Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: Trikolor 36 grade lindje

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  10-10-2009
  Posts
  283
  Uploads
  1

  Trikolor 36 grade lindje

  kOHET E FUNDIT KAM DEGJUAR SE HAPET PAKETA TRIKOLOR NE SATELITIN 36 GRADE LINDJE ME GOLD CARD ,FUN CARD ETJ. SI MUND TA KAP KETE PAKETE(SINJALIN) CFARE DUHET?
  lUTEM ME NDIHMONI

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  10-11-2012
  Posts
  318
  Uploads
  0

  Re: Trikolor 36 grade lindje

  Per florinda
  Eshte e vertete se ne Eutelsat 36E transmeton Tricolor TV me keto te dhena:
  Satelit Eutelsat 36E,per vendin tone don nje parabole 100 cm diameter,transmeton ne sistemin DRE-Crypt, me sa pashe une ne internet per kete sistem nuk ka fare celesa qe te hapen keta kanale.Transmeton ne keto frekuenca:11727 MHz,12073MHz, 12111MHz, 12190MHz, 12226MHz, 12418MHz;Pol 27500; Fec3/4,DVB-S2 dhe MPEG-4.Nuk e di sesa e veshtire eshte te gjesh kete satelit,por edhee po ta gjesh, me siguri kanalet nuk hapen.
  Gjithe te mirat!

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  10-10-2009
  Posts
  283
  Uploads
  1

  Re: Trikolor 36 grade lindje

  hapen me goldcard ose me funcard

 4. #4

  Arrow Re: Trikolor 36 grade lindje

  po u munden me u kap keto kanale ne shqiperi apo duhet ndonje specifik satelitit.

 5. #5

  Re: Trikolor 36 grade lindje

  Pothuajse te gjithe kanalet e ketij sateliti nuk kapen ne Shqiperi(te pakten me parabole deri 120cm). Shih Lyngsat.
  Tricolor shihet vetem ne Rusi

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Trikolor 36 grade lindje

  Quote Originally Posted by florinda View Post
  hapen me goldcard ose me funcard
  E ke testuar vete ti,apo e ke me te degjuar,nese mundesh na posto file qe te mund ta verifikojme edhe ne te tjeret

 7. #7
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Trikolor 36 grade lindje

  Quote Originally Posted by florinda View Post
  kOHET E FUNDIT KAM DEGJUAR SE HAPET PAKETA TRIKOLOR NE SATELITIN 36 GRADE LINDJE ME GOLD CARD ,FUN CARD ETJ. SI MUND TA KAP KETE PAKETE(SINJALIN) CFARE DUHET?
  lUTEM ME NDIHMONI
  Edhe mund te jete e vertete qe mund te hapen(une nuk e di). Po puna eshte se me pare duhet me u kap sinjali.
  Teorikisht duket e veshtire me parabola te permasave normale si 100 apo 120cm sic shihet dhe ne foto, ndonese ne praktike asnjehere si dihet.

  Tricolor.png

  Tjetra, eshte se do LNB te llojit tjeter pra jo keto te zakonshmet (lineare), por LNB circular(ne kete rast KU band). Po te kerkosh ne net me kete emer (LNB circular) gjen info si edhe dyqane qe shiten online dhe me sa kam pare cmimi eshte i njejte me LNB e zakonshme.(une vete s'kam blere te tilla LNB)
  Me sa kam pare ne net edhe nje LNB te zakonshme mund ta konvertosh ne LNB circular.
  Ketu http://www.satsupreme.com/showthread...340#post782340 jane disa foto qe jane mare ne net. Ne pamje te pare duket shume thjesht. Por pa e provuar s'mund te thuash nese eshte thjesht apo veshtire.
  KLM

 8. #8
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Trikolor 36 grade lindje

  Quote Originally Posted by florinda View Post
  kOHET E FUNDIT KAM DEGJUAR SE HAPET PAKETA TRIKOLOR NE SATELITIN 36 GRADE LINDJE ME GOLD CARD ,FUN CARD ETJ. SI MUND TA KAP KETE PAKETE(SINJALIN) CFARE DUHET?
  lUTEM ME NDIHMONI
  File i fundit qe doli pardje per fun card eshte ky qe po postoj ketu poshte,hapet tnt dhe canalsat buqeta francese ne 19,2 est, e testuar nga une sot, ndersa persa i perket kesaj buqetes ruse trikolor nuk besoj te kete dale gje sepse do ta kishim pare me siguri nje file te tille,nese ndonje ka mundesi ta gjeje nje file te tille ne forumet ruse per fun card le ta sjelli ketu qe ta testojme,klm.
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  10-10-2009
  Posts
  283
  Uploads
  1

  Re: Trikolor 36 grade lindje

  Benard cilat kanale hapen me kete file? te lutem dua listen e tyre

 10. #10
  Senior Member elio.c's Avatar
  Join Date
  02-10-2010
  Location
  mystic falls
  Posts
  323
  Uploads
  5

  Re: Trikolor 36 grade lindje


  Ja ku e ke listen me kanale tek ky linku

  KETU

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. New Silver Card Emu Trikolor
  By ALFAJAY in forum Gold Card and Silver Card
  Replies: 2
  Last Post: 26-05-2013, 22:48:53
 2. Info Emulator за Trikolor
  By turbopower in forum Oscam
  Replies: 0
  Last Post: 21-01-2013, 21:31:40
 3. Silver Card и Trikolor
  By turbopower in forum Карти
  Replies: 2
  Last Post: 19-01-2013, 14:30:23
 4. 9 grade est ???
  By krenari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-03-2009, 12:49:32
 5. turksat 42°lindje
  By lorderon in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 20-02-2008, 21:06:31

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •