Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

 1. #1
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,782
  Uploads
  503

  Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror, ketej e tutje s'lejohen mŽ temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Per me shume te vazhdojme diskutimet tek temat e reja te njejta!

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!


  Tema e vjeter per kerkime te ndryshme eshte si me poshte

  http://www.satsupreme.com/showthread...bi-CardSharing

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  09-08-2008
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Pershendetje,

  A mund te me shpjegoni ne rast se mund te bej cardshare me aparat starsat 6200 cu, e kam si opsion cardshare, po nuk di si te veproj fare.

  Ne rast se ka ndonje person te ma shpjegoj do isha mirenjohes.flm

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  24-10-2011
  Posts
  196
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  pershendetje
  mbasi kemi mbaruar pune me ane te pragromit te konvertimit nga newcamd ne cccam.cfg si duhet vepruar per ta futur ne dm500..flm

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  13-02-2010
  Posts
  435
  Uploads
  8

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by Luli2011 View Post
  pershendetje
  mbasi kemi mbaruar pune me ane te pragromit te konvertimit nga newcamd ne cccam.cfg si duhet vepruar per ta futur ne dm500..flm
  Me ane te programit DCC vendoset ne kete menyre:

  N: dynds.info(ip qe ke ti) porta useri paswordi 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

  Faleminderit

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  08-09-2008
  Posts
  139
  Uploads
  1

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  A mundet dikush te me postoj cccam 2.0.11,per Ubuntu 10.04 32-bit,une per momentin e kam te instaluar cccam 2.1.3 por nuk me ben rehat ka shkeputje te klientav si te kalon shifren e 50 clientave ja di per nder shume ai qe me ndihmon ?  E kame ber ket pytje edhe ma heret por ndoshta dikush edhe nuk e ka pare,

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  24-10-2011
  Posts
  196
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by bobimilo View Post
  Me ane te programit DCC vendoset ne kete menyre:

  N: dynds.info(ip qe ke ti) porta useri paswordi 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

  Faleminderit
  prsh
  a mund te ma shpjegosh me hollsisht sepse ndjej vershtisi apo nuk te kuptoj une ty .. flm

 7. #7
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by Luli2011 View Post
  prsh
  a mund te ma shpjegosh me hollsisht sepse ndjej vershtisi apo nuk te kuptoj une ty .. flm
  luli ti the qe e ke konvertuar linjen...
  pra do shkosh tek ./var/etc/Cccam.cfg
  do e hapesh edhe do e vendosesh linjen e konvertuar aty!
  Pasi ne ate forme qe ka shpjeguar bobimilo eshte! :)

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  24-10-2011
  Posts
  196
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  mirmbrema djema
  jam iri ne kete fushe kam lexuar ke temae manualeve...por nuk ikuptoj disa gjera dm e kam ne gjendje per emulator por dua te di si hidhet oscami ne dm (spese une punoj me oscam)...klm

 9. #9
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Do ta marresh oscamin per aparatin edhe imazhin qe ti ke, ashtu te kompresuar do te vendosesh tek dosja tmp... Pastaj me telekomanden e aparatit do te besh nje instalim manual nga paneli....

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  307
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Nje linje qe merret nga nje server me protocol Newcamd 5.25 eshte
  n line apo c line?

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 15-11-2013, 07:33:39
 2. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39
 3. New TAS/SA« - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 4. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •