Results 1 to 2 of 2

Thread: Probelem me server

 1. #1

  Probelem me server

  Kam nje server linux 2.4ghz 512 ram 20 gb hdd, e kam instaluar ubuntu 12.04 me cccam+oscam kam probleme te medha ne server kam 60 line te cilat marr, kam 100 klienta, me duhet me i nejt gati me restartu cccam po bllokohet shpesh ban vaki 3 or nu bllokohet ban vaki cdo 5 minuta e kam provu me instalu cccam 2.3.0 apet qashtu mka ndodh, emant i kom kqyr mos i ka 2 te njejt po as ajo nuk eshte, a ka mundesi ti bart klientat ne oscam, dhe si ti fus N line-t ne Oscam
  Faleminderit Pergjigje sa me e shpejt ma mir osht per mu, se klientat pom humbin

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Probelem me server

  besoj se perpara te gjithave duhet te studjosh biles dhe shume per te mbajtur nje server. kerko ne google te gjesh materjalet.

  e dyta, nese flet akoma per server dhe klienta do marresh ban te perhershem, pasi ktu nuk lejohen kto biseda.
  Ádo bisede per linja apo servera me pagese jane rreptesisht te ndaluar.

  mbyllet

  Quote Originally Posted by ti1promotion View Post
  Kam nje server linux 2.4ghz 512 ram 20 gb hdd, e kam instaluar ubuntu 12.04 me cccam+oscam kam probleme te medha ne server kam 60 line te cilat marr, kam 100 klienta, me duhet me i nejt gati me restartu cccam po bllokohet shpesh ban vaki 3 or nu bllokohet ban vaki cdo 5 minuta e kam provu me instalu cccam 2.3.0 apet qashtu mka ndodh, emant i kom kqyr mos i ka 2 te njejt po as ajo nuk eshte, a ka mundesi ti bart klientat ne oscam, dhe si ti fus N line-t ne Oscam
  Faleminderit Pergjigje sa me e shpejt ma mir osht per mu, se klientat pom humbin

Similar Threads

 1. Replies: 1
  Last Post: 11-09-2010, 10:57:06
 2. 2 server 2 local canal+ dishtv cccam & newcs puls 45 n line on server
  By backrose_rose1 in forum CCcam Exchange: in NewCS
  Replies: 0
  Last Post: 14-02-2010, 11:37:55
 3. 2 server 2 local canal+ dishtv cccam & newcs puls 45 n line on server
  By backrose_rose1 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 14-02-2010, 11:34:18
 4. Replies: 0
  Last Post: 15-01-2010, 14:10:26
 5. Replies: 2
  Last Post: 03-10-2009, 17:27:53

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •