Results 1 to 6 of 6

Thread: Montues profesionist

Junior Member
    Uploads
    0

Montues profesionist

Pershendetje

Kam nje pjat 160 cm dhe nje motorr.. Me keshilloni ndonje montues qe realisht e di kete profesion dhe te bej konfigurimin sipas vlerave te vendodhjes.

KLM

Super Moderator benardi's Avatar
    Uploads
    476

Re: Montues profesionist

Quote Originally Posted by Albania View Post
    Pershendetje

Kam nje pjat 160 cm dhe nje motorr.. Me keshilloni ndonje montues qe realisht e di kete profesion dhe te bej konfigurimin sipas vlerave te vendodhjes.

KLM
    Mesa di une nje sac i madh kerkon edhe nje motorr cilesor te pershtatshem per te bere punen sic duhet,persa i perket konfigurimit ke plot manuale ne forum ketu dhe ne google,po deshe teknik qe te mbaroje pune shko te tregu elektrik ne tr,persa i perket temes qe ke hapur mund ta diskutosh te tema e duhur TAS SAC LNB DISECQ ETJ,klm.

Junior Member
    Uploads
    0

Pershendetje Bernard

Sateliti eshte i montuar problemi eshte qe konfigurimi nuk eshte bere sic duhet the shume freq kane db te ulet dhe ne disa fare.. Kane ardhur disa teknik qe e kane pare por secili ka forment e vet dhe jo simbas nje standarti te caktuar..

Uploads
    476

cfare lnb ke vendosur? Po motorrin cfare marke e ke? Konfigurimin mund ta besh vete mjafton te kesh durim dhe te ndjekesh manualet

Junior Member
    Uploads
    0

Kam marr max e mundshem qe mund te gjendet verdall kam nje LNB invacom snh-031 kuse motorrin se mbaj mend mire pasi u be disa kohe qe e kam blere por e di qe ishte me i shtrenjti..

Uploads
    476

atehere mendoj se problemi eshte te konfigurimi i sakte i paraboles,sacat e medhenj kerkojne nje precizion shume te madh ne instalim,mendoj se edhe motori mund te ndikoje sepse duhet te jete i pershtatshem per dimensionin e madh qe ka ky sac,per instalim ke manuale te mira ketu ne forum hidhi nje sy se te ndihmojne shume,perdor edhe google se nuk te len ne balte,klm.