Results 1 to 10 of 10

Thread: от А до Я

от А до Я

Здравейте на всички напреднали, пускам тази тема защото искам да си направя сървър на компютър.

1. Нека започнем от самото начало, какви са минималните изисквания за самият компютър за
    да се ползва като сървър?
    2. Какво се инсталира на компютъра като софт. за да работи най-оптимално и
    най-добре, ако може и линкове за сваляне на софта.
    3. Всички останали съвети са добре дошли за начинаещ като мен.
    Поздрави

Senior Member njor's Avatar
    Uploads
    0

Re: от А до Я

Колега,не мислиш ли че е по добре да използваш търсачката на форума и след това да зададеш конкретни въпроси и предложения.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Колега след като си начинаещ защо първо не прочете какво са написали другите? След това да питаш това което не си разбрал. В момента ти си скръстил ръце и чакаш някой да ти направи резюме на всички теми във форума.

Разбирам ентусиазиран си, но трябва първоначалното усилие да е от твоя страна.

Аз лично бих ти съдействал, но ако започнеш темата по друг начин. Например прочетох тези и тези теми от форума слагаш линкове. Искам да направя сървар за ... разполагам с хардуер... и накрая какво съм забравил да прочета или ми е нужно.
    Тогава ще се получи хубава тема, в момента написаното е на ниво каквото ти се е родило в главата и до там.

Според мен започни по стъпките които съм ти описал. Крайният резултат ще бъде че ще научиш нови неща, които ще са ти нужни за поддръжката на сървара. Времето за което сървъра ще бъде на линия ще бъде скъсено с много време.

Убихте мерака на човека

От всичко можеш да направиш сървър стига да имаш елементарни познания и най-вече ентусиазъм.
    Взимаш някоя машина не по-малко от 2Gb и 1.80-2Ghz слагаш едно убунту десктоп i386(x86) , слагаш оскама и работиш..
    Аз съм се превърнал в магьосник защото направих рутера wrt54gl в цяла (U1) станция има си 2кома 2юсб-та и просто неми се обяснява колко неща има пуснати само числото (97). Привърженик съм към пестенето на тока защото стана по-скъп от живота

Quote Originally Posted by blagynchy View Post
    Убихте мерака на човека

От всичко можеш да направиш сървър стига да имаш елементарни познания и най-вече ентусиазъм.
    Взимаш някоя машина не по-малко от 2Gb и 1.80-2Ghz слагаш едно убунту десктоп i386(x86) , слагаш оскама и работиш..
    Аз съм се превърнал в магьосник защото направих рутера wrt54gl в цяла (U1) станция има си 2кома 2юсб-та и просто неми се обяснява колко неща има пуснати само числото (97). Привърженик съм към пестенето на тока защото стана по-скъп от живота
    Благодаря за съвета, до седмица ще имам компа на лице, а сега ще попрочета още малко из форума.
    Извинявам се, ако съм засегнал някого с това което съм написал в самото начало просто желаех някаква насока. Поздрави!

Uploads
    112

Не си засегнал никой, аз просто искам да те препазя грешки които съм допускал преди Тоест бях тръгнал да си правя сървар отзад напред преди мног години и се оказа пълен провал. Значи прочети и прецени ще го използваш ли за кеш какви карти ще използвашм, скриптове за авторестарт. Според мен предледай темите преди да копуваш комп за да не се окаже че хардуера е слаб ако искаш да имаш и ккеш например. Има тема за кеша в която е обяснено всичко така и за булкрипта и т.н. Просто макар и да ти се струва суха теория ще можеш да си отговориш на много въпроси предварително. Сигурен съм че накрая ще имаш нещо от което ще си доволен и ще ти върши работа.

Здравейте колеги. Първо да се извиня за съвсем лаишките ми постове, които евентуално ще отправя към вас. Намерих тази тема като най-подходяща и реших да я доразвием. Може би ги има и нещата за които питам, но нали знаете, че човек трябва да има и култура на питане, т.е. да знае как да да си зададе въпроса, а аз те първа я изграждам :)
    От половин година имам Extrend 5000 и от тогава го гледам на SatBG с платена карта. От скоро се навих да си направя мрежа, за да разменям с колеги, като имам намерение
    да включа v1 и триколор. Но като за начало най-напред с наличната ми на satBg. Имам подходящ
    компютър на който с помоща на туториала http://www.youtube.com/watch?v=bxZ5kR7l28I си сложих OSCAM на Ubuntu сървър.Стигнах до там, че показващия качи 4 файла(oscam.conf, oscam.server, oscam.servid и oscam.user) от папка от компютъра си в user/local/etc . Предполагам, че това са конфиг файлове и сигурно ги има тук, Но не съм сигурен, кои са и дали трябва да ги модвам за моята конфигурация. Така или иначе имам амбицията да си направя нещата сам с ваша помощ, за да мога и да поддържам в последствие наличната система. Разполагам към момента с P4-подходящ за кеш,Extrend 5000, карта на satbg, която си плащам, smartmause четец и един dm 500, който по-натам мисля да ползвам за рийдър. Моля помогнете с точните конфизи, после ще питам за така наречените линии. Благодаря предварително. :)

Uploads
    112

Колега има обяснено за настройки на кеш и за нормални размени в няколко теми в форума, чети и експериментирай. За въпроси в конкретната тема. Ако искаш тема за "мързеливи" всичко на едно място няма да я намериш в този форум. Тук разделяме нещата на отделни компоненти които събрани правят едно цяло. Тоест започнете нещата от правилното А в правилната тема и така до край.

Аз ви предлагам тук да разчистя от не нужните коментари и тук да пишем какви компоненти е нужно да инсталирате, за да имате работещ сървър?

Колега, не се сърди, видях, че темата е от А, до Я и част от въпросите на човекът който я е започнал включваха и софтуер, и реших да пиша тук за да се развие наистина за начинаещи, който иска да си направи сървър. Това, че нямам вашия опит, не ме прави мързелив, все пак съм стигнал до някъде сам с четене и от там възникнаха и конкретни въпроси, които зададох. Ако ми беше прочел поста, щеше да видиш, че не става въпрос за кеш(за него само отбелязах), а за нещо съвсем елементарно за повечето от вас. Извинявам се, ако въпросът ми е за друга тема, нека да бъде преместен, щом преценявате.

Uploads
    112

Колега ти направи ли си труда да пуснеш търсачката на бг секцията oscam.conf и да видиш колко теми излизат с примерни конфигурации и обяснения. Също прочете ли и постовете преди твоя, в които няколко човека сме писали как да се подходи. Няма как да се направи универсална тема за сървар защото той включва няколко компонента които няма как да бъдат обяснени само в една тема без да стане пълна каша в нея.

Според мен тук може да напишем за отделните компоненти, за да знаете за какво да четете в другите конкретни теми. Ако мислите че това ще е полезно, ок ще се опише тук ако ли не да затварям тази,