Results 1 to 8 of 8

Thread: Инсталация на MGCamd 1.38 на Xtrend ET9200 и Vu+ Duo с OpenPli 3.0

Member
    Uploads
    1

Инсталация на MGCamd 1.38 на Xtrend ET9200 и Vu+ Duo с OpenPli 3.0

Привет на всички.
    Това е един малък указател стъпка по стъпка как да инсталираме емулатор за Ирдето 2.
    Може да съм пропуснал нещо, така че ако някой забележи да казва и да добавя.
    Моите познания са скромни така че съм го писал за хора като мен.

1. Инсталираме ръчно Mgcamd 1.38 kaто поставяме този пакет enigma2-plugin-cam-mgcamd-full-v1.38_all.ipk в директория tmp.
    2. За целта е нужен софтуер от типа на FileZila с който се свързваме с IP на приемника и търсим директория tmp където влачим с мишката разархивирания пакет.
    3. От дистанционото на приемника натискаме Menu/Plugins/Software Management/Install local extension където би трябвало да видим пакета enigma2-plugin-cam-mgcamd-full-v1.38_all.ipk
    4. Натискаме ОК бутона на дистанционото на приемника за да маркираме пакета който искаме да инсталираме ръчно. Зелена отметка трябва да се появи пред името на пакета. Натискаме зелен бутон на дистанцианото за инсталация. След няколко секунди инсталацията приключва и трябва да видим надпис че един пакет е инсталиран без грешки.
    5. За да работи Емулатора имаме нужда от пакета libcrypto-compat 0.9.7 който го няма в OpenPli 3.0. Инсталираме пакета libcrypto-compat 0.9.7 ръчно като се свържем с приемника чрез софтуер за телнет от типа на Putty.
    6. След като сме се свързали чрез Putty с приемника и сме се логнали като root изпълняваме следната команда: opkg install libcrypto-compat и натискаме бутона Enter. Пакета се инсталира и можем да рестартираме приемника.
    7. Следват няколко настройки в директорията usr/keys. Там трябва да имаме следните файлове за да може емулатора да работи и разкодира.
    AutoRoll.Key
    cccamd.list.example
    mg_cfg
    newcamd.list.example
    priority.list
    replace.list
    SoftCam.Key
    8. Ако някой от горе посочените файлове липсва има голяма възможност емулатора да не работи. Отваряме File Zila и навигираме до файла mg_cfg който се намира в usr/keys и променяме Box type {00}
    на Box type {06}.
    9. Следва редактирането на Softcam.Key
    Ако ще гледаме няколкото останали канали на кодировка Ирдето на 39Е поставяме само ключета за целта и от File менюто на Notepad избираме Save за да запомним ключетата и след това затваряме файла и File Zila. Ако ни попита дали искаме да качим вече редактирания файл натискаме ОК.
    10. Вече сме почти готови да гледаме следобедния мач от Висшата лига по Диема.
    Рестартираме приемника и след това натискаме Menu/Setup/SoftCam/Softcam setup/Select Softcam. Избираме MGCamd и натискаме Зеления бутон на дистанционото да запазим нашия избор. Поставяме приемника на канал Диема или Нова и от компютъра си чрез Putty въвеждайки IP на приемника се логваме като root и проверяваме дали Mgcamd работи.
    11. След като сме се логнали като root навигираме до директория usr/bin със следната команда: cd /usr/bin и натискаме Enter. След това пишем нова команда ls и пак натискаме Enter. Тук трябва да видим всички процеси и най-важно mgcamd_138 в зелено, което означава че работи.
    Следва нова команда mgcamd_138 dv с което започваме телнет сесия и ако сме на канал Диема или Нова ще трябва да проработи ако ключовете са актуални.
    Ако не проработи проверете всички стъпки и файлове за да се уверите че сте направили всичко както трябва, рестартирайте бокса и опитайте отново.
    Ако пак не става почвайте да питате във форума и все някой ще ви помогне.Това е файла който ви трябва enigma2-plugin-cam-mgcamd-full-v1.38_all.ipk.rar
    Съдържание на файл AutoRoll.Key тук AutoRoll.txt
    Съдържание на файл mg_cfg тук mg_cfg.txt
    Съдържание на фаил SoftCam.Key тук SoftCam.Key.txt

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Инсталация на MGCamd 1.38 на Xtrend ET9200 и Vu+ Duo с OpenPli 3.0

Колега справил си се отлично, Браво. Описанието го добавям най-горе в форума. Според мен ще е полезно за всички.

Искам да отбележа едно уточнение за FileZilla направете си в Transfers > File Types > Default Transfer type на Binary за да нямате проблеми при прехвърлянето.

Member
    Uploads
    1

Дано да е полезен за някой начинаещ като мен.
    Който се сети нещо да добавя за да е по лесно и разбираемо.

Здравейте. А за някой съвсем начинаещ да дадете идеи. На точка 6 на opkg install libcrypto-compat ми отговаря
    Collected errors:
    * opkg install cmd: Cannot install package libcrypto-compat.
    root@et4*00:/#

С ET4000 съм и сега прохождам за линукса. Още не мога да усетя, че имам нови и хубави компютър, рутер и сателитен приемник. Поне имам възможности, време и желание и надявам се с ваша помощ да се понауча.

Само да добавя, че се справих с моята засечка и да изкажа благодарности на Bombibom за полезния пост.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Quote Originally Posted by pantsiani View Post
    Само да добавя, че се справих с моята засечка и да изкажа благодарности на Bombibom за полезния пост.
    Е да беше написъл как, та да си полезен и ти на някого!

При ЕТ 4000 няма дисплей и приемника не бе разпознал новия имидж, понеже номера с натискането на предното копче не ставаше, а след няколко секунди го отхвърля. От четирите разархивирани файла на новия имидж (опенпли) като се преименува единия noforce на force всичко си върви безпроблемно.

Member
    Uploads
    1

Само да потвърдя че горния указател важи и за OpenPLi 4.0