Results 1 to 6 of 6

Thread: Montues profesionist

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  04-10-2005
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Montues profesionist

  Pershendetje

  Kam nje pjat 160 cm dhe nje motorr.. Me keshilloni ndonje montues qe realisht e di kete profesion dhe te bej konfigurimin sipas vlerave te vendodhjes.

  KLM

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Montues profesionist

  Quote Originally Posted by Albania View Post
  Pershendetje

  Kam nje pjat 160 cm dhe nje motorr.. Me keshilloni ndonje montues qe realisht e di kete profesion dhe te bej konfigurimin sipas vlerave te vendodhjes.

  KLM
  Mesa di une nje sac i madh kerkon edhe nje motorr cilesor te pershtatshem per te bere punen sic duhet,persa i perket konfigurimit ke plot manuale ne forum ketu dhe ne google,po deshe teknik qe te mbaroje pune shko te tregu elektrik ne tr,persa i perket temes qe ke hapur mund ta diskutosh te tema e duhur TAS SAC LNB DISECQ ETJ,klm.

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  04-10-2005
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: Montues profesionist

  Pershendetje Bernard

  Sateliti eshte i montuar problemi eshte qe konfigurimi nuk eshte bere sic duhet the shume freq kane db te ulet dhe ne disa fare.. Kane ardhur disa teknik qe e kane pare por secili ka forment e vet dhe jo simbas nje standarti te caktuar..

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Montues profesionist

  cfare lnb ke vendosur? Po motorrin cfare marke e ke? Konfigurimin mund ta besh vete mjafton te kesh durim dhe te ndjekesh manualet

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  04-10-2005
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: Montues profesionist

  Kam marr max e mundshem qe mund te gjendet verdall kam nje LNB invacom snh-031 kuse motorrin se mbaj mend mire pasi u be disa kohe qe e kam blere por e di qe ishte me i shtrenjti..

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Montues profesionist

  atehere mendoj se problemi eshte te konfigurimi i sakte i paraboles,sacat e medhenj kerkojne nje precizion shume te madh ne instalim,mendoj se edhe motori mund te ndikoje sepse duhet te jete i pershtatshem per dimensionin e madh qe ka ky sac,per instalim ke manuale te mira ketu ne forum hidhi nje sy se te ndihmojne shume,perdor edhe google se nuk te len ne balte,klm.

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •