Results 1 to 2 of 2

Thread: Probleme me Server

 1. #1

  Probleme me Server

  Pershendetje
  Kam 2 servera, me dy karta, njeren e kam digitalb tjetren Tring
  i kam share prej dm 500s, deri tash me kan punuar mir tash kam probleme, klientat po me disconetohen, por edhe serverat ndermjet veti, serverat jan ne nje swich e kam ndrruar swichin e i kam kontrolluar te gjitha reth hardwerit ( kabllot, swichat kam provuar ping 1 ditor, etj) problemi eshte ne software, kush mund te me ndihmoj

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Probleme me Server

  dm500 nuk eshte stabel per server dhe per kete arsye sa me shum kliente te kesh aq me shum probleme do kesh sepse nuk ka memorie te mjaftueshme.
  Per me teper kalo tek tema e dreambox ose tek diskutime per cardsharing sepse ekzistojne tema te tjera per te diskutuar kete problem
  TEMA MBYLLET

Similar Threads

 1. Update probleme to log in
  By besbes46 in forum Troubleshooting and Problems
  Replies: 12
  Last Post: 08-12-2009, 20:47:37
 2. Replies: 2
  Last Post: 03-10-2009, 17:27:53
 3. Problème server
  By mv700 in forum French / Français
  Replies: 10
  Last Post: 27-04-2009, 21:21:06
 4. Problème ATR
  By manup306 in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 24-09-2007, 08:54:15
 5. probleme ng4...
  By char74300 in forum French / Français
  Replies: 12
  Last Post: 26-01-2006, 18:43:14

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •