Results 1 to 2 of 2

Thread: server dreambox

 1. #1

  server dreambox

  Pershendetje, jam kristi jetoj ne bologna dhe dua te blej nje dreambox per te ber server dhe per ta ndar me familjaret linjen. Me tregoni ju lutem se cfar lloji dreamboxi te marr per te ber nje server dhe udhezimet per te ber serverin. Me respekt, Kristi.

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: server dreambox

  Ne rredhe te pare duhet te prezantohesh ne seksionin shqip dhe pastaj te besh pyetje. ne rredhe te dyte ekziston nje teme per dreambox po ashtu dhe per cardsharing dhe ajo qe te duhet ty eshte te lexosh temen e manualeve ku do te gjesh gjithcka te duhet ne lidhje me dreambox dhe cardsharing.

  Tema mbyllet meqenese u sqarove per pyetje te vecanta mund ti besh ne seksionet perkatese.

Similar Threads

 1. server swap on dreambox h24
  By amazis in forum CCcam Exchange: Free
  Replies: 0
  Last Post: 25-01-2013, 18:58:56
 2. Replies: 0
  Last Post: 08-02-2010, 07:57:06
 3. Dreambox Server...We refer to ?...
  By cgworld in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 10-05-2009, 17:19:12
 4. Question Server CCCAM+DreamBox
  By nejme.eddinne in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 09-11-2008, 23:39:29
 5. dreambox server
  By kwstasb1983 in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 1
  Last Post: 22-03-2007, 08:54:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •