Results 1 to 5 of 5

Thread: Pyetje

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Pyetje

  cfare problemi mund te me kete ndodhur me karten e skyit me aparatin origjinal te my skyhd, me nxjerr ne display error 9995

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Pyetje

  eshte kodi i errorit qe nxjerr karta kur sky zbulon se eshte perdorur jashte aparatit te saj ne dekodera te tjere per cardsharing etj dhe dergon kode qe karta te digjet.
  prandaj shumica perdorin blocker qe te bllokoje kodet e gabuara dhe te thithi vetem ecm e sakta.

  kam lexur gjithashtu se ky error ka ardhur edhe pa e perdorur asnjehere karten jashte aparatit te kompanise, ne kto raste eshte gabim i aparateve te sky qe japin sinjal sikur karta eshte lidhur ne vende te tjera.

  te tjeret i kane telefonuar sky dhe i kane kerkuar nderrimin e kartes se djegur.

  e nderrojne apo jo dhe sa kohe duhet kete se di.


  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  cfare problemi mund te me kete ndodhur me karten e skyit me aparatin origjinal te my skyhd, me nxjerr ne display error 9995

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Pyetje

  [QUOTE=efenberg;982197]cfare problemi mund te me kete ndodhur me karten e skyit me aparatin origjinal te my skyhd, me nxjerr ne display error 9995[/QUO eksistojn dy gjera, ajo qe te tha fiku ,me posht dhe tietra ne se kjo skede perdoret ne aparat tietr e ku ta dij un , por ne se kjo eshte me abonim dhe e perdor me dekoderin e sky nuk te del ky eroror , ne se eshte kehstu si thuaj ti,meret ne tel sky ne nr verde dhe te shofin problemin, dhe krijojn nje fase tietrr duke te bllokuar dekoderin reth 3 min dhe arihet cdo gje ne regull, per te nderuar skeden eshte procedur tieter edhe sky vete te thot qe bej kerkesen per humbie skede, te arinskeda ne shtepi dhe mbas asaj duhet te telefonosh sky
  dhe ta aktivisojn perseri, kjo eshte procedura por me duket pak e dyshimte fakti qe e perdor me dekoderine sky

 4. #4

  Re: Pyetje

  pershendetje te gjithve . Ky aparati fly box qe po kerkon te nxjeri digitalb cfare ndryshimi do ket nga keta te tjeret hd si DM etj ( apo po kerkon ti hapi gropen vetes ky )

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Pyetje

  ka lidhje kjo pyetja jote me kte tem?
  jo fare!

  tema mbyllet pasi personi eshte sqaruar

  Quote Originally Posted by kolikuka View Post
  pershendetje te gjithve . Ky aparati fly box qe po kerkon te nxjeri digitalb cfare ndryshimi do ket nga keta te tjeret hd si DM etj ( apo po kerkon ti hapi gropen vetes ky )

Similar Threads

 1. Question pyetje
  By totila in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 23-05-2010, 17:44:55
 2. Pyetje
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 16-11-2009, 14:27:57
 3. Question Nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 22-07-2009, 14:35:55
 4. Question Tju bej nje pyetje kot
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 09-06-2009, 12:42:13
 5. Question nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 28-02-2009, 14:53:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •