ta shperndaj per internet por me kta te katert me nje switch sic i kisha njerin server e te tjeret klienta kush di tme ndihmoj sa me shpejt ju lutem edhe me PM...
  ka ndonje moderator ktu per te dhene ndonje ndihme.........?????

 10. #10
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  [QUOTE=fatmir500;977356]
  Quote Originally Posted by darknet02 View Post
  Hi,
  Me programin Dcc zbulo ip e dreamboxit pastaj ip e hap ne browserin qe perdor (mozilla chrome ose IE) hapet webinterface aty gjej frekuencat e satelitit qe kerkon dhe i jep ok, dhe te shfaqen lista e kanaleve, ne te djathte te emrit te cdo kanali ndodhet dhe mundesia per ta shkarkuar (ku mund ta shikosh) kur e shkarkon duhet ta besh (open with VLC) duhet te kesh te shkarkuar programin videolan.org/ dhe mund te hapesh kanalet qe deshiron !

  Kujdes!!! Kur installon VLC te del 1 dritare ku tregon cfare plugin te instalosh ti duhet ta aktivizosh Plugin Mozilla dhe ActiveX dhe te tjerat leri sic jane
  klm[/QUOT

  Pershendetje darknet02 , E kam provue ne at menyr qysh me tregove spom ban.klm
  fatmir te hapet dreambox control center kur vendos IP e aparatit ne browser?

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By OVES12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 24-09-2012, 15:08:20
 2. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fushkrujs in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 16-05-2012, 23:01:37
 3. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1006
  Last Post: 12-02-2012, 15:37:53

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •